מה בפורטל?

סי.די: נופי ילדות

שלישיית עתר בשיתוף עם הזמרת יעלה אביטל, הוציאו דיסק 'נופי ילדות' אשר מעניק חוויה צרופה של אלבום שירים יוצא דופן באיכותו ובמקוריות שלו בנוף התרבות הישראלית. : "דני גיבור", "רוץ בן סוסי" "דירה להשכיר" (מסופר) ועוד. השלישייה מתארת את הדיסק

מערכת "את זה" 24.11.12

אמא אמרה לי: דני! ילדי הוא גיבור ונבון, ילדי לא יבכה אף פעם, כפתי קטן".

אם גם אתם מתגעגעים לשיר הזה ולקלאסיקות רבות אחרות או לחילופין רוצים להכיר לילדיכם את השירים עליהם גדלתם, אשר מאופיינים במוסיקה איכותית, ערכית ומבצעים גדולים, כעת זה אפשרי.

עבור רובנו מוסיקה היא הרבה מעבר לצלילים ומילים ואוצרת בתוכה זכרונות עבר משמעותיים יותר ומשמעותיים פחות, עליהם אנו נהנים לעיתים להתרפק ולתהות מה השתנה. בזמן שפס הקול של ילידי שנות ה60,80, 70 כולל קלאסיקות כמו "הכבש השישה־עשר", "זרעים של מסטיק" ו"דני גיבור" נדמה לעיתים כי לדור הצעיר חסר אותו עושר מוסיקלי אשר ספוג גם בערכים.

'נופי ילדות' מגיש אנתולוגיה של שירי ילדים מתקופת ראשית היישוב בארץ ועד ימינו ומפגיש את הקהל עם קלאסיקות ידועות, פרי עטם של גדולי המשוררים העבריים ושל מלחינים אהובים: ח"נ ביאליק, לאה גולדברג, אברהם שלונסקי ונתן אלתרמן. 'נופי ילדות' הינו דיסק שנוצר בשיתוף פעולה עם זמרת הסופרן יעלה אביטל במטרה להפגיש ילדים ומבוגרים עם שירי הילדות הוותיקים שהפכו לקלאסיקות, כאשר הלחנים החדשים שהעונקו לשירים, משווים להם צבעוניות שובבה ורעננה. הרעיון נולד מתוך התייחסות לקהל הילדים כקהל מאזינים ביקורתי ואיכותי. השירים נעטפו במעטפת מוזיקלית חדשה, ותובלו בקטעי מוזיקה קמרית המחוברת לתקופת הילדוּת. בין הקלאסיקות שכולל המופע: "דני גיבור", "רוץ בן סוסי" ודירה להשכיר מאת לאה גולדברג-יצירה מאת יחזקאל בראון בביצוע הרכב קאמרי ובין היצירות המוכרות פחות: "אורית מספרת" מאת מרק לברי ועוד.

שלישיית עתר

שלישיית עתר קיימת כ16 שנים והיא מההרכבים הקאמריים הפעילים בארץ אשר כוללת את עפר שלי,- פסנתרן ומעבד, טניה בלצר- כנרית, ומרינה כץ צ'לנית. כהרכב קאמרי קבוע, שמה לה שלישיית "עתר" למטרה לקרב ולחשוף קהל מגוון אל חויית ההאזנה למוסיקה קמרית אומנותית. ההרכב מופיע בלמעלה ממאה קונצרטים בעונה ומבצע מלבד רפרטואר קלאסי מרכזי גם בקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים: מוזיקה עממית, ג'אז, שירי עם ופולקלור, מוזיקה יהודית ישראלית ובת זמננו. השלישייה יוזמת פרויקטים מוזיקליים הכוללים עיבודים מקוריים פרי עטו של פסנתרן ההרכב, עפר שלי תוך שיתופי פעולה עם מוזיקאים וסולנים מובילים. פרויקט 'נופי ילדות' מצטרף לתכניות הנושאיות הוותיקות של שלישיית עתר שבהן מושם דגש על מוזיקה ישראלית, מוזיקה יהודית ופולקלור בין־לאומי. בין הפרוייקטים המוכרים והאהובים 'אור דולק בחלונך', זהו מסע מרגש בין מילים וצלילים המשלב שירים עבריים מוכרים ואהובים בביצוע אמנותי ועיבוד מקורי, ומוזיקה קמרית ישראלית עכשווית היונקת מאותם חומרים. בתכנית משירי ארגוב, זעירא, וילנסקי, שמר, רכטר ואחרים כמו גם שירים ביידיש ולדינו. הפרוייקט, המבוצע דרך קבע על הבמות החשובות בארץ ובחו"ל כולל גם ביצועים לשירים שהולחנו במיוחד עבורנו על ידי מלחינים ישראליים בולטים.

ניתן להשיג את הדיסק ברכישה באינטרנט למשלוח וכן בגרסה להורדה למחשב: http://www.atartrio.com/CDS/cds-yaldut.html

עלות הדיסק: 68 שקלים, כולל משלוח בדואר רשום. זמן אספקה עד 10 ימי עסקים.

  • כל הגילאים

  • קרוקטים תפוחי אדמה

  • מערכת "את זה"30.04.20

  • מאז ומתמיד ילדים אהבו קרוקטים – כדורים של תפוחי אדמה בגודל ביס שנימוחים בפה. קל מאוד להכין קרוקטים ביתיים לשדרוג ארוחת הערב. סבתא זמירה מציעה את המתכון שלה לקרוקטים בריאים עם פטרוזיליה – רעיון למיחזור של שאריות הפירה מתאים לקראת מדורות ל"ג בעומר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים