מה בפורטל?

תערוכת דינוזאורים

הדינוזאורים הגיעו לישראל: דינוזאורים "חיים", זזים, נושמים ושואגים במכון וויצמן למדע ברחובות. תערוכה שמלווה בסיורים, סדנאות ומדע מהנה לילדים. תומר חורב וילדיו יצאו למפגש מרתק ומהנה בעולם הדינוזאורים

תומר חורב 24.07.13

בערב קיץ חם ארזנו את המשפחה ויצאנו לביקור בתערוכת הדינוזאורים שנפתחה בימים אלה בגן המדע של מכון וייצמן ברחובות. לשם הגילוי הנאות אציין כי הוזמנו להתארח במקום בערב הפתיחה. כבר בכניסה לגן נרשמה התלהבות רבה בקרב הילדים, מרבית הדינוזאורים מפוזרים ברחבי חצר הגן וניתן לראות חלק מהם עוד לפני הכניסה. שי, בת ארבע וחצי, לא ממש פריקית של דינוזאורים ובכל זאת החלה לקפוץ בהתלהבות. לוטם, בן שנה וחצי, כמעט לא יודע מה זה דינוזאור והצטרף מייד לחגיגה.

גן המדע נמצא בתוך מכון וייצמן שברחובות, והביקור בו מומלץ גם בלי קשר לתערוכת הדינוזאורים. קיום התערוכה מאפשר למשפחה לנצל את הביקור במקום וליהנות משני העולמות, על כן מומלץ לשריין זמן רב לביקור. אנו בילינו במקום כשעתיים ויכולנו לבלות פי שניים מזה. לצד המלצה זו חשוב לזכור כי מדובר בגן פתוח, אמנם חלקים רבים מוצלים, אך זכרו להביא כובעים ומים, וקחו בחשבון את החום.

ניתן לסייר בגן באופן עצמאי ולמצוא בקלות את עשרת הדינוזאורים המתגוררים בו. ליד כל דינוזאור שלטי הסבר ברורים ומפורטים. מומלץ יותר לקחת סיור מודרך שכלול במחיר הכניסה. הסיור נמשך כארבעים וחמש דקות, ובמקום צוות גדול, כך שאין צורך להמתין זמן רב והקבוצות לא גדולות מדיי. המדריך בקבוצה שלנו ידע להתאים עצמו למגוון האנשים בקהל. כולם נהנו מההסברים וכל אחד קיבל מענה לשאלותיו. להערכתי מי שיוותר על הסיור המודרך יחמיץ חלק גדול מהחוויה. בנוסף, מתקיימים גם סיורי מדע בין המוצגים השונים, גם כאן ניתן לטייל באופן עצמאי ולתת לילדים לגלות את עולם הפיסיקה במגוון תחומי חיים.

תערוכת דינוזאוריםאחרי הביקור בתערוכה שבחצר נכנסו ל"מעבדת המחקר" שם מתקיימים הסברים על עבודת חוקרי החוקרים וניתן לראות את הציוד, המכשירים, שלד של דינוזאור, ובייביזאור שרק בקע מהביצה. חשוב להזכיר כי בכל המקרים מדובר ברפליקות ולא בחלקים מקוריים. גם כאן נמצאים מדריכים מצוות הגן, אולם תחושתי הייתה כי ההדרכה באזור זה פחות מובנית ונדרשת לחידוד.

עם היציאה מהמעבדה מגיעים אל מול האודיטוריום שבו מוקרן סרט קצר של עשר דקות, אך אני דווקא ממליץ בשלב זה לוותר עליו (אלא אם ממש רוצים מזגן). הסרט מתעד בלי מלל ובלי קריינות חלק מעבודת השחזור שמתבצעת באתר חפירות בארגנטינה. אנצל מקום זה כדי להמליץ למארגני התערוכה למהר ולארגן סרט אחר. אני משוכנע שאפשר למצוא סרטי הסבר לילדים שיהיו מעניינים ועם קריינות, או אפילו לשתף פעולה עם ערוצי מדע וטבע שכבר הפיקו סרטים בנושא.

ובחזרה לחצר שם מתקיימות סדנאות פעילות ויצירה בנושא דינוזאורים, בארגז חול מבצעים הילדים חפירה, חושפים עצמות ולומדים על עקבות. במקום אחר מתקיימת סדנת תעופה של דינוזאורים.

כמה טיפים למתכננים לבקר בתערוכה:

  1. בגלל שהגענו בשעה מאוחרת עד שסיימנו את הסיור הסדנאות הסתיימו, ההגעה בערב אמנם הקלה מהחום, אבל רק במעט. ההמלצה אם כן תהיה להגיע בשעות הבוקר, כך יתאפשר גם להאריך או לקצר את הביקור בהתאם למידת העניין וההנאה וגם ליהנות מהסדנאות.
  2. בגן המדע יש קיוסק קטן למי שלא יכול בלי. אבל מי שמכיר, יודע שמכון וייצמן הוא פשוט מקום ירוק ויפה ועל כן עדיף לארוז צידנית ולעשות פיקניק נחמד באחת מפינות המכון לפניי או אחרי הביקור.
  3. מבחינת הגעה: אפשר לקחת רכבת לרחובות, אבל למרות הקרבה היחסית מהתחנה למכון, ההליכה לשם עם ילדים תהיה מתישה ולכן עדיף לבוא עם רכב, יש חנייה בתוך המכון ממש מול גן המדע.

לסיכום, הביקור בתערוכה מומלץ ומהנה. הילדים נהנו מאוד, ולמחרת שי ולוטם רצו לגן לספר לכולם על החוויות שעברו !

הפעילות תתקיים בכל יום בחופשת הקיץ החל מה – 17 ביולי.

גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות

שעות פתיחה: בימים א-ה ובשבת הגן פתוח בין השעות 09:00 ל-20:00

בימי ו' הגן פתוח מ-09:00 ועד 14:00

כרטיסים: מבוגר-75 שקלים. ילד (5-18) -65 שקלים. כרטיס משפחתי-280 שקלים. אזרח ותיק-37.5 שקלים

מומלץ לבדוק עם חברת האשראי, ועדי העובדים, מנוי או כל דבר אחר כי יש מבצעים.
בנוסף תוכלו לבקר בקישור לאתר גן המדע והתערוכה.

  • כל הגילאים

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים