מה בפורטל?

משחקים סביב מעגל המדורה

יש לנו גולם במעגל, הרצל אמר, טלפון שבור, שבע בום, שלום אדוני המלך - אלו הם רק חלק מהמשחקים שאפשר לשחק סביב מעגל עם כל החבורה. לכבוד ל"ג בעומר קיבצנו את המשחקים המתאימים למשחק במעגל סביב המדורה, רובם אינם מצריכים שום אביזרי עזר או הכנה מוקדמת!

מערכת "את זה" 26.04.18

מבחר משחקים סביב מעגל, שמתאימים מאוד סביב המדורה:

הרצל אמר

צריכים את זה: שום דבר.

משחקים את זה: בוחרים ילד אחד שיהיה מנחה והוא נותן הוראות לילדים המשתתפים: לקפוץ על רגל, לצחוק, להרים יד ימין, לשבת, לקום, להסתובב וכו'. הילדים צריכים לבצע את המשימה רק כשהמנחה אומר: "הרצל אמר". אם הוא מטיל משימה ללא הפתיח "הרצל אמר", אסור להם לבצע את המשימה. מי שמבצע אותה – נפסל. המשחק מבלבל, כך שהילדים נפסלים בזה אחר זה, עד האחרון שנשאר ומנצח.

יש לנו גולם במעגל

צריכים את זה: מטפחת/חתיכת בד או בגד.

משחקים את זה: הילדים יושבים במעגל כשפניהם כלפי מרכז המעגל ושרים: "אין לנו גולם במעגל". אחד המשתתפים לוקח את המטפחת ורץ איתה במעגל החיצוני מאחורי הילדים היושבים. הוא מניח את המטפחת מאחורי גבו של אחד הילדים היושבים ורץ לעשות סיבוב סביב המעגל. הילד היושב צריך לתפוס את הילד שרץ לפני שיסיים את הסיבוב ויתפוס את מקומו. אם הוא תופס את מקומו, הם מתחלפים בתפקידים ושוב מתחיל המשחק. אם היושב לא שם לב שהמטפחת הונחה מאחורי גבו, הוא הגולם במרכז המעגל.

שבע בום

צריכים את זה: שום דבר.

משחקים את זה: יושבים במעגל ומתחילים למנות מהספרה 1 – הילד הראשון מתפקד: אחד, הילד השני מתפקד – שתיים, הילד השלישי מתפקד – שלוש. כשמגיעים לספרה שבע ולכפולותיה – אומרים "בום". כך לומדים את הכפולות של 7 (14, 21, 28, 35 וכו').

מי שמתבלבל נפסל, וכך ממשיכים עד שנותר אחרון שמנצח.

טלפון שבור

צריכים את זה: שום דבר.

משחקים את זה: בוחרים בילד שיאמר מילה או צירוף מילים לשכנו בלחישה באוזן. שכנו מעביר לשכן שלו וכן הלאה, עד סיום המעגל. בסוף כל אחד מהילדים אומר את המילה ששמע, וכאן רואים היכן נותק הקשר והמילה השתבשה. תמיד זה יוצר סיטואציה מצחיקה. ממילה אחת יכולה להיווצר מילה שונה לגמרי!

שלום אדוני המלך

צריכים את זה: שום דבר.

משחקים את זה: ממנים ילד אחד שהוא בתפקיד המלך, ותפקידו לגלות מה עשו הנתינים על ידי כך שהם מציגים לו את מעשיהם בפנטומימה והוא מנחש. המשחק פותח בדברי הנתינים: "שלום אדוני המלך". המלך עונה: "שלום נתיניי היקרים. איפה הייתם ומה עשיתם?". כשמתגלים המעשים מחליפים תפקידים וממנים מלך אחר.

סביב מדורה/מעגל אפשר למנות בכל פעם מלך וקבוצה קטנה של 3-4 ילדים שיהיו הנתינים, והיתר צופים.

אמת או חובה

צריכים את זה: בקבוק.

משחקים את זה: כל ילד בתורו מסובב את הבקבוק עד עצירתו מול אחד הילדים. הילד המסובב צריך לבחור בין "אמת" או "חובה". אם בחר "אמת", עליו לספר את האמת על עובדה מסוימת שאחד המשתתפים אומר,למשל: "אמת שאתה אוהב את דנה?". אם בחר "חובה", מטילים עליו מטלה שחובה עליו לבצע,למשל לחובה עליך לקפוץ עשר פעמים על רגל שמאל".

שירים סביב מעגל

צריכים את זה: שום דבר.

שרים את זה: במהלך הפעילות אפשר לשלב שירים שהילדים אוהבים, או שירים לפי נושא או חג (ל"ג בעומר אם המעגל סביב מדורת ל"ג בעומר), ממש כמו בקומזיץ של פעם. הילדים ייהנו מהייחוד של ההפעלה וההורים יזכו בחוויה נוסטלגית.

מרוויחים את זה

פיתוח מיומנויות חברתיות

זמן איכות עם הילדים

יחסים טובים בין הורים וילדים

הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

שיתוף ועבודת צוות

חשיבות הפעילות הגופנית

חיזוק חגורת הכתפיים

חיזוק השרירים

רעיונות נוספים להפעלה של פעם:

הפעלות בעל פה סביב המדורה

עוד לכבוד ל"ג בעומר 2012:

לומדים בטיחות בזהירות

דפי עבודה, ספרים ומשחקים להדפסה חינם:

דף העשרה סמלי ל"ג בעומר

דף צביעה מדורה

דף צביעה חץ וקשת

 בינגו ל"ג בעומר צבעוני

מה במשבצת ל"ג בעומר

משחקים והפעלות

חץ וקשת ומשחקי מדורות

משחקים והפעלות בעל פה סביב המדורה

הפעלה שכולה אינדיאנים

אוכל, תזונה ומתכונים

מאכלים לשדרוג ארוחת המדורה

יצירה וקישוט

קישוטים לל"ג בעומר

  • הפעלות

  • חפש את המטמון ביתי

  • מערכת "את זה"20.06.19

  • ורד ארויו מגישה את המדריך המלא להכנת "חפש את המטמון" ביתי, על פי ניסיונה עם שלושת ילדיה וחבריהם במהלך השנים. המדריך כולל רשימת רעיונות למקומות מסתור וכן רעיונות למשימות שאפשר לשלב בכל גיל, ויש גם פתקים מוכנים להדפסה, ואפילו פתקים עם תמונות רהיטים לגיל הרך. מתאים להפעלות של בית חם/בית מארח
  • הפעלות חינוכיות

  • הפעלות לילדים לחג שבועות

  • מערכת "את זה"23.05.19

  • יש שפע של נושאים להפעלות לילדים לכבוד חג השבועות – יצירות מקרטוני חלב ומוצריו, הפעלות להכרת סיפורי התורה, מעמד הר סיני ועשרת הדיברות, משחקים להדפסה ודפי העשרה להכרת ירקות ופירות ארצנו, קישוט סלסילות, זרי ראש וסידורי פרחים לכבוד חג הביכורים, מתכונים של מאכלים חלביים הנאכלים כמיטב המסורת בחג הלבן, ועוד. הכל לכבוד שבועות עם הילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים