מה בפורטל?

מסעות הדרקונית הגנדרנית

הדרקונית הוורודה מלמדת את הילדים לעזור לאחרים, לומר תודה בשפות שונות ותוך כדי הסיפור מכירה להם ארצות שונות בעולם וגם גורמת להם להזדהות איתה ולא לפחד מדרקונים. הספר עוסק בנושאים של הכרת ארצות ושפות, עזרה והתחשבות בזולת, התמודדות עם פחדים של ילדים, נימוסין (אמירת תודה) באמצעות טקסטים קצרים מחורזים ואיורים נהדרים, ויש גם גימיק של יצירה בסוף הספר

מאיה שלום 28.02.12

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:3-6

  • כתיבה:ליבי דאון

  • איורים:רחלי שלו

  • הוצאה:כנרת

  • תיאור:הדרקונית הוורודה מלמדת את הילדים לעזור לאחרים, לומר תודה בשפות שונות ותוך כדי הסיפור מכירה להם ארצות שונות בעולם וגם גורמת להם להזדהות איתה ולא לפחד מדרקונים. ויש גם גימיק בסוף הספר...

 על רקע העולם התכלת הבהיר, עפה ממקום למקום ברחבי העולם דרקונית ורודה מקסימה. שני הצבעים הרכים הללו מתאימים בדיוק לסיפור המרגש הזה על דרקונית טובת לב שעוזרת בכל מקום שאליו היא מגיעה.

ממבט ראשון ואף שני בכריכת הספר ומקריאת שם הסיפור"מסעות הדרקונית הגנדרנית", בהחלט חשבתי יחד עם בת החמש שבאה להקשיב לסיפור החדש, שהסיפור עוסק ברצון להתקשט ולהתגנדר. לרגע לא חשבתי שגם בסיפור זה, בדומה לסיפור של "הענק הכי גנדרן בעולם", לקחו את החומריות ואת הבמה שקיבלה האסתטיקה למקום של ערכים חשובים כגון הענקת עזרה לזולת ותרומה לקהילה.

שאפו גדול ראשון מגיע לשתי היוצרות המוכשרות – ליבי דאון ורחלי שלו על הרעיון!

לדרקונית יש טבעת קסמים. בכל פעם שהיא מסובבת אותה וסופרת עד שלוש, היא נעלמת בתוך ענן ורדרד ומופיעה בארץ אחרת. ובכל פעם היא עוזרת לאחרים בצורה אחרת: היא נוחתת על הר געש בהוואי ומכבה אותו וכך מונעת התפרצות הר געש והרס של עיר שלמה. כשהיא נוחתת על שק מלא תבלינים בהודו, היא כותשת אותם לקארי מעולה וחוסכת שעות עבוטדה רבות. לפעמים היא רוקדת בקרנבל בברזיל, ולפעמים אפילו מככבת במוזיאון גדול בפריז.

הבחירה בדרקונית שנחשבת לחיה מפחידה עבור ילדים מעוררת השראה ובחלט הופכת את הספר הכל כך איכותי הזה לספר שכדאי לקרוא בקשר להתמודדות עם פחדים של ילדים

אחרי שהדרקונית יחד עם הילדים המקשיבים לומדת לומר "תודה" בכל השפות (שאפו גדול נוסף, גם על הריכוז של מילות התודה בשפות שונות בסוף הספר), היא מקבלת פריט לבוש למזכרת ואת פרטי הלבוש האלה דרקונית ממש ממש אוהבת.

הסיפור כתוב בחרוזים לא מאולצים (עוד שאפו אחד...) והאיורים הגדולים והמרשימים של רחלי שלו ראויים לשאפו ענק בפני עצמו!

בסוף הספר – הפתעה! בובת נייר של הדרקונית ובגדים שאפשר לגזור ולהלביש, ממש כמו המגזרות שמוכרים בנפרד בחנויות ליצירות.

בת החמש גזרה יחד עם חברתה אתהדרקונית ויחד הציגו את הסיפור באותו אחר הצהריים. שאפו גדול נוסף על השדרוג שגורם לשעת יצירה ולשעת הצגה בהקשר של הספר.

אם הזכרנו את המילה "שאפו" לפחות שלוש פעמים, אתם מבינים שהספר מומלץ בחום..

מחיר: 74 שקלים.

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים  

סימניות לספרים

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:  

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה, חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

  • ספרי ילדים

  • שדת המחשבות הטובות

  • יעל צמח-גרינשפון15.03.20

  • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים