מה בפורטל?

המחוגים של יעל

הספר "המחוגים של יעל" ממחיש לילדים את מושג הזמן דרך פעילויות היומיום שלהם ושגרת יומם האישית וכן חושף אותם להכיר אתמחוגי השעון ואת השעות העגולות. שיעור ראשון בקריאת שעון.

מערכת "את זה" 06.03.12

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:3-6

 • נושאי לימוד:שעון

 • כתיבה:הדר רוזנמן

 • איורים:איל אילת

 • הוצאה:"\u05d0\u05d5\u05e4\u05d9\u05e8 \u05d1\u05d9\u05db\u05d5\u05e8\u05d9\u05dd"

 • תיאור:ספר הממחיש לילדים את מושג הזמן דרך פעילויות היומיום שלהם ושגרת יומם האישית וכן חושף אותם להכיר אתמחוגי השעון ואת השעות העגולות. שיעור ראשון בקריאת שעון.

 • שמות הילדים:יעל

"מתי האוכל יהיה מוכן?", שואלת בת החמש לפחות פעם ביום. "בעוד עשר דקות", אני משיבה. "זה הרבה או קצת?".... השאלה הזו שמגיעה בווריאציות רבות מילדי הגן מעוררת את הצורך להתחיל להקנות להם מושגי זמן. הספר "המחוגים של יעל" ממחיש לילדים את מושג הזמן דרך פעילויות היומיום שלהם ושגרת יומם האישית.

בספר הילדים החדש, "המחוגים של יעל", מאפשרת הדר רוזנמן, המחברת, הצצה ליום בחייה של יעלי, ילדה מתוקה, נבונה וסקרנית, שבגיל שלוש כבר מנהלת אורח חיים קבוע, שמוכר באופיו לילדים רבים בני גילה. ביום הולדתה, יעלי מקבלת במתנה שעון מחוגים, וכדי ללמדה לקרוא אותו, הוריה ממחישים לה את הזמן תוך תיאור הפעילות של כל שעה: "זה מה שקורה, כשהמחוג הקטן מצביע על המספר שמונה והמחוג הגדול אל המספר 12 פונה". הקוראים הצעירים מתוודעים לאורח החיים של בת גילם, הרצוף בשמחות גדולות וקטנות בחיק משפחתה, מביטים במחוגים ובאיורים הקסומים בהנאה, ולומדים יחד עם יעל – מה השעה,או יותר נכון מהי השעה העגולה.

"הספר אמנם מלמד על קריאת המחוגים שבשעון נכונה," מציינת הדר רוזנמן, "אך המסר המהותי יותר בסיפור טמון בחשיבות של תחושת יציבות, שייכות וערך כחלק מעיצוב אישיותו של ילד בגיל הרך. תחושת ביטחון זו מושגת הן באמצעות שליטה בסביבה האישית של הילד – מתי יעירו אותי בבוקר? מתי הגננת תקרא לי לאכול? מתי יבואו לקחת אותי? מתי אלך לישון? – אך בעיקר באמצעות הווי משפחתי עוטף ודואג, חם ואוהב, שמקנה לילד בסיס איתן לפיתוח עצמאות, להעשרה, לתפקוד יעיל ולאחריות אישית."

מפי הגננת נעמה: קראתי את הספר "המחוגים של יעל" פעמיים – פעם אחת לבד ופעם לאביב בן ה-6. הספר חמוד מאד.

הסיפור מספר על משפחה נורמטיבית, ועל כן קל מאוד להזדהות איתו. האיורים מקסימים ומעבירים את המסר של סדר יום קבוע בקלות.

הסיפור לא מלמד על שעון ו/או מספרים אלא על סדר היום המוכר לילד- על הביטחון שסדר היום מעניק לו.

קל להזדהות עם השגרה היומית של הילד וניתן להוסיף גם שעות מיוחדות על פני היום של אותו ילד שלו מקריאים את הסיפור.

כל ילד יכול למצוא עצמו מזדהה עם חגיגת יום הולדת משלו ועם המתנות שהוא מקבל. תוך כדי הסיפור אביב שוחח על יום ההולדת שלו שמתקרב, על המתנות שהוא ורצה לקבל ועל מתנה מיוחדת שהוא רוצה לקבל כפי שקיבלה יעל בסיפור.

מיועד לגיל: 3-6

כתיבה: הדר רוזנמן

איורים: איל אילת

הוצאה: "אופיר ביכורים"

נושאי לימוד: לימוד שעון, סדר יום קבוע, ביטחון עצמי.

שמות הילדים: יעל

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים  

סימניות לספרים

ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון15.03.20

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים