מה בפורטל?

איתמר פוגש ארנב – הדיסק

התזמורת הפילהרמונית הישראלית והליקון מציגים: "איתמר פוגש ארנב" – הדיסק. אופרה קטנה מאת דויד גרוסמן ויוני רכטר. אנשי החברה מתארים את הדיסק

מערכת "את זה" 14.01.13

 התזמורת הפילהרמונית הישראלית והליקון מציגים דיסק מיוחד מקונצרט "איתמר פוגש ארנב", יצירה מוזיקלית מקורית מאת דויד גרוסמן ויוני רכטר, אשר נכתבה על ידי גרוסמן כספר ב"סדרת איתמר" והפכה למופע לכל הגילים. את הקונצרט ביים להצגה מוזיקלית מיקי גורביץ' ובה משתתפים הזמרים אלי גורנשטיין (הארנב) ועדי צ'זרה (איתמר), התזמורת הפילהרמונית בניצוחו של אילן מוכיח, הפסנתרן דניאל רן ומקהלת האנסמבל הקולי החדש בניצוחו של יובל בן עוזר.

קונצרט ההצגה והדיסק מספרים את סיפורו של איתמר, הפוחד מארנבים למרות שמעולם לא פגש בהם. לאחר פגישה מקרית והתיידדות עם ארנב, איתמר מתגבר על הפחד. כך הם מצליחים לשלב ערכים חינוכיים ומעבירים מסרים של התמודדות עם פחדים מהזר והשונה באווירה מוסיקלית נעימה לילדים כמו גם להורים ומיועדים לגילאי 4 ומעלה.

קרן התזמורת הפילהרמונית יזמה מפעל במסגרתו יחברו מיטב הסופרים והמלחינים בישראל יצירות מוזיקליות מקוריות, שיתבססו על נכסי צאן הברזל של הקלאסיקה הספרותית לגיל הרך. דויד גרוסמן, הראשון מבין הסופרים אליו פנתה קרן הפילהרמונית, שמח להצטרף לפרויקט ובחר לצורך זה בספרו "איתמר פוגש ארנב", שעוסק בקירוב לבבות עם השונה. גרוסמן עיבד מחדש את ספרו, כתב לו שירים חדשים, ויחד עם יוני רכטר, יצרו השניים יצירה מוזיקלית. לדבריו של רכטר: "כתיבת היצירה הזו הייתה בשבילי הרפתקה גדולה. את הסיפור אני מכיר מפני שקראתי אותו לילדי, לפעמים אני מדמה לעצמי כי חווית היצירה שלי דומה מעט לחוויית הפגישה של איתמר עם מושא פחדיו, הארנב."

מחיר: 59.90 שקלים

ניתן לרכוש את הדיסק בחנויות המוזיקה בחנויות הספרים וברשתות "סטימצקי" ו"צומת ספרים"
  • גילאי 6-10

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים