מה בפורטל?

קישוטים מקוריים לשולחן יום הולדת

כמעט בכל יום הולדת מגישים ממתקים, אבל השאלה היא איך מגישים אותם. קיבצנו דרכים מקוריות ופשוטות להגשת ממתקים בצורה קצת אחרת. מתאים לשיתוף הילדים מגיל שנתיים לקראת מסיבת יום הולדת, חגיגה בגן, בצהרון, בחוג או בכיתה ואפילו כשמארחים חברים ורוצים ערך מוסף של קישוטים שמוסיפים חיוכים

מערכת "את זה" 05.08.19

הגשת סוכריות בסוכריה גדולה, קישוטי חיוכים מפקקים ממוחזרים, הגשת ממתקים בצעצועי ים (דלי וכף), יצירת מצעים צבעוניים להגשת חטיפים – אלו הם רק כמה רעיונות מקוריים לשדרוג שולחן החטיפים והממתקים שמכינים ליום הולדת בלי הוצאות גדולות במיוחד!

הגשת סוכריות בסוכריה גדולה

כמה מקורי להגיש סוכריות בתוך סוכריה אחת גדולה. לימור שלומי, גננת מוסמככת וכישרונית במיוחד מציעה לעטוף בנייר קרפ צבעוני או באל בד צבעוני צלחת חד פעמית גדולה, לקשור סרטים בצדדים בדיוק כמו בסוכריה אמיתית ולהניח את הסוכריות המוגשות בצלחת.

קישוטי חיוכים בין החטיפים

סבתא זמירה מציעה להציב פקקים מחייכים בין קערות החטיפים והממתקים:

אוספים פקקים עם חיוכים של "פריגת". מחברים אותם באמצעות דבק חם לחוט ברזל מקופל (ניתן להשיג בחנויות הפרחים למשל), כך שמהפקק המחייך ייצאו שתי רגליים. מחברים באמצעות דבק חם פקק נוסף בקצה של ה"רגל" ומעמידים את החיוכים בעלי רגלי הפקקים בין קערות החטיפים.

כדורי שוקולד על פקקים

רעיון נוסף של סבתא זמירה: אם נשארים לכם פקקים, אתם יכולים להגיש בהם כדורי שוקולד – תחליף מעניין ומקורי למנג'טים (עטרות נייר).

סוכריות בצעצועי ים (דלי וכף)

קנו סטים של דלי וכף, אלו שמשמשים למשחק על חוף הים או הבריכה. מלאו בכל דלי סוג אחר של סוכריות – נחשים, סוכריות גומי, סוכריות עדשים, טופי, ועוד סוכריות בצורות ובצבעים שונים. הכניסו לדלי את הכף המתאימה.

הילדים שיבואו לחגוג כבר יידעו איך לקחת לעצמם סוכריות באמצעות הכף.

כדאי להניח לצד הדליים כוסות פלסטיק צבעוניות, כך שהילדים יוכלו לשים בהן את הסוכריות.

מצע פסטה צבעוני

לפני יום ההולדת, אפשר לארגן הפעלה שבמהלכה יוצרים מצעים להגשת החטיפים והממתקים, מעין פלייסמטים מקוריים. מסמנים על קרטון מסגרת רחבה ומדביקים עליה פסטה בצורות שונות – פנה, פוזילי, ספגטי ועוד. צובעים בצבעי גואש את הקרטון ומסגרת הפסטה שהודבקה (אפשר גם לרסס בתרסיס צבע). מניחים את קערות החטיפים והממתקים במרכז הקרטון המקושט.

פתקים אחידים

מציבים פתקים אחידים על כל אחת מהקערות של החטיפים והממתקים – פתקים תמיד מוסיפים. כדאי להוסיף את הפתקים בהתאם לקונספט ולנושא של יום ההולדת – ליום הולדת שכולו ספיידרמן, הציבו פתקים עם ציור של ספיידרמן, ליום הולדת נסיכות, הציבו פתקים עםתמונות הנסיכות וכן הלאה.

קישוטים בצבע אחד

על מנת ליצור הרמוניה בשולחן יום ההולדת – כדאי להחליט על צבע אחיד ולקנות קישוטים באותם גוונים. למשל, ליום הולדת בנות – יוצרים שולחן ורוד עם קישוטים ורודים מסביב. הממתקים הצבעוניים יוסיפו צבע ושמחה, והצבע האחיד יצור הרמוניה.

מרוויחים את זה

מודעות לסדר, ארגון ומיון

זמן איכות עם ילדים

יחסים טובים בין הורים לילדים

יצירה ומיחזור עם ילדים

מיחזור ואיכות הסביבה

שיפור המוטוריקה העדינה

עוד רעיונות לימי הולדת:

שלט יום הולדת

אוחזי ברכות

כרטיסי תודה על המתנה

זר יום הולדת מסול

רעיונות מקוריים ומרעננים לחלק לילדים "לקחת הביתה"

הפתעות מקוריות ליום הולדת

אוחזי מפיות וברכות

הפעלות לימי הולדת:

הפעלות יום הולדת של פעם

יום הולדת אישי – הצעות מקוריות

פינות הפעלה לימי הולדת

תחנות ספורטיביות בנושא פירות וירקות

חבילה עוברת משוכללת

השחלת ממתקים

הפעלה קלה עם פלסטלינה

הפקת יום הולדת ורוד

מרציפן ביתי

עוגות יום הולדת:

עוגת רכבת מפוארת

עוגת שוקולד ברבי

עוגת בצק סוכר הלו קיטי

עוגות פשוטות מקושטות

טיפים ליום הולדת

 • יצירות

 • מלח, קמח ומים – מפסלים בבצק

 • מערכת "את זה"28.06.19

 • ילדים בכל הגילאים אוהבים לערבב, ללוש וליצור צורות משלהם. קחו קמח, מים ומלח, ערבבו והכינו בצק מצוין ליצירות עם הילדים, שיתקשה אחרי זמן קצר, כך שתוכלו לאחר הייבוש לצבוע את הצורות השונות. מתכון לבצק פיסול בקלות מחומרים שיש בכל בית 
 • קישוטים ואביזרים

 • ילדים שוזרים פרחים

 • מערכת "את זה"30.05.19

 • שזירת פרחים היא חוויה אסתטית מעצימה של יצירה, לימוד והנאה. אפשר בקלות לארגן פעילות משותפת מגבשת של הורים וילדים לקבלת קישוט לתפארת הבית לקראת שבועות. מיקי אינהורן-נלקנבאום מסבירה את היסודות ביצירת זר פרחים, מעניקה טיפים ועצות ומפרטת את החשיבות של שזירת פרחים לילדים. הפעילות מתאימה לבית, לחצר,לגן ולכיתה ולימי הולדת
 • כל הגילאים

 • ספארק 2000

 • תומר קרן05.08.19

 • ימית 2000 בחולון היא החוויה הכי מרעננת מתל אביב דרומה. נכון, לא חסרים פארקים ומגלשות מים בישראל, אבל משהו בשילוב המרענן של מים, שמיים והרבה אטרקציות נקיות ומגוונות – נותן אדרנלין לילדים ושקט להורים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים