מה בפורטל?

החוויה האולימפית

אם אתם מחפשים פעילות העשרה לגילאי 6+, הכוללת שיעור על חלומות והגשמתם – קחו את הילדים לסיור בחוויה האולימפית בתל אביב. היכרות עם האולימפיאדה מראשיתה ביוון ועד היום, כולל ההישגים האולימפיים, ההבדלים לאורך השנים, וגם אנדרטת זיכרון ל-11 ההורוגים באסון מינכן והיכרות עם המדליסטים הישראלים

מאיה שלום 27.08.12

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:6-13

  • איזור:מרכז, תל אביב

  • מיקום:רחוב שטרית 6, בבנין האולימפי שבהדר יוסף, ת"א, חניה לרכבים בחינם במגרשי מרכז הספורט בהדר יוסף.

  • טלפון:03-7955900.

  • אתר:החוויה האולימפית

עמדות מחשב עם שאלות טריוויה על האולימפיאדה לדורותיה קידמו את פנינו בכניסה. ידענו מידע רב ותשובות רבות בזכות משחק הקלפים טריוויה אולימפית (ניתן להוריד חינם!).

הסיור המודרך התחיל בדיוק בזמן – יחד נכנסנו לאולם הראשון - אולם ההתנסות האישית שבו מוקרנים על מסכים רגעים ספורטיביים מהאולימפיאדות השונות. המדריך הסביר על כוח ונתן לכל אחד מאיתנו למדוד כמה כוח יש לו באמצעות מכשיר מיוחד, נתן לנו לחוש את ההזנקה במסלולי הריצה (צריך לזכור להגיע בנעלי ספורט!) ולהבין יותר מדוע נפסלים המתמודדים שמתחילים לרוץ לפני הזמן. המדריך סיפר על ההסטוריה של המרתון, ועל מנת להמחיש מהי המהירות הנדרשת לאורך הריצה של 42 קילומטרים ו-195 מטרים, הדגים לנו נער בן 14 שרץ על ההליכון במהירות 20 – מהירות רצינית שבאמת גרמה לנו להעריך את ההישגים של שיאני המרתון.

לאורך הסיור ראינו תצוגות שונות: הלפידים של האולימפיאדות, המדליות, תמונות של ספורטאים מצטיינים, הסיסמא: "מהר יותר, גבוה יותר, חזק יותר" ועוד. הכל ממחיש בצורה טובה את כל מה שקשור לאולימפיאדה.

באולם השני צפינו בסרטון על נערה שמתאמנת לריצה עם המאמן שלה, מגלה קשיים ומעוניינת לפרוש. המאמן מראה לה דוגמאות היסטוריות רבות של ספורטאים שהתאמנו ועברו את הקשיים הרבים והגיעו להישגים טובים בזכות כוח הרצון, כי אין דבר העומד בפני הרצון. לאורך כל הסרטונים באולמות הבאים מהווה סיפור המסגרת של המתאמנת והמאמן האישי שלה המחשה טובה להבנת המשוכות הרבות שעומדות בדרך למדליות ובעצם שיעור חשוב לחיים על הגשמת חלומות !

ההסטוריה של האולימפיאדה מועברת בתוך אולם המעוצב כמו הקולוסיאום ברומא, כשמסביב ניצבים עמודי אבן יווניים.

באולם תצוגה שבו 360 מעלות מוצגים סרטונים קצרים על ספורטאים מצטיינים בתחומים שונים לאורך ההסטוריה, תוך דגש על הייחוד של כל אחד מהם: נדיה קומנצ'י, מיקל ג'ורדן, קארל לואיס, מייקל פלפס, מרק שפיץ. הילדים היו מרותקים מהסיפורים על השוויצרית שהתייבשה בריצת המרתון ולמרות הכל התעקשה להגיע עד קו הסיום, מהספורטאים שהמשיכו את האימונים למרות מחלות ועוד סיפורים אמיתיים שבעצם מראים לדור הצעיר שההשקעה משתלמת ולא כדאי לוותר!

אולם נפרד הוקדש לזכרם של 11 הנספים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972 - אסתר רוט שחמורוב שטסה להתחרות באתלטיקה קלה סיפרה בעצמה על הזוועות והביעה את רגשותיה באישיים בהתרגשות. דמעות זלגו מעינינו והתייבשו מענן העשן לזכר הנופלים. בשלב זה הצטערתי מאוד שהחוויה האולימפית לא מיועדת לתיירים זרים – כדאי מאוד להוסיף תרגום לכל הסרטונים וכמובן לכל מה שקשור לאסון מינכן.

באולם האחרון הכרנו כל אחד מהמדליסטים הישראלים – לכל אחד הוקדש סרטון קצר המראה את התחרות שבה זכה, וקטע מרגש אישי חווייתי שלו: יעל ארד – מדליית כסף (המדליה הישראלית הראשונה), ג'ודו; אורן סמדג'ה – מדליית ארד, ג'ודו; גל פרידמן – מדליית ארד ואחר כך מדליית זהב (מדליית הזהב הראשונה לישראל!),שייט; מיכאל קלגנוב – מדליית ארד, קייקים; אריק זאבי – מדליית ארד, ג'ודו, שחר צוברי – מדליית ארד, שייט. .

מרגש מאוד לשמוע את התקווה ברקע ולהיות גאים בספורטאים הישראלים! הכינו את הממחטות....

המסר של המקום, שעיקרו "תחלום, תעז, תצליח", חוזר על עצמו באופנים שונים, דרך סיפוריהם של אלופי עולם ואלופים ישראלים. ילדים וגם מבוגרים, כל אחד מנקודת מבטו, מתחברים לסיפור המסגרת ומקבלים השראה של ממש לכל תחומי החיים שלהם.

החוויה האולימפית בתל אביב מומלצת על ידי משרד החינוך, ומתאימה לכל המשפחה החל מגיל 6. כמות המבקרים בכל סיור מוגבל, ויש לתאם מראש את ההגעה כדי לשריין מקום בסיורים היוצאים מדי שעה עגולה.

מיועד לגיל: 6+

תיאור המקום: סיור מודרך של שעה להיכרות עם האולימפיאדה מראשיתה ביוון ועד היום, כולל ההישגים האולימפיים, ההבדלים לאורך השנים, וגם אנדרטת זיכרון ל-11 ההורוגים באסון מינכן והיכרות עם המדליסטים הישראלים ושיעור חשוב על הגשמת חלומות!

מיקום: רחוב שטרית 6, בבנין האולימפי שבהדר יוסף, ת"א, חניה לרכבים בחינם במגרשי מרכז הספורט בהדר יוסף.

טלפון: 03-7955900.

אתר: http://www.olympic.one.co.il/Olympic/Sites.aspx?siteid=2

מחיר: 49 שקלים.

צילום: ראובן שוורץ.

עוד מוזיאונים ומרכזי מבקרים

לכל מקומות הבילוי שניסינו

מקומות בילוי חינם בישראל

כל מקומות הבילוי לפי א"ב

כל הבילויים המתחלפים

פעילויות חינם

  • גילאי 10-13

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים