מה בפורטל?

קופסאות אחסון תוצרת בית

רוצים לערוך סדר בחפצי הבית השונים? קודם כל – הכינו עם הילדים קופסאות אחידות כדי שיהיה לאן למיין את הבלאגן. מיחזור קופסאות פח בגדלים שונים יעשה טובה גדולה לכדור הארץ וכמובן יעניק שיעור חשוב באיכות הסביבה. ילדים בכל גיל יכולים לעזור ולהפיק תועלת משעת היצירה במטרה לסדר ולארגן את הצעצועים, חומרי היצירה או כל מה שבא לכם. התחילו לאסוף קופסאות פח

יעל צמח-גרינשפון 11.12.09

בשיחה משפחתית אחת עלתה השאלה מה כל אחד אוהב הכי בעולם. כשהגיעו אליי, ציינו ילדיי: "אמא אוהבת קופסאות ואת אבא". אבא ניצל את ההזדמנות לצחוק עליי וסיכם: "ואמא הכי אוהבת את אבא בתוך קופסא...". אי אפשר לשים את אבא בתוך קופסא, אבל לאחסן כל דבר בצורה מסודרת, בייחוד את כל החפצים הקטנים שיוצרים בלאגן גדול בהחלט אפשר ואפילו רצוי. בכל חדר יש מה למיין ולסדר - בחדר המשחקים למשל יש בובות קטנות מביצי ההפתעה, פוגים, בובות אצבע, מכוניות צבעוניות ומה לא.
פינת היצירה מלאה בנוצות, עפרונות, מדבקות, מקלות ארטיק, חותמות – מה יותר טוב מאשר ליצור עם הילדים קופסאות לאחסון לכל אלה בצורה מאורגנת? לא חייבים לחכות לליל הסדר כדי להכריז על מבצע סדר בכל אחד מחדרי הבית.

קודם כל – איספו קופסאות שוות, רצוי מפח ונצלו את ההזדמנות להסביר לילדים על חשיבות המיחזור. לאחר שתאגרו כמה קופסאות, גשו למלאכה – זה פשוט, חסכוני ובעיקר מסודר!

קופסאות פח לאחסון

של יעל צמח-גרינשפון

צריכים את זה

קופסאות פח בגדלים שונים (של קפה נמס, של פורמולות לתינוקות או כל מוצר אחר)
נייר צבעוני/ בריסטול (רצו גלי)
סרגל
טוש לסימון
מספריים
דבק פלסטי

יוצרים את זה

1. מניחים את קופסת הפח על הנייר הצבעוני ומסמנים את רוחבה.

2. גוזרים בהתאם לסימון.

3. מודדים שהרוחב של הנייר הצבעוני מתאים סביב הקופסה.

4. מורחים דבק פלסטי על כל חלקי הקופסה.

5. מדביקים את הנייר הצבעוני אל הקופסה.

6. מהדקים את הקופסה עם הדבק מכל הכיוונים.

7. מורחים דבק על הנייר הצבעוני הנותר ומדביקים אותו אל הקופסה.

8. מהדקים היטב.

9. גוזרים את הנייר הצבעוני העודף ומהדקים שוב.

מגוונים את זה

אפשר לעטוף את קופסאות הפח בנייר טפט צבעוני ומקושט. תנו לילדים לקשט את הקופסאות כראות עינם במדבקות, בטושים וצבעים או בכל מה שעולה על רוחם. 

כדאי להכין כמה סדרות של קופסאות לשימושים שונים: לצעצועים קטנים, לחומרי יצירה, לחפצים אישיים של כל אחד מהילדים ועוד.

אם חורצים במכסה חריץ בגודל מטבע, ניתן להפוך את הקופסה לקופה.

מרוויחים את זה

סדר, ארגון ומיון

טיפים

למען הסדר הטוב

כשממיינים ומארגנים חפצים בקופסאות, כדאי לכתוב בכתב יד ברור מה מכילה כל קופסה. קנו מדבקות לבנות בגודל הרצוי, כיתבו עליהן את התכולה והדביקו בקלות על הקופסה. 

  • יצירות

  • איך מכינים נייר בבית?

  • מערכת "את זה"17.03.20

  • אחד הדברים שמפתיעים ומרתקים ילדים בכל הגילאים הוא הנייר שעשוי מעצים וצמחים. בהפעלה פשוטה בבית אפשר להכין ניירות כדי להבין את תהליך הייצור של ההמצאה הסינית שהחליפה את הפפירוס מצרים ואת הקלף באירופה. שקד נוימן, מומחה להפקת נייר שמפעיל את סדנת “תות נייר” בזכרון יעקב מזה כ-25 שנה, מעניק רעיון להפעלה קלה לייצור נייר בבית, כולל ההסברים המפורטים
  • כל הגילאים

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים