מה בפורטל?

בייבי סיטי באשקלון

החינוך לאהבת החיות, הקשר הקהילתי עם בני הנוער והאווירה המשפחתית בבייבי סיטי באשקלון מעניקים למקום ייחודיות בולטת. עוד מציע המקום מגוון פעילויות - משחקייה, ג'מבורי, פעילויות יצירה, ימי הולדת, חוגים וחגיגות מיוחדות לילדים בכל הגילאים. גלי שנהר בילתה יותר משעתיים עם הילדים שביקשו לחזור

גלי שנהר 22.09.13

תעודת זהות

  • מיועד לגיל:כל הגילאים

  • איזור:אזור הדרום

  • מיקום:שדרות דרום אפריקה 69, אשקלון.

  • טלפון:08-6788516.

  • אתר:בייבי סיטי באשקלון

  • מחיר:גילאי חצי שנה – שנה: 20 שקלים לילד והורה מלווה בחינם. שנה ומעלה: 35 שקלים לילד והורה מלווה בחינם.

לבייבי סיטי הגענו אני, עם עידו ומיכאל, תאומיי בני השנתיים וחצי בשעת בוקר של יום שישי. עידו הבחין עוד מהאוטו במתקנים המתנפחים שבפנים והכריז ש"תיכף נשאל אם אפשר לקפוץ נחום-תקום". כשהקפנו את המקום בחיפוש אחר הכניסה, הילדים גילו מייד את פסל האריה כתום הגדול ורצו לרכוב עליו. הזכרתי להם את תוכניות נחום תקום, ובהחלט היתה תחושה שיש כאן שפע של הנאות שמחכות לנו.

מתחם מתנפחים ומתקני שעשועים

הדבר הראשון שתפס את עיני כשנכנסנו למקום, היה אוהל מתנפח ענק. את פנינו קידמו בחיוך ומאור פנים אבי ודנה, תלמידת תיכון חיננית ומתנדבת במקום.

הכניסה מובילה הישר אל חלל גדול ורחב למדי של שפע מתקני ג'ימבורי: מתנפחים, מכוניות על מסלול, בריכת כדורים, חמורים קופצים, מתקני טיפוס למיניהם ועוד ועוד. לא משהו שלא ראיתי לפני זה, אבל בהחלט גדול, מרווח ועשיר ומתאים לטווח די גדול של גילאים (אם כי לא מופרד למתחמים עבור הגילאים השונים).

לא פחות חשוב - להורים היגעים מוצעת במקביל פינת ישיבה עם ספות נוחות ושתייה קרה וחמה באופן חופשי.

עידו ומיכאל דגמו בהתלהבות את שלל המתקנים, כשדנה תומכת ושומרת בחיוך רחב ודיווחו בהתרגשות על טיפוסים, נפילות הירואיות וקפיצות. לזמן מה הם היו כל כך עסוקים בשלהם, שיכולתי ללכת לסייר במקום ואפילו ללכת לבד לשירותים (!), כשאני משאירה אותם בידיה הנעימות של דנה. מדובר על ילדים שבדרך כלל לא עוזבים את האצבע שלי במקומות זרים....

מתחם הג'ימבורי נמצא בתוך אוהל מתנפח ענק שכרגע נתון לחסדי מזג האוויר. אבי דהן, מנהל בייבי סיטי באשקלון מבטיח שנעשית בימים אלה עבודה אינטנסיבית של אטימה ומיזוג המקום, כך שיהיה שם קריר ונעים.

מתחם בעלי חיים

מסדרון צר מוביל אל המתחם העיקרי השני של בייבי סיטי – מתחם בעלי החיים. המתחם כולל מגוון די נרחב ולא שגרתי של בעלי חיים: כלוב של מיני ציפורים, עכברים לבנים שמתרבים בקצב מדהים (אנחנו הצלחנו לספור 11 פעוטות) וחרדון מזוקן וידידותי למדי בשם הוגו, שרבץ בשמחה על הרגליים של אבי ושל דנה והתמסר לנגיעות העדינות של עידו ומיכאל.

אחת מאושיות המקום היה תוכי ענק ומדבר, שישב דרך קבע על ענף גדול בכניסה. אבי מספר בכאב נוגע ללב, שלפני זמן קצר הוא נגנב וצוות המקום מתקשה עד היום לעכל את האבדה. אל נעליו הגדולות נכנס תוכי מתלמד צעיר, שאמנם לא דיבר איתנו, אבל הסכים להתיישב בנחת על כתפו של אבי ולנוע בחינניות כששרנו לו "היום יום הולדת", לשמחת הילדים.

במקום עוד תוכי שאמור לדבר ותוכי שעמד על האצבע של דנה וגם תוכונים קטנים שזוכים לטיפולם המסור של המתנדבים. ויש גם בריכת דגים קטנה ואקוואריום ששטים בהם בנחת דגי זהב.

פינת הליטוף מופרדת במחיצה נמוכה וכוללת ארנבות, אוגרים, צ'ינצ'ילות חמודות, שאחת מהן בהריון ולכן נחסך ממנה כרגע המגע עם הקהל הצעיר. אנחנו דגמנו את הארנבת והאוגר, ששיתפו פעולה בשמחה.

יש בי תמיד רגשות מעורבים כלפי פינות ליטוף. הילדים אמנם מתלהבים ונהנים, אבל ליבי עם החיות, שאולי קצת פחות נהנות מכל ההמולה שסביבן.

אבי מבטיח שמקפידים מאוד גם על שלומן של החיות. לא מכניסים למתחם יותר מ-10 ילדים בו זמנית, מותר ללטף את החיות רק כשהן בתוך סלסלה ותמיד יש לפחות איש צוות אחד שמשגיח שלא יאונה לחיות כל רע.

מתחם החיות אינו גדול, אבל נראה נעים, נקי ומטופח. הייתי מוותרת על פסלי החרסינה השבירים, שאולי מהווים קישוט חינני, אבל בשביל הילדים סתם משהו מושך, שנאסר עליהם לגעת בו.

בסמוך לבייבי סיטי נמצאת מרפאה וטרינרית של ד"ר ירון קליר, וטרינר והבעלים של המקום, אשר שותף לטיפול בחיות ואחזקתן ואף מעביר במקום חוג "וטרינר צעיר".

אבי מדבר על החיות בהתרגשות ובאהבה נוגעת ללב ומפגין ידע נרחב. במקום מתקיים פרויקט מקסים שבו נערים מבית הספר, כמו דנה, מגיעים במסגרת תוכנית מחויבות אישית והופכים לחלק משמעותי מהצוות. הם מטפלים בחיות, ואף מדריכים את הילדים במקביל לצוות העובדים הקבוע. אבי מספר שהתהליך שהם עוברים מרגע הגעתם ועד לסיום הוא מדהים. רבים ממשיכים להגיע גם אחרי שסיימו את המחויבות והמקום הופך עבורם לבית שני. דנה, למשל, שנראתה לי בטוחה ומקצועית כמו אשת צוות לכל דבר, נמצאת שם 3 ימים בלבד.

חוגים וחגיגות

בשעות פעילות "חמות" יותר, מוצעת בנוסף לכל אלה גם פינת איפור ופינות יצירה.

בייבי סיטי מציע גם אפשרות לערוך במקום יום הולדת, הכוללת הפעלות המועברות על ידי מפעילה מקצועית, פופקורן, שערות סבתא, הפתעה ושהות חופשית במרחב.

במקום מופעל גם צהרון, בו מקבלים הילדים ארוחה חמה, עזרה בשיעורי בית, אפשרות לשהות במתחמים וליהנות ממה שהמקום מציע וגם חוג הווטרינר הצעיר חוג יצירה ושעת סיפור. אבי מסביר שיש משחק עדין של הפרדה ואינטראקציה בין ילדי הצהרון לילדים שהגיעו באופן עצמאי. כך, למשל, ילדים שהגיעו בדרך מקרה בזמן שמתקיימים החוגים, יוזמנו לעיתים להצטרף.

יש גם אפשרות לשירותי בייביסיטר. כאשר תקבלו הנחה קלה על מחיר הכניסה (30 ₪ במקום 35) ובתוספת 15 ₪ לשעה. ראו הרחבה: שירות בייביסיטר בבייבי סיטי באשקלון

בייבי סיטי פועל כשנה. אבי מספר על תקופה לא קלה של הסתגלות לתנאי השטח ולמצב הביטחוני ובכלל, עד שהתייצב.

המקום נחמד, נעים ומזמין וגלום בו פוטנציאל רב. הילדים נהנו ואפשר בהחלט להעביר בו יותר משעתיים נעימות.

לדעתי עדיין סובל קצת מחבלי לידה ולא גיבש זהות ברורה וייחודית משלו. טוב יעשו קברניטי בייבי-סיטי אם ינסו קצת פחות לרצות את כולם ויתנו מקום נרחב יותר לייחוד ומיתוג המקום. החינוך לאהבת החיות, הקשר הקהילתי עם בני הנוער והאווירה המשפחתית הם התחלה טובה, וטוב יהיה להמשיך לתת להם ביטוי חזק ומשמעותי יותר.

חלל המקום מסודר ונעים, ובימים אלו עובדים על קום מסודר וברור לעגלות או נעליים, מה שעלול ליצור בלאגן בשעות העומס.

עידו ומיכאל קינחו בקרטיב ואפילו עוד היה להם כוח לרכב על האריה. כשיצאנו עידו הודיע שנבוא לפה שוב.

שעות פתיחה: 10:000-20:00. שעות הפתיחה בקיץ: 9:00-21:00.

  • אתרי חיות

  • יער האיילים ביער אודם

  • יעל צמח-גרינשפון08.12.18

  • חיות רבות יקדמו את פני כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול ביער האיילים, עד שתפגשו את האטרקציה המרכזית: משפחות איילים המסתובבות חופשי בשטיחים נרחבים, ויש גם במבי חמוד בדיוק כמו בסיפור הילדים הנודע. חוויית טבע לכל המשפחה.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים