מה בפורטל?

הוצאת פלא

"פלא" היא הוצאת ספרי ילדים שהוקמה מתוך אמונה עמוקה שספר הוא דבר נפלא שיכול לחולל פלאים בחיי הילד.

מערכת "את זה" 30.03.14

עד היום יצאו לאור שבעה ספרי ילדים, שישה מתוכם הם ספרים מתורגמים של הסופרים והמאיירים הידועים בעולם מהוצאות הספרים המובילות בעולם בתחום ספרות הילדים. הספרים תורגמו על ידי הסופרים הישראלים : נורית זרחי ויהודה אטלס, רועי חן, אלן לינדברג.

אוליאנה פיכמן היא בעלת ההוצאה שהוקמה בשנת 2010. אוליאנה נולדה בבריה"מ ועלתה לארץ, לבד, כשהיתה בת 23 ובאמתחתה תואר שני בספרות. בטוויסט מפתיע, שעל פניו אינו תואם את אופיה, החליטה אוליאנה ללמוד בקורס למורים עולים, שאחריו לימדה 16 שנים בבתי ספר יסודיים באזורים שונים בארץ. בהדרגה הבשילה בה ההחלטה לצאת ממערכת החינוך. "רציתי להיזכר במה שחלמתי עליו בילדותי", מציינת אוליאנה עוד שלב בדרכה להפוך למו"לית. "התחלתי ללמוד קורס כתיבה יצירתית באוניברסיטה, ובבית אריאלה השתתפתי בקורס של כתיבה יוצרת לילדים שהנחתה נורית זרחי. התגעגעתי לסם הזה שנקרא 'יצירה'".

בקורות חייה יש גם גיחה לרוסיה, שבה במשך שנתיים ניהלה מרכז תרבות מטעם שגרירות ישראל, ובה פגשה איש עסקים שהיה לו חזון להקים הוצאת ספרים. היא עזרה לו במימוש החזון, וכשחזרה לארץ היה לה ברור כי זה מה שהיא רוצה לעשות.

"הרצון שלי הוא להביא לילד הישראלי ולהוריו, באמצעות הספרים שבחרתי לתרגם, עולם אחר, שהוא לא הכיר עד כה. אני מביאה משהו שלא מופיע מול העיניים של הישראלי בחיי היומיום. אני בעצם רוצה לומר לקורא הישראלי הצעיר, 'בוא תכיר עולם אחר שונה מעניין, יפה ועשיר'".

כיוון שמגיל אפס הרגישה אוליאנה שונה גם בחברה הרוסית וגם בחברה הישראלית, היא לא מפחדת מהשונה, אלא רואה בו תרומה גדולה יותר לילד. די במבט חטוף בכריכותיהם של שבעה הכותרים הראשונים של "פלא", כדי להיווכח שפיכמן מיישמת את החזון המו"לי שלה.

על הוצאת ספרי פלא:

עמוד הפייסבוק של הוצאת ספרי פלא

המלצה על הספר אני רוצה חיבוק!

פעילות להכרת החיבוק

המלצה על הספר דני לא אוהב מברשות שיניים

המלצה על הספר שומר החלומות

  • מיני סייטים

  • תפריט לכל ארוחה

  • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

  • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא
  • כל הגילאים

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים