מה בפורטל?

תערוכת החלל הבינלאומית

תערוכת החלל הבינלאומית Beyond Planet Earthהמוצגת בימים אלו במדעטק בחיפה היא תערוכה אינטראקטיבית לילדים בני 5+. הילדים עוברים במסע תחנות בחלל באמצעות המחשות, מידע הכתוב בצורה קצרה וברורה, מוצגים מוחשיים וסרטונים ואפילו משחקי מחשב שלוקחים אותם במסלול וירטואלי בחלל

מערכת "את זה" 24.04.13

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:6-13

  • איזור:חיפה והסביבה, צפון

  • מיקום:מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל בחיפה.

  • טלפון:04-8614444.

  • אתר:תערוכת החלל הבינלאומית

כבר בכניסה לתערוכת החלל קיבלו הילדים דרכון למסע בחלל, ובכל תחנה החתימו את החותמת המתאימה באותה תחנה: מערכת השמש, מעלית הירח, אסטרואידים, צדק וירחיו, מאדים ועוד. התערוכה חשוכה ומאפשרת לצפות בסרטונים ובמוצגים בצורה טובה. המסלול מתחיל בשמש – כדור האש הגדול שסביבו הכוכבים בליווי הסברים כתובים באותיות גדולות ובקצרה, "בלי חפירות", כמו שבן העשר ציין. בת השש חיפשה את תחנת ההחתמה הראשונה ודאגה שהדרכון שלה יוחתם כראוי ובן ה-15 התעכב לקרוא על המלחמה בין ברית המועצות לבין ארצות הברית בכל מה שקשור לראשוניות בחלל.

התערוכה פותחת בירח, הכדור שבו נחת ב-20.7.69 האסטרונאוט הראשון, ומביאה את ההסטוריה של הניסיונות, תמונות מההתלהבות הרבה שהתרחשה ברחבי תבל באותו יום, תצוגה מרשימה מאוד של בסיס הקבע של מגורים מתנפחים על הירח, המאכלסים ארבעה אסטרונאוטים, מעלית ירח מיוחדת, המיועדת להעברת חומרים נדירים ממכרות בירח חזרה לכדור הארץ, ואפילו את הריח (המסריח) שיש בירח – אל תפספסו את המיצג הזה!

הילדים נחשפים לדרכים השונות ללמוד על החלל בעזרת תצוגות של מיניאטורות, רובוטים בגודל אמיתי כמו הרובר שנשלח למאדים המוצג לתפארת, סרטונים מתחנת החלל הבינלאומית, מודל ענק של האסטרואיד איטוקאווה ממנו נאספו חומרים על ידי רכב החלל היפני "היאבוסה", בגד חלל עתידני שכדאי ומומלץ לצלם את כל אחד מהילדים המתלהבים בתוכו, מבחן מדעי להתאמת תנאי החיים על מאדים לבני אדם, והמחשה של טיסה בשמי המאדים באמצעות משחק מחשב (מכאן הילדים לא זזו!). בתחנה של כוכב הלכת מאדים מוצג מודל בגודל טבעי מלא של מעבדת החלל המשוכללת ביותר שנמצאת היום על פני הכוכב האדום: "סקרנות".

בתחנות של כוכב הלכת צדק ריתק את הילדים המיצג של הירח "אירופה", הנחשב לגורם השמימי בעל הסיכויים הגדולים ביותר להתקיימות חיים ואף מעבר לגבולות מערכת השמש.

היינו גאים בחברה הישראלית שמשתתפת בתחרות הבינלאומית לטיסה אל החלל ואנחנו מחזיקים להם אצבעות שייצגו את ישראל כראוי!
התחושה בתערוכה היא של העשרה בדרך חווייתית לילדים בגיל המתאים (5+). באמצעות המחשה בדרכים שונות מבינים הילדים על חשיבות מחקר החלל ומוסיפים עוד ליצר הסקרנות הטבעי שלהם בכל מה שקשור למתרחש בכוכבים מחוץ לכדור שלנו. התערוכה נוגעת בכל אחד מהזמנים במינון נכון: העבר מוגש על ידי סיפור אבני הדרך החשובות ביותר במהלך 50 השנים הראשונות של חקר החלל, ההווה מוקרן באמצעות הדרכים הייחודיות לחקר החלל והעתיד מקבל נופך של אופטימיות בתצוגה מושקעת של הדרכים לחקור את הכוכבים.

הסיור התערוכה ארך שעתיים (!), בעיקר בגלל הסקרנות של הילדים, וכדאי לנצל את ההזדמנות ליהנות מיתר החדרים המעשירים של המדעטק אם אתם כבר שם וכן בפארק נובל אנרג'י למדע בחוץ. בקיצור – בכל ביקור במדעטק שריינו לפחות כמה שעות טובות!

מיועד לגיל: 5+

מיקום: מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל בחיפה.

תאריכים ושעות פתיחה: התערוכה תוצג עד ה 26.9.13. שעות פעילות: א'-ד' 10:00-17:00, ה' ושבת 10:00-18:00, ו' 10:00-13:00.

טלפון: 04-8614444.

אתר: מדעטק חיפה

מחירים:

ילד       עד גיל 5            חינם.

ילד       5-18                65 ₪.

מבוגר                           75 ₪.

משפחה (עד 4 אנשים, בהצגת ת.ז.) 240 ₪.

מחיר מיוחד למזמינים באינטרנט 55 ש"ח לכל הגילאים.

  • גילאי 6-10

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים