מה בפורטל?

ספר הצבעים של בבר

"ספר הצבעים של בבר" מלמד בדרך מוחשית את הצבעים הבסיסיים וכן ערבובים מורכבים – ורוד, אפור, חום ועוד. לימוד צבעים לילדים - למתחילים ולמתקדמים

מאיה שלום 06.07.12

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • כתיבה:לורן דהברונהוף

 • תרגום:פריה הרט

 • הוצאה:כתר

 • תיאור:סיפור על חבורת ילדים שמציירים בצבעים שונים ומערבבים ביניהם. ספר ללימוד צבעים למתקדמים, כולל את צבעי היסוד וכן ערבובים מורכבים – ורוד, אפור, חום ועוד.

 • שמות הילדים:בבר, אלכסנדר, פלורה, פום.

בשום ספר צבעים אחר לא מצאתי הסבר מדויק איך נוצרים הצבעים ורוד, אפור, חום ואפילו חום צהבהב! הספר "הצבעים של בבר" מגיע לרמה כזו בלימוד הצבעים לילדים. לכן, אם אתם מחפשים ספר צבעים שיכלול את כל הצבעים ובעצם יהווה מעין סיכום ללימוד יסודי של עולם הצבעים לילדים - זה הספר שכדאי לכם להכיר! ספר הצבעים היחיד שעוסק מעבר להכרת הצבעים הבסיסיים גם בערבובי צבעים ובהרכבים של צבעים בעלי שלושה צבעים בסיסיים כגון חום.

חשיפת הילדים לעולם הצבעים נעשית בדרך סיפורית - פלורה, פום, אלכסנדר וארתור מגיעים לבקר את בבר בסטודיו האמנות שלו והוא מרשה להם לשחק בצבעים שלו. כל אחד בוחר צבע אהוב מתוך הצבעים הבסיסיים – אדום, כחול, צהוב, לבן ושחור ומצייר כפולה מקסימה באותו צבע. הילדים שקוראים בספר לומדים את צבעי היסוד.

בבר מלמד את המבקרים ואת הילדים הקוראים על ערבובי צבעים על ידי בלונים שהוא מצמיד זה לזה ומראה איזה צבע חדש נוצר. כך לומדים בדרך מוחשית על היווצרות הצבע הירוק (להרחבה על היווצרות הצבע הירוק ראו בספר "קטכחול וקטצהוב"), הצבע הכתום (להרחבה על הצבע הכתום ראו בספר "פתאום בלי כתום") והצבע הסגול. ערבוב כל הצבעים יוצר שחור, ועל ידי הצגת שלושת הבלונים בצבעי היסוד – אדום, צהוב וכחול מתקבלים שלושת צבעי המשנה ושחור בצורה שבהחלט אפשר לזכור!

גם הצבעים המעורבבים זוכים להמחשה באמצעות כפולת תמונות – ירוק (תנין גדול טורף צפרדעים), כתום (משחקים מחבואים בין דלעות), וסגול (נוסעים במכונית סגולה עצומה).

בעמודים הבאים מתקדמים הילדים בשיעור ללימוד צבעים אל עבר הצבעים המתוחכמים שלא נלמדים ברוב ספרי הצבעים - אפור (מצעד פילים), ורוד (מעוף פלמינגו), חום דוב (מערבבים אדום, כחול, צהוב ומעט שחור, הידעתם?), ואפילו חום צהבהב של גמל.

שאפו ליסודיות בלימוד מגוון הצבעים בדרך מקורית, שאפו לאיורים המקסימים! ספר מומלץ ללימוד צבעים.

מיועד לגיל: 3-6 

כתיבה: לורן דהברונהוף  

תרגום: פריה הרט

הוצאה: כתר  

תיאור: סיפור על חבורת ילדים שמציירים בצבעים שונים ומערבבים ביניהם. ספר ללימוד צבעים למתקדמים, כולל את צבעי היסוד וכן ערבובים מורכבים – ורוד, אפור, חום ועוד.

נושאי לימוד: צבעים וערבובי צבעים.

שמות הילדים: בבר, אלכסנדר, פלורה, פום.

עוד ספרים ללימוד צבעים:

הספר עולם צבעוני

הספר טרופותי קטן – צבעים

הספר תום ולאה

הספר גד קוסם בצבעים

הספר מעשה במלך אחד והרבה צבעים

הספר שוקו ואני אוכלים צבעוני

הספר הזיקית הצבעונית

עוד ספרי ילדים לגילאי 2-3

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד ללימוד צבעים

רעיונות ללימוד צורות וצבעים לילדים

פאזל ללימוד אותיות וצבעים

משחק התאמת צורות וצבעים

משחק מחשבה בצבעים

דף עבודה ערבובי צבעים

דף אוצר מילים אנגלית – צבעים

שילוב בכל תחומי החיים

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים

סימניות לספרים

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להכרת אותיות הא"ב

ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון15.06.19

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".
 • גילאי 3-6

 • באזל עם הילדים!

 • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

 • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים