מה בפורטל?

כל החיים הם הכנה!

"החיים האמיתיים מתרחשים בזמן שמתכננים", אמר פעם מישהו חכם. יעל צמח-גרינשפון מהרהרת בקול רם על טעמים חדשים בחיים ולמה כדאי להתכונן מראש, לטעום מעט מהטעם החדש.

יעל צמח-גרינשפון 02.06.13

"החיים האמיתיים מתרחשים בזמן שמתכננים", אמר פעם מישהו חכם. המשפט הזה עלה הרבה בסביבתי בתקופה האחרונה

כולנו עוברים שינויים בחיים כל זמן, נכנסים למסגרות חדשות ויוצאים מהן, נחשפים לאנשים חדשים, לומדים נושאים חדשים. כל החיים הם מערך שינויים אחד גדול. לא קל לעבור שינוי, למי יותר למי פחות, בייחוד שינוי גדול.

כל אחד מאיתנו זקוק לטעימה, אפילו קטנה מהשינוי הבלתי מודע על מנת "להתרגל". בני זוג שחיים יחד לפני החתונה בעצם "טועמים" מהחיים החדשים שלהם, ואין ספק שהידיעה המקדימה מרגיעה. הדוגמא הקלאסית לנחיצות הטעימה מראש היא קורס הכנה ללידה שבו נחשפים בני הזוג לשלבי הלידה ולאפשרויות השונות שייפרשו בפניהם ברגע האמת, כשהתינוק יתחיל להגיח לעולם. ההסברים על פעולת המוניטור, אופן החדרת האפידורל ותרגול הנשימות מעניקים תחושה של הכנה. נראה שכל שינוי אמיתי מצריך הכנה.

זו הסיבה לכך שכדאי להעניק קורס הכנה לכיתה א' לכל ילד. כשערן בכורי, היום בן 15, היה בגן חובה רשמתי אותו לקורס קצר ונחמש שבו לימדו באופן מסודר על הקלמר, איך מקבלים את רשות הדיבור, קיבלו שיעורי בית באופן קבוע, תרגלו חידוד של עיפרון, ישבו בשולחנות ממש כמו בכיתה ועצם "טעמו" מההשתייכות למסגרת העתידית שלהם שנקראת "בית ספר". למרות שהוא ידע לקרוא כבר בגיל ארבע וחצי, כתב אותיות וכמה מילים, ראיתי שהוא הגיע מוכן מבחינות רבות לכיתה בזכות הקורס. עצם הידיעה שהמסגרת מוכרת עשתה את העבודה.

זה בדיוק הזמן לשקול הרשמה לקורס הכנה לכיתה א', וכדאי לבחור קורס שחולש על כל המיומנויות הנדרשות – ובליות, מוטוריות, חברתיות ורגשיות! ביחרו קורס שמעבירים אנשי מקצוע בעזרת המדריך הפרקטי הזה הכנה לכיתה א' – מדריך פרקטי.

תוכלו להיעזר בשפע החומרים שלנו להכנה לכיתה א', ללימוד נושאים שונים ותרגולם באמצעות משחקים להדפסה, דפי עבודה ורעיונות ליצירה וקישוט לחיזור המוטוריקה העדינה. הכל כאן: מוכנות לכיתה א'

 • בלוגים

 • קישוטי סוכה מניילונים

 • יעל צמח-גרינשפון13.10.19

 • כמה פעמים חשבתם על המצאה של קישוטי סוכה שיעמדו בפני הגשם ויישארו לשנים הבאות? סבתא זמירה הכינה מניילונים שמקבלים עם המצרכים בסופרמרקטים מגוון רחב של קישוטים לסוכה – פרחים בצבעים שונים, שרשראות בצורות שונות, פרפרים ומתלים. סבתא זמירה ממליצה לערוך שעת יצירה עם ילדים בגילאים שונים – פשוט נותנים להם ניילונים ומכינים קישוטים. לפניכם רעיונות ודוגמאות, הכינו קישוטים לפי הצבעים, הגדלים והכי חשוב – לפי הדמיון!
 • הבלוג של יעל צמח-גרינשפון

 • ניהול מידע להורים

 • יעל צמח-גרינשפון05.10.19

 • בעידן שלנו הכל בגדול – ביט-דטא, ביג-אירועים, ביג ציפיות – מהבוס, מהילדים, מהחברים, מבני המשפחה, הכל ביג-דיל! איך אנחנו כהורים יכולים לעצור לרגע ולהגדיר את המטרות החשובות שלנו ולדעת לערוך סדרי עדיפויות בין כל המסה הגדולה שסביבנו? יעל צמח-גרינשפון מטמיעה את המונח "ניהול מידע להורים" שמשקף את 4 המטרות שלנו כהורים
 • כל הגילאים

 • לוטו סוכות ושמחת תורה

 • מערכת "את זה"13.10.19

 • הדפיסו לילדי הגיל הרך, וגם לאלו שכבר לומדים לקרוא, לוטו סמלים לסוכות ושמחת תורה. הקטנים יתאימו את הסמלים , לגדולים יותר – אתגר קריאה – מתאימים לתמונה את המילה המתאימה! מדפיסים ומשחקים לוטו סוכות

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים