מה בפורטל?

דיוידי: דנה-דיגי-דנה

דנה דיגידנה היא נערת טבע, נדה ונעה עם הסוס והגיטרה. היא מזמינה את הילדים להצטרף אליה למסע מוזיקלי ולגלות מה מסתתר מאחורי דלתות המסתורין: שדות ופרחים, מפגש עם חיות החווה, משחקי ילדות של פעם, שירי הפעלה ותנועה ועוד. נועה שנהר חורב ראתה ושמעה עם ילדתה

נועה שנהר חורב 15.01.13

אפתח בגילוי נאות- פגשנו את דנה דיגי דנה בחוג סיפור שעשתה אצלנו במושב. שי בת ה-3, אהבה ללכת לחוג המלווה בשירים, תנועה, ריקודים, אביזרים והמוסיקה מלווה הכל לאורך כל הזמן וסוחפת את הילדים. ייתכן וההיכרות המוקדמת עם דנה גרמה לחיבור מהיר יותר אל הדי וי די שקיבלנו.

הדי וי די מציג רשימת שירים מגוונת ולצידם קטעי מעבר קצרים המקשרים ביניהם. דנה מלווה בדי וי די קבוצת ילדים בין שירים שונים מעולמם- שירים על חיות, על טבע, על קרוסלה ונדנדה ולבסוף שיר אמבטיה ושיר לילה טוב. לרוב אנחנו לא צופים בבית בדי וי די הן בגלל צמצום הצפייה בטלוויזיה והן בשל איכות חלק מהתקליטורים המוצעים בשוק. לזכותה של דנה דיגי דנה , היא דנה גראי באטוט- כותבת ומלחינה, מופיעה ומטפלת במוסיקה, יאמר כי הדי וי די שלה נעים מאוד לצפייה. יש בו צילומי טבע ונופים אמיתיים ויפים (ולא הדמייה מפלסטיק) גם החיות בשיר החווה המוצלח מופיעות באותנטיות שלא נראית כבר במקומותינו. בנוסף, שלא כמו בדיסקים אחרים, אין פרסומות סמויות ומציקות, אלא אך ורק בסיום עם הכתוביות.

השירים, כאמור, מדברים אל הילדים ואל נושאים שמעסיקים אותם ביום יום וגם הילדה שלי נהנתה לשבת ולצפות ואף ביקשה לשוב לצפייה. רוב השירים נעימים וקליטים ומושרים בקול צלול ונעים וגם אני התחלתי לזמזם אותם מדי פעם. ישנם שירים פחות איכותיים לטעמי, אך הם לא פוגמים בסך הכל הכללי של הדי וי די. דנה וקבוצת הילדים, ולעיתים גם סוסה לבנה, עוברים דרך דלת קסמים המוצבת באמצע הנוף בין השירים (רעיון יפה למעבר). לעיתים לא ברור מה היחס בין דנה וקבוצת הילדים - האם היא יודעת מה מאחורי הדלת ומובילה אותם, או אולי היא חלק מהקבוצה? וישנם מקומות שהטקסט לא מספיק מעובד ,למשל הילדים אומרים "הנה לבנה" ורצים לסוסה, בעוד הצופים לא יודעים שזהו שם הסוסה. אך בסך הכל המעברים קצרים וזורמים והשירים הם העיקר.

נעים מאוד לראות כי קבוצת הילדים מגוונת עם ילדים בכל הגדלים, המינים והמוצאים ולא רק ילדות רזות בלונדיניות עם עיניים כחולות. הילדים גם לא נראים רקדנים מקצועיים והדבר רק מוסיף חן. ההסתכלות הזאת תואמת את הרעיון כי הדי וי די מייצג את חיי הילדים ולא הצגה מרוחקת ולא מייצגת. לעיתים ישנם עזרים שנראים יותר כמו הפקה ביתית כמו בובת האריה בשיר תיבת ההפתעות, אך רוב הצילומים איכותיים יותר- בעיקר הנופים, הפרחים והחיות. גמו בדיסקים אחרים, קיימת אפשרות בתפריט לראות את כל השירים ברצף עם קטעי הקישור, או לבחור שיר מהרשימה. הבעיה היא שכאשר בוחרים שיר מסויים רואים אמנם את השיר הנבחר, אך לאחר מכן ממשיך שאר הסרט במקום להפסיק ולחזור לתפריט.

לסיכום, מדובר בדיסק מהנה ונעים ובהחלט ישנם שירים שיכולים להיכנס ל"פלייליסט" של ערוצי שירי הילדים הקיימים היום בכבלים.

דנה-דיגי-דנה - שירי הפעלה, תנועה ומשחק לגיל הרך

מילים ולחנים : דנה גראי-באטוט

תסריט : מרים פוזנר, דנה גראי-באטוט .
בימוי: זיו כנרי.

צילום: קלאודיו שטיינברג
עיבודים , עריכה והפקה מוסיקלית: אלדד ירון

קולות: מקהלת שרונית-רעננה בניהולה של תמר אקר – חתוכה

הפקה: דנה-דיגי-דנה הפקות וניר צינמון.

  • גילאי 2-3

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים