מה בפורטל?

די.וי.די: גדולי הציירים

"גדולי הציירים" הוא די וי די חדש לפעוטות וילדים ללא מילים, המציג מגוון רחב של יצירות אמנות של אמנים מפורסמים לאורך ההסטוריה בדרך מיוחדת של עיצוב מפלסטלינה על רקע מוזיקה איכותית - מתאים גם לקטנים קטנים! ניסינו את זה

מאיה שלום 19.01.12

התיישבתי לצפות בדי וי די החדש "גדולי הציירים של היוצר פיו" שמשך את עיניי בגלל תמונות האמנות המפורסמות כגון נערה עם עגיל פנינה והחמניות של ואן גוך. אחרי כמה דקות של צפייה בהחלט מרתקת אמרה בת החמש: "אמא, למה הציורים זזים?".

אז זהו, זה הייחוד של הדי וי די הזה. הציורים המפורסמים ביותר בהיסטוריה מוצגים בסדרה של סרטים קצרים באמצעות אנימציות פלסטלינה מקסימות בליווי דמות פלסטלינה שובה לב של הכלב "פיו".

מגוון האומנים רחב מאוד, ולקוח מתקופות שונות באמנות: פיקאסו, ואן גוך, סלבדור דאלי, מארק שאגל, רוי ליכטנשטיין אדגר דגה, קלוד מונה ועוד.

את האנימציה המרהיבה יצרה האמנית והאנימטורית היפנית פוסקו יוסאקי (Fusako Yusaki) זוכת פרס מפעל חיים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי לאמנויות ב-2004, אשר נתנה חיים ליצירות באמצעות כישרון מדהים והומור. נופים, טבע, פורטרטים ועוד, ה"מתעוררים לחיים" באנימציית פלסטלינה קלילה ובגובה העיניים.

בראש כל סרט/פרק מבצע הכלב פיו תרגילי אקרובטיקה מפלסטלינה ומציג את שם הצייר במסגרת ללא מילים. כיוון שכך, חייבים לשבת עם פעוטות וילדים שלא קוראים לצפייה משותפת, אחרת הם לא יודעים על איזה צייר מדובר והרעיון של היכרות עם האמן מתפספס. בן השנתיים שהתארח אצלנו נותר מרותק למראה הכלב פיו ותעלוליו.

בכל פרק מוצגות יצירות האמנות של הצייר, ברוב המקרים עם דיוקן עצמי, כך שבדרך זו מכירים הילדים את הצייר וסגנון ציוריו. כיוון שפיו הכלב משתתף בסיטואציה של התמונה, לא תמיד ניתן להבין מהי התמונה המקורית. למשל, בהצגת הרקדניות של דגה, פיו הכלב רוקד יחד איתן ולא ממש מתקבלת התמונה המקורית כפי שצוירה.

הדי וי די מומלץ לפעוטות ולילדים לחשיפה של סגנונות ציור של האמנים השונים בדרך מקורית ומשעשעת והן כדי.וי.די טוב לצפייה בזכות התעלולים של הכלב פיו וגם בזכות החזרה הבולטת במיוחד (שמעצבנת את האחים הגדולים) של המוזיקה המלווה את הפרקים – כל אלה מתאימים במיוחד לגיל הרך, אפילו לפעוטות בני שנה - אם כבר מושיבים אותם מול הטלוויזיה, כדאי שזה יהיה מול קלטת איכותית. לי הזכיר הדי,וי.די את הפורמט של הקלטות של בייבי מוצארט, בייבי באך, בייבי איינשטיין ועוד שהראיתי לבן הגדול שלי כשיצאו לפני עשור. העיקרון של צפייה במוזיקה איכותית על רקע התרחשות משעשעת ללא מילים ועלילה מתאים במיוחד לקטנים.  

אורך: 60 דקות.

מחיר: 49.99 שקלים.

להשיג בחנויות הספרים, הילדים ורשתות השיווק בישראל.

  • גילאי 6-10

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים