מה בפורטל?

מתנות ליולדת או לתינוק?

מה עדיף להעניק ליולדת הטרייה? מתנה לעצמה או לתינוק שנולד? ראיינו שלוש נשות מקצוע שעוסקות בתחום המתנות ליולדת, שלושתן גם אמהות מנוסות בעצמן, וקיבלנו רעיונות מקוריים למתנות שישמחו אמהות טריות

03.01.14

אחד המתכונים להצלחת המתנה לכל אדם ובייחוד ליולדת הוא התאמה לצרכים שלו. מתנה מוצלחת היא מתנה שהושקעה בה מחשבה מה ישמח באמת את מי שמקבל אותה. הרעיון הוא לקלוע בול לדבר שהצד המקבל רוצה אבל לא יקנה לעצמו, מתנה בעלת ערך רגשי, יותר מאשר השווי האמיתי שלה.

שאלנו 3 נשים שתפקידן המקצועי נוגע באופן שוטף ביולדות ושאלנו אותן מה הכי כדאי להעניק ליולדת לאחר הלידה ולמה. הראיון המלא לפניכם.

מתנה מרגשת ליולדת

ליז שמש, בעלת בייבי אספן – מתנות ליולדת מציעה לרגש את היולדת בדרך ייחודית ואף נותנת תשובה ופתרון לשאלה בסיסית יותר – מה קורה אם לא מתאים לבקר את היולדת ובכל זאת רוצים לשלוח לה מתנה מפנקת.

"מה קונים ליולדת היא תמיד שאלה מכשילה. זה מתחיל בשאלה האם לבוא לבקר בבית יולדות או שאולי בבית או לחכות לאירוע? אולי עדיף בכלל לשלוח מתנה ולא לבוא לבקר?!  

"השאלה היותר קשה היא מה קונים ליולדת. יש מבחר גדול של מתנות ליולדת בפעם הראשונה. הבעיה מתעוררת בעיקר כשרוצים לבחור מתנה ליולדת בפעם השנייה והלאה. אם נולדה בת אחרי בנים - ברור שכדאי לבחור משהו ורוד (בכלל לא משנה מה, העיקר ורוד!), אם נולד בן אחרי בנות – ברור שכדאי לבחור משהו תכלת. אבל - מה קונים ללידה שלישית אחרי בן ובת? כבר יש הכל לתינוק, כלום לא מרגש!

אז תתפלאו!  אני מכריזה רשמית שיולדת מתרגשת בכל אחת מהלידות מהמתנות המעוצבות המתוקות כמו אלו שמציעים בBaby Aspen- - מותג אמריקאי בינלאומי (חדש בארץ שלנו) למתנות לידה! העיצוב המרהיב שעוטף את הגרביים הקטנטנים, את המגבות הרכות והנעימות למגע ואת יתר האבישרים בהחלט עושה את העבודה, וההתרגשות של היולדת בשיאה עם קבלת המתנה וגם אחריה – בעת ההתבוננות בכל פעם מחדש"

 להרחבה על בייבי אספן – מתנות ליולדת

מתנות שימושית לתינוק

רחל קראוזה, הבעלים של 3 גמדים – מוצרים עשויים מאהבה מסבירה מדוע היולדת לא ממש צריכה תמרוקים, שוקולדים, פרחים ובגדים וממליצה להעניק מתנה שימושית לתינוק כי זה מה שמשמח את האמהות בתקופה הזו.

"לא פעם חשבתם לקנות מתנה בשביל היולדת, לפנק אותה, לתת לה הרגשה של הוקרה – מעין ציון לשבח על התקופה שבה כל כולה התמסרה להריון וללידה. יש אפשרויות רבות להעניק מתנה ליולדת - בשמים או תמרוקים אחרים, שובר לארוחה מפנקת, פרחים, שוקולדים ושלא נדבר על בגד!

"צריך לזכור שהיולדת נמצאת בתקופה מיוחדת שמעורבת בתחושות של בריאת העולם החדש, יום הולדת התינוק מהווה עבורה סמל להקמת שבט משפחתי או להרחבת השבט המשפחתי הקיים. כאמא שעברה 3 לידות (שתי בנות ובן) שמחתי לקבל מתנות עבור העולל הרך ולא עבורי!

"אני רוצה לתת לכם הצצה קטנה לתחושות ורגשות שחוויתי אחרי הלידות ואני מאמינה שרוב היולדות יסכימו איתי: אחרי כל לידה היולדת מוצפת בהורמונים שגורמים לה לרגישות יתר הן נפשית והן פיזיולוגית. הריחות מוגברים והטעם משתנה ופתאום ריחות שאהבת כבר לא באים לך טוב, ומכאן שללנו את מתנת התמרוקים. כל הגוף שהתגייס כולו לנשיאת העולל עבר שינויים לא קטנים, ולוקח זמן לגוף 'להחלים' מחוויית ההריון והלידה ולחזור לגזרה אם בכלל, ולכן מתנות שקשורות באוכל וביגוד נשללות גם כן! הפרחים המשמחים דורשים טיפול מדי יום (החלפת מים, סילוק העלים היבשים) – מזה יש ליולדת מספיק גם בלי הטיפול בפרחים..."טרם הלידה אנו מתגייסים את כל משאבנו ועושים הכנות לקראת בוא היילוד - מכינים את החדר, מזמינים ציוד, עוברים בחנויות בגדים לתינוקות ונוגעים בפריטים הקטטנטנים בערגה לרגע שבוא יגיח החוצה.

"מרגע הלידה התינוק הופך להיות מרכז היקום ומקור לגאווה, וכל דבר שנעשה הוא לטובת התינוק ולהרגשה שלנו שאנחנו נותנים לו את הכל ואת הטוב ביותר (ולפעמים גם בשבילנו שיראו כולם שיש לו את המיוחד ביותר) ואף פעם זה למספיק!

בתור יולדת שמחתי לקבל מתנות עבור היילוד, ההתרגשות בפתיחת המתנה ובציפייה מה הוא קיבל, האם אני צריכה או אחליף? זה לטעמי? המתנות שקיבלתי לכל הלידות היו מקסימות ומיוחדות, חלקן הגדול היו מתנות שמעולם לא הייתי קונה בעצמי ושמחתי לקבל, וכמובן נחשפתי למוצרים ולחברות חדשות באמצעות המתנות. גם המתנות שהחלפתי הוחלפו בפריטים שלא היו ברשימת הקניות כי זו מתנה. במיוחד כשילדתי את בני אחרי שתי בנות ולכאורה כבר יש הכל, אז זהו שלא! יש הרבה ורוד ובובות, שמחתי לקבל בגדים תכולים ואפורים, צעצועים חדשים (של בנים כמובן) ועוד פריטים אחרים.

לפני שאתם קונים מתנה ליולדת, היא תשמח לקבל מתנה לעצמה והיא תשמח יותר לקבל מתנה שתהיה לה שימושית וחווייתית בתקופת גידול התינוק.

יש היום מגוון רחב של מוצרים מקוריים ושימושיים שיהיו מתנה נהדרת עבור היולדת ותינוקה, ועכשיו נותר לתהות איזו מתנה לבחור...

מתנות שימושיות ליולדת

תמר רוזמן, הבעלים של מוצרי "ניענוח" מציעה מניסיונה רעיונות למתנות שימושיות שעשויות להקל על היולדת, לתמוך בה, ואולי אפילו להפוך את חוויית האמהות על פיה.

"לעיתים קרובות היולדת עייפה, בודדה, חסרת בטחון ומבולבלת. זקוקה יותר מכל לתמיכה,לעזרה, לעצות טובות, ולניסיונן של נשים אחרות. לכן כדאי לנצל את המתנה כדי להעניק ליולדת עזרה אמיתית, למשל שירות של דולה לאחר לידה, ייעוץ מנשאים, הרשמה לסדנת אמהות ותינוקות כגון עיסוי תינוקות או פלדנקרייז לתינוקות ועוד רעיונות מתנות מקוריות ליולדת"

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים