מה בפורטל?

מגלים את זה

אם נשכיל לאסוף את כל הרעיונות, העצות החכמות, ההמלצות והפעילויות לילדים ועוד פרטי מידע קטנים להורים שעושים את ההבדל הגדול – הרי שכל אחד מאיתנו ייצא נשכר.יעל צמח-גרינשפון מגלה איך עושים את זה בפורטל התוכן המקצועי להורים וילדים "את זה"

יעל צמח-גרינשפון 21.02.13

תחשבו רגע: אם כל אחד מאיתנו היה חוסך כוס מים אחת מדי יום ומישהו היה אוסף את הנוזל החשוב והחיוני הזה מכולם – הרי שאט אט היו מתמלאים דליים שלמים, ובהמשך בריכות שלמות והכינרת שלנו היתה מאושרת.

על אותו עיקרון – אם נשכיל לאסוף את כל הרעיונות, העצות החכמות, ההמלצות והפעילויות לילדים, התחפושות המקוריות ועוד פרטי מידע קטנים להורים שעושים את ההבדל הגדול – הרי שכל אחד מאיתנו ייצא נשכר. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בפורטל הילדים "את זה" - אנו אוספים תחת קורת גג אחת כל דבר שיכול לעזור להורים, לגננות, למורות ולכל מי שבא במגע עם ילדים ומעוניין להשקיע וליהנות מערך מוסף עם האוצרות הקטנים.

12 שנות ההורות הפרטיות שלי מתובלות בשיתוף ובעזרה הדדית של חברים וחברות. חברה אחת נתנה לי מתכון בריאות שילדים מתים עליו, מחבר אחד קיבלתי המלצה היכן לטייל בכיף עם הילדים, חברה אחרת הוציאה את המוצץ של הבכור שלי בגיל כמה ימים ובכך חסכה התמכרות למוצץ ושינה רצופה מגיל חודש וחצי, חברה נוספת הכינה לבני ספר אותיות א"ב אישי, ועוד חברה גילתה לי איך מגדלים ילדים עצמאים. אין ספק שמדובר על מידע פרקטי ששווה הון!

במהלך השנים הללו פנו אליי רבים בבקשה לשלוח מתכון, להתייעץ, להגות רעיונות למתנות מקוריות, להציע מה לעשות עם הילדים אחר הצהריים, או לתכנן מסיבת בנות מיוחדת ליום הולדת. תמיד אהבתי לתרום ולהעניק מרעיונותיי ולשתף את המבקשים.

ואז נפל לי האסימון – הרי בעידן האינטרנט צריך פשוט ליצור מצע מסודר וידידותי למשתמש עם על הרעיונות הללו. כך נולד הרעיון לפורטל "את זה" – מגזין תוכן מקצועי שמגיש להורים מידע שימושי וחיוני. במשך כמעט שנתיים אספנו מניסיוננו האישי כהורים ומהורים נוספים שנרתמו למשימה כל דבר שיכול לעזור להורים אחרים – טיפים קטנים, רעיון להפעלה זולה, פעילויות בחינם, משחקים לילדים שחובה בכל בית ועוד.

כצעד אחד קדימה אספנו דברים שחסרים בשוק למען כולם והכנו בעצמנו – משחק לוח הכפל לאוהדי קבוצות כדורגל (במיוחד לאבות!), משחקי אתגר לגילאי 10-13 (ותתפלאו כמה הם מרותקים להתאים את ערי ישראל על המפה למשל), עדכון שוטף של המוצרים החדשים שיוצאים מדי יום (במקום שתכתתו רגליים בין החנויות), רשימת ספרים סביב נושא אחד (למשל "אח חדש"), משחק טריוויה לגיל 3 (מי אמר שאין שאלות לגיל הרך?), ועוד היד נטויה.

אנחנו מכירים בפוטנציאל האדיר הטמון בכוחם של הורים, ורוצים שההורים באשר הם יתאחדו ויהיו שם אחד בשביל השני כדי לחלוק את התובנות, הרעיונות והניסיון שלהם. אתם יודעים הכי טוב מה אתם צריכים, אתם יודעים לדרג, אתם רוצים לשתף ומעוניינים לשמוע מאחרים, ולכן נשמח לשמוע מכם.

אנו מזמינים אתכם לשתף ולהשתתף (חינם!) כדי ליצור מאגר ענק של רעיונות ועצות והמלצות להורים, ומי יודע אולי יגיע גם הטיפ הגדול שילמד את כולנו איך למלא את הכינרת שלנו.

  • בלוגים

  • שילוב חשוב – הבית ובית הספר

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • שאלתי את 3 ילדיי מה קיבלו ממערכת החינוך? האם בית הספר הוסיף לכם כישורי חיים? מנין החשיבה הלוגית, היצירתית, המדעית? אם תשאלו את יונתן (17) – הכל מתחיל מהגן! אם תשאלו את ערן (21) – מערכת החינוך מעניקה הזדמנויות רבות לפיתוח המיומנויות לחיים לצד לימוד המקצועות, ואם תשאלו אותי – אני בעד שילוב גם של הבית וגם של בית הספר, גם של ההורים וגם של המורים ובעיקר שילוב והידוק הקשר
  • כל הגילאים

  • טעויות מקדמות מיומנויות

  • יעל צמח-גרינשפון07.12.19

  • בעקבות פרסום תוצאות מבחני פיזה, ניתחה יהלי בת ה-12 איך לדעתה נרכשים כישורי החיים האמיתיים (הפעלת שיקול דעת, מתן פתרונות יצירתיים, ניהול זמן, התמצאות במרחב, התנהגות בחברה) ומי האחראים לכך. מה מקומם של ההורים בהכשרה לחיים? למה יהלי מאמינה ש"טעויות שלי, של ההורים, של מורים ושל אחרים מקדמות מיומנויות"? ואיך כל זה קשור לתהליך הכביסה בבית?

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים