מה בפורטל?

שנה עם שני

הספר "שנה עם שני" מעביר לילדי הגן נושאים חשובים כמו תפיסת הזמן וחגי ישראל סביב השנה, חשיבות המיחזור ואיכות הסביבה בדרך חווייתית ויצירתית של רינת הופר הכשרונית.

מאיה שלום 08.09.17

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • הוצאה:כינרת

 • תיאור:נושאים חשובים כמו תפיסת הזמן וחגי ישראל סביב השנה, חשיבות המיחזור ואיכות הסביבה מועברים לילדים בדרך חווייתית ויצירתית של רינת הופר הכשרונית.

 • שמות הילדים:שני, גל.

הספר החדש של רינת הופר המוכשרת "שנה עם שני" מפתיע שוב ביצירתיות, בנגיעה בנושאים חינוכיים ובהעברת מסרים חשובים באמצעות איורים מ-ק-ס-י-מי-ם וייחודיים וטקסט קליט וברור עבור ילדים בגילאי שנתיים-שש.

הספר מגולל את ההתגלגלות של קופסת הנעליים החדשה שקיבלה שני לכבוד ראש השנה. בסוכות היא משמשת לבניית דגם של סוכה, בחורף היא משמשת למיטה לחתולה (כשכולם מדליקים נרות חנוכה), בט"ו בשבט היא משמשת למצע לעציץ, בפורים למסיכת פנים, בניקיונות שלקראת הפסח לאחסון חפצים קטנים, לכבוד יום העצמאות שני מניחה אותה כמדרגה כדי לתלות את הדגל, בל"ג בעומר שומרים בה עיתונים למדורה, בשבועות ממלאים בה ביכורים כטנא. בחופש הגדול הקופסא מתפקדת כקלפי שבאמצעותו בוחרים בני המשפחה לאן נוסעים לחופשה המשפחתית. בתחילת השנה שוב מקבלת שני קופסת נעליים – נסגר מעגל של שנה!

נושא המיחזור מועבר בכל עמוד כחלק בלתי נפרד מהשתלשלות העניינים, וזוהי דרך מצוינת להעביר מסרים ירוקים חשובים לילדים בגילאי הגן.

ילדה בת חמש אהבה את הסיפור וביקשה לקרוא בו שוב ושוב. למרות שיש לפעמים   אירועים תמוהים (למשל: איך הילדה לא מועכת את הקופסא כשהיא עולה עליה? לאן נעלם החריץ של הדלת לסוכה שנחתך בסוכות), זה לא הפריע לה.

במהלך קריאת הסיפור וידאה הילדה שט"ו בשבט וחנוכה לא כל כך צמודים, ושאלה: "זה רק בעמודים האלו קרוב מאוד, נכון?", כך הבנתי שהילדה חשה שיש מרחק זמן בין חג לחג, למרות שבספר הם נמצאים באותה כפולת עמודים. בסוף הספר עוברת שני על חגי השנה בכפולה שמרכזת את האיורים המרכזיים של כל החגים, וזו דרך נוספת לוודא עם הילדים שהם מבינים את משמעות הזמן והמרווחים בין החגים.

יש גם הרבה נגיעה בטבע במהלך הסיפור, כדי לתת הזדמנות להיזכר בתופעות טבע, למשל – הקופסא משמשת כמצע לזחלים שהופכים לגלמים ואחר כך לפרפרים. יש גם התייחסות לסיפורי התנ"ך בהקשר של החגים – למשל בפסח הקופסא משמשת כבית לבובה כמו משה בתיבה.

הטקסטים קצרים וברורים וגם – מחורזים, בסגנון של רינת הופר.

ספר מומלץ לרכישה לפינת הספר של הגן וללימוד חגי ישראל!

רִינַת הוֹפֶר, כַּלַּת פְּרַס זְאֵב לְסִפְרוּת: אַיֶּלֶת מְטַיֶּלֶת, חָנָן הַגַּנָּן, מִפְלֶצֶת סְגֻלָּה, אוֹתִיּוֹת בְּמִיץ שְׁטוּיוֹת, שַׁבְּלוּל בְּצִנְצֶנֶת, הַגַּמָּד הַגָּבוֹהַּ/הָעֲנָק הַנָּמוּךְ.

מיועד לגיל: 2-6

כתיבה ואיורים: רינת הופר 

הוצאה: כינרת

נושאי לימוד: חגי ישראל, עונות השנה, מיחזור ואיכות הסביבה, מונחי זמן.

שמות הילדים: שני, גל.

עוד ספרי ילדים לגילאי 2-3

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים סימניות לספרים

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להכרת אותיות הא"ב

ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

  ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • מוצרים מומלצים

 • חוגים לילדים – מדריך שימושי

 • מערכת "את זה"14.09.17

 • תחילת שנת הלימודים כבר כאן, וחלק מיצירת השגרה החדשה עם הילדים כוללת הרשמה לחוגים אחר הצהריים. למה שולחים ילדים לחוג? אילו חוגים מתאימים לכל גיל? האם להכריח ילד להצטרף לחוג? ומה קורה כשהוא רוצה להפסיק? אורית סליקטר, מנחת קבוצות הורים, מעניקה עצות פרקטיות להורים בנושא חוגי ילדים בכל הגילאים
 • גילאי 2-3

 • לומדים על ראש השנה

 • מערכת "את זה"19.09.17

 • מתי חל ראש השנה? כמה תקיעות שופר צריך לשמוע במהלך החג? מהו תשליך? למדו את הילדים על ראש השנה, המצוות הקשורות אליו, מנהגיו, שמותיו וההסטוריה שלו. לימור כהן-מלול פורשת את כל המידע באופן מסודר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים