מה בפורטל?

יום המשפחה כמו פעם

מסיבת יום המשפחה בצהרון עמדה בסימן יום האם, כנוסטלגיה לימים ההם, בעיקר מתוך תבונה ורגישות של לימור שלומי, גננת מוסמכת שמשקיעה בכל אירוע עד הפרט האחרון! רעיונות פשוטים לרגעים מרגשים – יעל צמח-גרינשפון שילדיה זוכים כבר שנה שלישית ליהנות מהצהרון בבלוג מרגש במיוחד

יעל צמח-גרינשפון 13.02.15

לכאורה אמצע יום רגיל, השעה 15:30 ביום שלישי, יצאנו שעה אחת מוקדם יותר לבלות יחד עם הילדים את יום המשפחה בצהרון לימור. כבר מהרגע הראשון הבנו שכאן חוגגים את יום האם כמו פעם. מישהו כאן חשב שמגיע גם לאמהות שעה אחת של נחת, שעה של שמחה אמיתית.

הגענו לגן נקי תרתי משמע, לא היה שם אף אחד. הילדים התחבאו בחצר האחורית, עסוקים בחזרות אחרונות למופע הכי מרגש בעיר. מעבר לקירות המקושטים בלבבות שציירו הילדים שלנו ליום המשפחה, לא היו כאן אפקטים נוצצים ואורות מהבהבים. סלסילות קש שמהן מציץ לב אדום המסמל אהבה הונחו בחדר הצדדי ורמזו כמה אהבה יש במקום המיוחד הזה לא רק ביום המשפחה. אנחנו עוד נחזור למתנות המקוריות והמושקעות שקיבלנו בסיום המסיבה...

לקול שיר המשפחה השמח, נכנסו הילדים יד ביד, שרים בהתלהבות כל מילה ומילה. האמהות חייכו וצילמו, אמרו כמה מדהים ומקסים ומחמאות נוספות. אבל היה משהו הרבה מעבר לכל מה שנראה על פני השטח, משהו שכל אמא הרגישה בליבה, משהו שהתפרץ החוצה בצורת דמעות, הדמעות הכי שמחות בעולם! אם לימור ודניאלה, יד ימינה, היו גובות שקל עבור כל דמעה, הן היו הופכות למיליונריות תוך חצי שעה בלבד.

זכיתי להשתתף במסיבות רבות כילדה וכאמא עם כל אחד משלושת ילדיי, אבל אף פעם לא התרגשתי כך. כמה פשוט ויפה לצפות בילדים שלנו שרים את השירים האהובים "אלוהים שלי רציתי שתדע", "אלוהיי, שמור נא עלינו כמו ילדים", "המשפחה שלי" והשיא שקשור למלחמה האחרונה – "תנו לגדול בשקט" - משאלה של הילדים בכל הזמנים. אי אפשר שלא לבכות למראה הילדים מושיטים ידיים, מרימים עיניים לשמיים ומבקשים מאלוהים שיתן להם לגדול בשקט, בלי מלחמות, בלי מקלטים, בלי אזעקות וצפירות, פשוט לחיות בשקט ובשלווה!

במסיבה הזו הרגשתי לעומק שבעצם בשביל הרגעים הקסומים והפנטסטיים הללו אנחנו חיים. השירים של פעם שנבחרו בקפידה רבה, התנועות הפשוטות שאף ילד לא חש מאוים בגלל סיבוכים מורכבים שהוא אמור להפגין לפני ההורים, הריקודים הנחמדים שרוקדים עם אמא כך באמצע היום, הפרח האדום שכל אחד הגיש לאמו והתחבק איתה חזק חזק, חיבוק שיש בו כל כך הרבה אנרגיות חיוביות!

בתוך החיים המטורפים של עבודה וקריירה, כביסות וכלים, דד-ליינים, מטלות וסידורים, פתאום היה כל כך מהנה לשיר בקול רם ולהזדהות עם כל מילה, לרקוד ולקפוץ ולהשתובב עם הילד, ולהרגיש כמה טוב שיש אנשים שיודעים לשקף לנו את הדברים האמיתיים בחיים.

מתנות מכל הלב

שולחן עמוס מתוק להמשך השעה המתוקה הוגש לנו, ואז הגיע שלב חלוקת הסלסילות מלאות כל הטוב לנפש ולמזכרת – מעמד לתמונה עם תמונת הילד מחייך באהבה, חיוך שרק לימור משיגה בהפקה ארוכה, קופסת פח עם תמונת הילד שמכילה עוגיות נשיקות לכל המשפחה. כשמסיימים אותה היא הופכת לקופסת תכשיטים לאמא היקרה, שרביט עם לב אדום בקצה וספר תהילים קטן עם תמונת הילד. כל ילד אמר את ברכתו למשפחתו, ולימור ודניאלה כתבו בחריצות את האיחולים מפי הילדים בדף הפנימי של כריכת התהילים.

יהלי שלי כתבה איחלה למשפחתנו שנמשיך לצאת לטיולים, לבלות בפארקים עם כל המשפחה ולבקר את סבתא זמירה. הברכה הזו כל כך ריגשה אותנו, אבל גם עוררה בעיה - למי לתת את ספר התהילים היקר הזה - לסבתא זמירה שהתרגשה מאוד או ליהלי למזכרת כשתגדל.... שאלה למחשבה.

עוד ליום המשפחה עם הילדים:

משחקים והפעלות

הפעלות ליום המשפחה

הפעלות ומשחקים לכל המשפחה

פעילויות משפחתיות משותפות

הפעלה לסבתות – דירה להשכיר

דפי עבודה, ספרים ומשחקים להדפסה חינם:

חידון אמריקאי בנושא משפחות

משחק להדפסה רביעיות משפחה

משחק להכרת משפחות חיות

דף אילן יוחסין ליום המשפחה

טבלת פעילות שבועית למשפחה

לבבות בריאות לכל המשפחה

משחק לוח משפחה שכזאת

יצירה וקישוט

פנס סיני משפחתי

כתבות תוכן

ספרי מומלצים על אבא

פותרים קונפליקטים במשפחה

חופשה משפחתית

 • בלוגים

 • לומדים להתמודד עם מחלות הילדים

 • טל בוקריס30.12.19

 • הרופאים עושים מה שניתן על מנת לדאוג לרפואת הגוף של ילדים חולים. התפקיד שלכם ההורים הוא לדאוג לרפואת הנפש וביחד השילוב הוא כמעט תמיד מנצח. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית מדברתעל הורות בצל החולי ונותנת עצות שימושיות להתמודדות עם המציאות הלא פשוטה הזו
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • חיבורים בדרך לחינוך הנכון

 • יעל צמח-גרינשפון27.12.19

 • כשד"ר עופר רימון, סמנכ"ל משרד החינוך מציג 3 צרכים לחיבורים מתבקשים בכנס חטיבת טכנולוגיות בחינוך, אני יודעת שהטמעת סביבות הענן לחינוך של גוגל ומיקרוסופט היא הכיוון הנכון! ומעבר לחיבורים – סביבות הענן הן המפתח ללמידה בחירום בצורה יעילה, ללמידה של גלישה בטוחה ברשת בדרך של תרגול והתנסות, לשיפור תוצאות מבחני פיזה ותוצאות מחקר טאליס והכי מרגש – לצמצום הפערים בין האוכלוסיות החזקות לחלשות. הצרכים שנותנים להם מענה באמצעות סביבות ענן לחינוך גוגל ומיקרוסופט (גם וג"ם): 
 • כל הגילאים

 • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

 • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

 • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים