מה בפורטל?

חשיבות משחק הבאולינג

"משחק הבאולינג המוכר טומן בחובו גם אפשרויות לגיבוש חברתי ומשפחתי, שיפור מיומנויות מוטוריות וטכניקות חשיבה ולמידה וכמובן – גורם למצב רוח טוב", אומרת יעל לב-אור, מרפאה בעיסוק, יועצת לרשת "ארבל באולינג" ומפרטת את החשיבות הרבה של משחק הבאולינד להתפתחות הילדים. הערך החשוב ביותר הוא כיף והנאה לכל המשפחה, אז קחו נעלי באולינג ועלו על "המגרש"!

מערכת "את זה" 31.07.13

חופשה של הילדים מזמנת אפשרויות שונות לבילוי משותף של כל המשפחה – הורים, ילדים ולפעמים גם המשפחה המורחבת – סבים וסבתות, דודים ובני דודים וחברים. בין האפשרויות המהנות ביותר לבילוי משותף לכל המשפחה – הורים, ילדים בגילאים שונים וגם הסבים והסבתות בעונות השנה השונות (כולל חורף!) - הוא הבאולינג.

"כהורים בעידן המודרני, אנו מחפשים את הדרכים הטובות ביותר לטפח ולפתח את הילדים שלנו", אומרת אומרת יעל לב-אור, מרפאה בעיסוק, יועצת לרשת "ארבל באולינג". "לא פעם נראה שבתחרות מול המדיה והטכנולוגיה (סמארטפונים, פייסבוק, טלוויזיה רב ערוצית, אייפד ...) קשה לנצח, אבל תשמחו לגלות שלמקום שמציע מפגש מהנה יש קסם - וגם דור האייפונים ישמח לצאת אליו".

"אתם תשמחו כפליים כי הבאולינג טוב גם לתחומים נוספים", אומרת לב-אור, ומפרטת את היתרונות הרבים של משחק הבאולינג:

1. לגיבוש משפחתי

2. לשיפור הכושר הגופני

3. לשיפור התחום החברתי של הילדים

5. לשיפור מיומנויות מוטוריות התורמות באופן עקיף ליכולת למידה

6. לכיף והנאה

"דמיינו את התסריט המוכר הבא", מביאה לב-אור דוגמא מורת: "שבת בצהריים, כולם בבית אבל רוצים לעשות משהו. לטייל בחוץ - חם מדי (או קר מדי). הקניונים סגורים. פארקי המים מפוצצים אנשים (וגם חוף הים). לא כל כך בא לצאת. מצד שני - כשנשארים בבית - כל אחד סגור בחדר שלו, או מול הטלוויזיה ואין ממש איטנראקציה חברתית מוצלחת.

הבאולינג הוא ברירת מחדל מצוינת: מתחם סגור, שמתאים לכל הגילאים, ויש מיזוג וחנייה... בשעות הצהריים גם אין הרבה אנשים (כולם בים ובבריכה בקיץ, או סגורים בבתים בחורף). משחק תחרותי תמיד מעלה את האדרנלין והמוראל ומשפר את היחסים בין הילדים להורים ובין האחים.

אחד היתרונות המשמעותיים של המשחק הוא שהוא מתאים לילדים בגיל 4-5 שנים (יש עזרים מיוחדים עבורם), לבני נוער, לצעירים ולמבוגרים. גם סבא וסבתא יכולים להצטרף! יתרון נוסף עבור דור האינטרנט שכל היום יושב - קצת פעילות גופנית שמחזקת את שרירי היציבה, חגורת הכתפיים ושרירי הרגליים.

כיוון שבאולינג אינו משחק שמיועד לספורטאים או לבעלי כושר גופני בולט במיוחד, הוא מתאים לכל אחד, בכל גיל, ולא משנה מה היכולות הספורטיביות שלו. אין הרבה מקומות או משחקים שבהם אפשר לראות ילד, אבא וסבא משחקים בהנאה ביחד, וצוברים חוויות וזיכרונות משותפים. מישהו אמר כיף?

זאת ועוד - משחק באולינג מפתח כמה מיומנויות מוטוריות חשובות ללמידה: תיאום עין-יד, חיזוק חגורת כתפיים (חיוני לכתיבה טובה) ופיתוח אסטרטגיות למידה. כל פעילות גופנית תורמת ללמידה טובה: בבאולינג, למשל, יש להיעזר בתכנון מרחבי (כאשר הפלתי רק כמה כדורים, עליי לתכנן מראש את כיוון התנועה, לראות בעיני רוח" את התוצאה של הזריקה העתידית שאני מתכנן ולהפיק לקחים לפעמים באות). מדובר באסטרטגיות חשיבה שתורמות לאחר מכן בכל תחומי החיים.

צולם בארבל באולינג

עוד מדריכים פרקטיים לפיתוח מיומנויות וכישורים לילדים:

חשיבות הטניס לילדים

חשיבות המיני גולף לילדים

שיפור המוטוריקה העדינה

העשרה והתפתחות במטבח

שיפור ופיתוח הזיכרון

פיתוח תכונת הסקרנות

הקניית הרגלי קריאת ספרים

פיתוח היצירה והיצירתיות

הבעת רגשות דרך משחק

פיתוח מיומנויות חברתיות

זמן איכות עם ילדים

יחסים טובים בין הורים לילדים

פיתוח כושר מנהיגות

הרגעת כעסים

ערך הנתינה, העזרה וההתחשבות

הכרת השונה והייחודיות של כל אחד

יצירה ומיחזור עם ילדים

עברית תקנית

חינוך לתזונה נכונה לילדים

התמודדות עם פחדים של ילדים

התמודדות עם תלונות של ילדים

התמודדות עם אובדן ומוות

אומנות כערך חשוב לחיים

זמן איכות עם סבא וסבתא

הכנת שיעורי בית – מדריך שימושי

מעבר דירה – משבר או הזדמנות

פיתוח חוש המישוש

מדריך לחיסכון

התפתחות שפה מגיל אפס עד שש

שיפור תכונות הילדים – מדריך פרקטי

שיפור תכונות אופי של ילדים

חינוך כולל לכלוך

פיתוח עצמאות

חיזוק ביטחון העצמי

חשיבה חיובית

חשיבות הנוכחות

מודעות לסדר, ארגון ומיון

בחירות וקבלת החלטות

משמעת והצבת גבולות

חשיבות הצחוק וההומור

דיווח ואמירת האמת

 • פיתוח כישורים

 • חשיבות היצירה ליצירתיות

 • יעל צמח-גרינשפון20.04.20

 • יצירה עם הילדים ופיתוח היצירתיות שלהם הוא אחד הקווים המנחים בפורטל הפעלות לילדים "את זה". אודליה סדי פורשת בפנינו הכל על חשיבות היצירתיות וגם מעניקה עצות פרקטיות וטיפים איך עושים את זה בכל גיל, בלי לחשוש מלכלוך מסביב! אנחנו מאחלים הרבה זמן איכות עם הילדים, בילוי משותף ביצירה ופיתוח היצירתיות. מדריך יצירתי במיוחד
 • כישורי גוף ותנועה

 • ילדים לומדים לרכוב על אופניים

 • מערכת "את זה"30.09.19

 • ביום הכיפורים הכבישים ריקים, וזו הזדמנות נפלאה לתרגל את יכולת הרכיבה על האופניים. כיצד מלמדים את הילד לרכוב על אופניים? איך מתמודדים עם ילד ש"לא רוצה לרכוב" או שכבר הגיע לגיל 10 ומתבייש שיראו אותו לומד? מריאן מונטיליה, מורה מנוסה לרכיבה על אופניים מעניקה טיפים. צריך אופניים, קסדה וחיוך
 • גילאי 2-3

 • כדורי שוקולד

 • מערכת "את זה"21.06.20

 • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים