מה בפורטל?

אבא, צמות

"אבא, צמות" הוא ספר פשוט על פעולות יומיומיות פשוטות של קליעת צמות המובא בדרך הומוריסטית ובליווי איורים מקסימים לילדי הגן.

מאיה שלום 07.05.12

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • כתיבה:אסף הראל.

 • איורים:עמוס בידרמן.

 • הוצאה:כינרת.

 • תיאור:אבא של לילי יודע לעשות המון דברים. אבל דבר אחד הוא לא יודע לעשות. מה זה? אף אחד לא גילה. אפילו לא לילי בתו. זה סוד – ספר פשוט על פעולות יומיומיות פשוטות של קליעת צמות המובא בדרך הומוריסטית ובליווי איורים מקסימים לילדי הגן.

 • שמות הילדים:לילי

אבא של לילי יודע לעשות המון דברים. אבל דבר אחד הוא לא יודע לעשות. מה זה? אף אחד לא גילה.

אפילו לא לילי בתו. זה סוד.

רק במשך קריאת הסיפור כשנראה מעמוד לעמוד שאבא מתחמק מבקשתה של לילי לקלוע לה צמות, הבינה הילדה בת החמש שבעצמם אבא לא יודע לקלוע צמות. בן התשע שהאזין לקריאת הסיפור תוך כדי קריאת הספר שלו הבין אחרי עמודים בודדים שאבא של לילי יודע לעשות דברים רבים, אבל לא יודע לקלוע צמות.

לא היה תמוה עבור הילדה בת החמש שאבא לא יודע לקלוע צמות, כי האבא הפרטי שלה למד רק לפני שנה לאסוף את שערותיה לקוקו לפני שהולכים לגן (כשאמא הלכה ולא נותרה ברירה). אגב, גם אבא שלנו עדיין לא קולע צמות,אבל זה סוד!

הספר בנוי בצורה מקסימה של חזרות כמו שילדי הגן אוהבים: לילי מבקשת בכל פעם צמות,ואבא מתחמק לפעולה אחרת: לעשות לה אווירון ("גם אבא שלי עושה אווירון" היתה התגובה המתבקשת),מכין חביתה מצוינת, מצייר לה ילדה עם צמות (כאילו לא הבין מה בקשתה), משמיע מוזיקה לריקודים, מציע קוקו....לילי פורצת בבכי גדול אבל בדיוק אז מגיע המושיע... תקראו את הספר בשביל לדעת מה הפתרון.

לי הזכיר הספר הזה את הספר "את זה" של נירה הראל (יש קשר משפחתי?) בפורמט ובאופן הצגת הנושא. אבל בניגוד לספר "את זה", שבמהלכו אבא לא מבין מה נועם רוצה ומדוע אינו מרוצה, כאן אבא מבין היטב שלילי רוצה צמות אבל מתחמק יפה...

אהבנו את הספר מאוד בגלל הפשטות, בגלל הטקסטים המשעשעים של אסף הראל המוכשר, בגלל הרעיון, בגלל האיורים המקצועיים של עמוס בידרמן ובעיקר בגלל השילוב של הכל יחד שמתחבר לספר איכותי באמת.

למחרת ביקשנו מאבא להקריא את הסיפור, למרות שספרי ילדים רבים לא ממש אהובים עליו מסיבות רבות. אבא קרא והשתעשע ובהחלט שם חותמת של בקרת איכות על הספר!

זהו הספר הראשון בסדרת ספרי "זאת לילי".

 מיועד לגיל: 2-6 

כתיבה: אסף הראל.

איורים: עמוס בידרמן.

הוצאה: כינרת.

נושא לימוד: ספרי אבא, פעולות יומיומיות, יחסים ומשפחה ועוד.

שמות הילדים: לילי

מחיר: 68 שקלים.

עוד ספרי אבות

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרים להכרת אותיות הא"ב

ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

עוד ספרי ילדים לגילאי 2-3

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים

סימניות לספרים

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון15.06.19

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".
 • גילאי 3-6

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


תגובה אחת

משתמש אנונימי (לא מזוהה)
14 יוני, 2012
אסף הראל (״מסודרים״, ״שוטטות״ ועוד) הוא הבן של נירה הראל.....

בניית אתרים - בניית אתרים