מה בפורטל?

דיסק: הטיול לארץ התווים

הדיסק טיול לארץ התווים הוא אלבום ילדים קלאסי משנת 72', מאת גידי קורן, בקריינות של שלמה ארצי ובהשתתפות זמרים שונים, אשר משלב בעלילה ובשירים הכרות עם עולם המוזיקה ולימוד התווים. לכל הגילאים

נועה גל 28.12.10

כתיבה: גידי קורן

מספר: שלמה ארצי

לחנים: גידי קורן ושלמה ארצי

הוצאה: Skyton

האלבום טיול לארץ התווים יצא במקור כתקליט, ובהמשך עובד לספר, תוכנית טלוויזיה ואף הצגת ילדים. כיום ניתן למצוא אותו על גבי דיסק.

שלמה ארצי מציג בפני חבורת ילדים את עולמם הקסום של התווים אשר חיים בממלכת התווים ואחראים לכל המוזיקה בעולם, ובכלל זאת מושגי יסוד וכללים כגון סטקטו ולגאטו, פיאניסימו ופורטיסימו, שלושה רבעים, מפתח סול ועוד ועוד.

הטיול לארץ התווים מאפשר לילדים היכרות עם מונחים מעולם המוזיקה ועם עצם העובדה שמתקיימים בו כללים מסוימים ושהוא מורכב ממרכיבים קבועים, תוך הנפשת המושגים לכדי דמויות חיות ובעלות מאפיינים אנושיים סימפטיים.

העלילה קסומה וחביבה, והשילוב בין הטקסטים החינניים לבין השירים המוצלחים מהנה גם עבור מי שאינו מחפש את הערך המוסף של דיסק חינוכי. אני מתפלאת שאף אחד עוד לא עיבד את טיול לארץ התווים לאנימציה - אני ממש רואה בעיני רוחי את הדמויות השונות מהסיפור ואת ממלכת התווים, אשר מתוארת כל כך יפה בדיסק. מצד שני, אולי עדיף ככה, להשאיר את זה ליד הדמיון...

הדיסק מהנה מאוד עבור קטנים וגדולים כאחד: בתי אמנם בת שנה בלבד ולבטח לא מבינה עדיין את פשר המילים, אך הלחנים מדבקים ומוצלחים והיא מאוד אוהבת את התקליט ומתחילה למחוא כפיים בשמחה למשמע התווים הראשונים.

עבורי מהווה טיול לארץ התווים גיוון לדיסקים הקבועים של מוזיקה קלאסית או שירי ילדים שאני מרבה להשמיע לה. ילדים בוגרים ייהנו מן הסתם אף יותר, שכן יבינו גם את משמעות המילים. וההורים? הם בטוח ייהנו, לא רק בשל הנוסטלגיה, אלא גם בזכות ההומור, החן והקסם הרב שלא נס לחו.

הדיסק בהחלט עומד במבחן הזמן: הלחנים קצביים ומדבקים ביותר (ראו הוזהרתם!...) והטקסטים חמודים ולא מתנשאים. וכן, גם חינוכיים...

גידי קורן הוא רופא ילדים, חוקר ומלחין, ממקימי להקת האחים והאחיות, אשר הלחין יצירות ילדים רבות נוספות, בהן פזמונים, תקליטים ומחזות זמר. שיריו זכו במקומות הראשונים בפסטיבל שירי הילדים. את סיפור העלילה כתבה במקור סבתו, קרי מארקס, בגרמנית.

שלמה ארצי הוא שלמה ארצי, ונראה לי שלא צריך להציג אותו.

מעניין לציין כי ארצי וקורן יצרו את האלבום טיול לארץ התווים בהיותם הורים לילדים צעירים, ועד היום דורות של ילדים נהנו ממנו. עכשיו תורם של הילדים שלכם!

מחיר: 59 שקלים (ניתן גם למצוא במחיר מוזל של 45 שקלים דרך האינטרנט).

* סיפור האלבום יצא לאור גם כספר מאויר תחת שם זה.

הערכה כללית: *****

  • כל הגילאים

  • באזל עם הילדים!

  • יעל צמח-גרינשפון11.07.19

  • העיר באזל בשוויץ מזמנת חופשה נהדרת למשפחות עם ילדים בגילאים שונים מכל הבחינות. יש בה מוזיאונים אינטראקטיביים להעשרה ערכית בדרך חווייתית, גן חיות מושקע, מסלולי טיול ושייט בסירה ובאונייה לאורך הריין, מבנים ארכיטקטוניים מרשימים וכמובן – המרפסת המפורסמת שבה החל סיפורה של מדינת ישראל (בבאזל ייסדנו את מדינת היהודים!). יעל צמח-גרינשפון עם הפרטים המלאים, וגם המלצה חמה לנסוע לקרנבל ה-Fasnacht במרץ

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים