מה בפורטל?

חברים בכל מיני צבעים

הספר "חברים בכל מיני צבעים" המוכר יותר כשיר המפורסם של שרית חדד, מתייחס לצבעי העור והעיניים השונים שיש לכל אחד מאיתנו ובעצם מלמד שכולם יכולים להיות חברים שלנו, ללא הבדל צבע. ויש עוד שיר על חברות אמיתית "מה הכי כיף לעשות ביחד?" ושיר להפעלת הדמיון. ספר חובה בכל בית!

מאיה שלום 01.09.12

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:כל הגילאים

 • כתיבה:חנה גולדברג

 • איורים:כריסטינה קדמון

 • הוצאה:הוצאת הקיבוץ המאוחד

 • תיאור:השיר המוכר של שרית חדד, המתייחס לצבעי העור והעיניים השונים שיש לכל אחד מאיתנו ובעצם מלמד שכולם יכולים להיות חברים שלנו, ללא הבדל צבע. בספר שני סיפורים משעשעים נוספים: ג'ירפה קטנה עם כנפיים להפעלת הדמיון ו"מה הכי כיף לעשות ביחד?" על חבורת אמיתית! ספר חובה בכל בית!

 • שמות הילדים:-

כשראיתי את הספר "חברים בכל מיני ספרים" כספר ילדים לכל דבר, אחרי שהכרתי את השיר המפורסם של שרית חדד, קצת תמהתי מדוע צריך להעלות בפני הילדים את שאלת הגוונים השונים של עור והעיניים בגיל הגן. כשבתי בת החמש שאלה בעצב מדוע צבע עורה כהה, הערצתי את חנה גולדברג על השיר שכתבה ועל כך שייעדה אותו לילדי הגן! איזו הבנה עמוקה שכאן הכל מתחיל וזה הזמן לחשוף את הילדים לילדים שונים.

חברים בכל מיני צבעים – כשמו כן הוא מספר על חבר חום כמו שוקולד, חבר אחר כתום – ג'ינג'י עם נמשים, חברה בלונדינית עם עייניים כחולות – כולם חברים טובים שעוזרים בעת צרה ומוצאים דרך לשמח תמיד.

המסר עובר לילדים במילים פשוטות: "נכון שהוא ממני לגמרי אחר, אך על כזה חבר איך אפשר לווותר?". תענוג! גם כששרית חדד שרה את המילים הנוגעות ללב, זה משמח ועושה הרגשה טובה לכולם. האיורים של היצורים בעלי הגוונים השונים ממחישים היטב את הרעיון שלא חשוב הצבע!

לומדים דרך הספר הזה על כמה צבעים דרך נושא רגיש של צבעי גוף.

הספר הזה מזכיר לי את הספר "דירה להשכיר" של לאה גולדברג בהתנהלות שלו. בשני הספרים יש שלושה סיפורים, הראשון מוכר ומפורסם והאחרים, שהם לא פחות טובים – פחות מוכרים, וחבל! הטיפ הראשון בקשר לספר הזה הוא לקרוא את שלושת הסיפורים.

הסיפור/שיר הראשון (חברים בכל מיני צבעים) והשלישי (מה הכי כיף לעשות ביחד) עוסקים בחברות אמיתית. הסיפור "מה הכי כיף לעשות יחד" מדגיש שיש דברים שכיףלעשות לבד למשל לזלול שוקולד, להרגיש גדול, לחלום חלומות. ומה כיף לעשותצ יחד?לשחק בקוביות, להתחבק, להתקלח ולהיות עם חברים. מקסים!

הסיפור השני הוא שיר משעשע שמפעיל את הדמיון – פנטזיות דמיוניות מצחיקות: זברה עם משקפיים צחצחה לי את השיניים, ג'ירפה עם כנפיים בישלה לי ארוחת צהריים, ברווזה מתוקה עם גרביים התיישבה לי על הברכיים. בסוף כל בית, כמו בכל שיר, פזמון מתוק חוזר: "הי תגידו, האם אני חולם? האם תוך שנייה בכל ייעלם?...". הילדים לומדים על ההבדל בין מציאות לחלום, בין מציאות לדמיון.

ספר חובה לילדי הגן.

 הפעלה בנושא "חברים בכל מיני צבעים": בינגו ילדים שונים

מיועד לגיל: 3-6 

כתיבה: חנה גולדברג

איורים: כריסטינה קדמון

הוצאה: הוצאת הקיבוץ המאוחד

עוד ספרי ילדים ללימוד צבעים:

הספר עולם צבעוני

הספר טרופותי קטן – צבעים

הספר תום ולאה

הספר גד קוסם בצבעים

הספר מעשה במלך אחד והרבה צבעים

הספר שוקו ואני אוכלים צבעוני

הספר הזיקית הצבעונית

הספר "ספר הצבעים של בבר"

הספר קטכחול וקטצהוב

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים

סימניות לספרים

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להכרת אותיות הא"ב

ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון15.03.20

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".
 • כל הגילאים

 • קרוקטים תפוחי אדמה

 • מערכת "את זה"30.04.20

 • מאז ומתמיד ילדים אהבו קרוקטים – כדורים של תפוחי אדמה בגודל ביס שנימוחים בפה. קל מאוד להכין קרוקטים ביתיים לשדרוג ארוחת הערב. סבתא זמירה מציעה את המתכון שלה לקרוקטים בריאים עם פטרוזיליה – רעיון למיחזור של שאריות הפירה מתאים לקראת מדורות ל"ג בעומר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים