מה בפורטל?

חפש את המטמון חנוכה

לקראת חנוכה כדאי לתכנן משחק "חפש את המטמון" עם סמלי חג החנוכה. מורן נלקנבאום. הבעלים של חברת "ספורט פרו" המתמחה בהפקת הפעלות לילדים בהתאמה אישית, מעניקה רעיונות לקונספט מיוחד של המשחק עם טאץ' לחנוכה, כולל הפעלות בתחנות השונות ברוח החג. מתאים לקבוצות לילדי הגן ובתי הספר

מורן נלקנבאום 19.11.13

לקראת חג החנוכה, אתם בטח שואלים את ילדיכם מה עושים בחג כזה ארוך ומהנה עם הילדים. חברת "ספורט פרו" בנתה משחק במיוחד "חפש את המטמון" שמיועד לבתי ספר, גני ילדים, קייטנות וכמובן לגיבוש ילדים בסיטואציות חברתיות שונות. הילדים יוכלו ליהנות ממשחק שיש בו אדרנלין גבוה ומעניק הזדמנות לשילוב תוכן חווייתי מרענן, העושה שימוש בתנועה, משחק ואתגר לטובת אינטראקציה חברתית.

ניתן לשחק את משחק "חפש את המטמון" בכל מקום - בחצר בית הספר, בפארק, בגן שעשועים ובשכונה. ניתן למשל לשחק בבית ספר שמאפשר מגוון חדרים שונים כגון (חדרי כיתה/מקלט/גן שעשועים בקרבת ביה"ס /מגרש כדורגל ועוד).

רעיונות למשחק חפש את המטמון לחנוכה

 של חברת ספורט פרו

חפש את המטמון בקבוצות - מחלקים את הילדים לקבוצות על פי מספר הילדים, אופי הפעילות וגילם. ניתן לבנות את התחנות השונות לפי רמת הילדים וגילם.

תכנון, מטרה ותחילת המשחק - כל קבוצה מקבלת כרטיס שבו רשום "נס -גדול -היה –פה". מטרת המשחק היא להשיג את ארבע המילים, להדביק אותן על סביבון גדול ואז לקבל את כל ההפתעות שהוא מכיל.

הפעלת "חפש את המטמון "בנויה מחמש תחנות לארבע קבוצות ילדים - תחנה אחת ריקה כדי לאפשר לקבוצות לא לחכות ולא להיות יחד באותה תחנה בו זמנית. בצורה זו החיפוש מאתגר את הילדים, כי הם אמורים לעמוד בזמנים!

בכרטיס שקיבלו הילדים מופיע להם משפט שקשור לכל פעילות ויצטרכו למצוא בחלל בית הספר את התחנה בהקשר למשפט.

פעילות בתחנות – רעיונות לתחנות שונות בהתאם לקבוצות

"באנו חושך לגרש" - (מקום חשוך) החשוך הילדים חלקם חובשים פנסי ראש וכל החדר מואר מפנסים.

כל קבוצת ילדים מקבלת תופים ומתחילה לתופף ולשיר שירי חנוכה לפי הקצב באווירה של חג החנוכה.

רק לאחר ששרו את כל השיר במלואו על ידי התיפוף יוכלו הילדים לעבור לרמז במשפט הבא.

"חנוכייה לי יש" – מכינים פלטת עץ/קלקר/קרטון גדולה שאליה מחברים רצועות אחיזה. מניחים על הפלטה 9 נרות כמספר הנרות שיש בחנוכייה.

שיתוף פעולה מלא בין הילדים הם מחזיקים פלטה בעזרת רצועות שעליו מונח נר חנוכה ויצטרכו לעבר בין הקונוסים בסדר כרונולוגי ולהעביר את הנר לחנוכייה וכך לכל תשעה נרות החנוכה. לאחר שסיימו את הרכבת הנרות לחנוכייה יוכלו לעבור לתחנה הבאה .

"סביבון סוב סוב - מכינים שלטים של מספרים מ1-10 ומציבים אותם על סלסילות פלסטיק (כאלו שבהם מוכרים פטריות טריות). מניחים את הסלסילות על שטיח צבעוני. הילדים צריכים לקלוע כדור קטן לסלסילות השונות ולצבור 100 נקודות. רק לאחר שמכן יוכלו לעבור למשפט הבא.

"כד קטן"- מכניסים מטבעות שוקולד בתוך כדי חרס קטנים ומחביאיםבחורשת בית הספר או במתחם גדול אחר. בסיום אפשר לחלק לכל ילד כד לקישוט לפי דמיונו באמצעות צבעי גואש.

"אנו נושאים לפידים" - בתחנה זו מציבים לפידים לצד משוכות. הילדים צריכים לעבור מתחת למשוכות בגבהים שונים ולאסוף את הלפיד בדרכם. רק קבוצה שכל חבריה יעברו דרך המשוכות ויביאו את הלפידים תמשיך לתחנת הסיום.

תחנת סיום :

"נס גדול היה פה" - הילדים יושבים במעגל וכל ילד בתורו מסובב את הסביבון הגדול ש מלא הפתעות ומתנות. לכל אות על הסביבון יש משימה שעליו לבצע. מי שמצליח זוכה בהפתעה.

בסוף המשחק כל קבוצה מקבלת הפתעות. המטמון יכול להיות סביבון ענק שבו שקיות ממתקים.

עוד על חפש את המטמון לחנוכה

עוד משחקי "חפש את המטמון":

חפש את המטמון ביתי

חפש את המטמון שכונתי

עוד על ספורט פרו:

ספורט פרו – הפעלות ספורט לילדים

תחנות ספורטיביות בנושא פירות וירקות

סרטון תדמיתי על הפעלות ספורט לילדים

חשיבות הטניס לילדים

ספורט פרו – הסיפור האישי

עוד לחנוכה עם הילדים:

משחקים והפעלות

רעיונות לבית חם לקראת חנוכה

אירועי חנוכה 2013 לילדים

משחקים להדפסה חינם:

משחק מונופול לחנוכה

משחק הרכבה מקופסאות גפרורים

משחק יחיד ורבים

אוכל, תזונה ומתכונים

סופגניות פשוטות לילדים

תזונה נכונה לחנוכה

לביבות פשוטות לילדים

לביבות תפוחי אדמה

ארוחת חג השמן

דפי עבודה

מילים מסתתרות חנוכה

פענוח צופן חנוכה

מילים מבולבלות חנוכה

ויטראז' כד

ויטראז' חנוכיה

דף צביעה לחנוכה

דף צביעה 2 לחנוכה

דף התאמת סמלי חנוכה

יצירה וקישוט

ממחזרים דיסקים ומסובבים סביבונים

חנוכיות עשה זאת בעצמך

יוצרים חנוכיות מחומרים ממוחזרים

קישוטים לחנוכה

כדי חימר ומטבעות

כדי חנוכה צבעוניים

קישוטי חנוכיות

קישוטי סביבונים

לפרטים נוספים: מורן נלקנבאום 052-3808513.

 • הפעלות

 • חפש את המטמון ביתי

 • מערכת "את זה"20.06.19

 • ורד ארויו מגישה את המדריך המלא להכנת "חפש את המטמון" ביתי, על פי ניסיונה עם שלושת ילדיה וחבריהם במהלך השנים. המדריך כולל רשימת רעיונות למקומות מסתור וכן רעיונות למשימות שאפשר לשלב בכל גיל, ויש גם פתקים מוכנים להדפסה, ואפילו פתקים עם תמונות רהיטים לגיל הרך. מתאים להפעלות של בית חם/בית מארח
 • הפעלות חינוכיות

 • הפעלות לילדים לחג שבועות

 • מערכת "את זה"23.05.19

 • יש שפע של נושאים להפעלות לילדים לכבוד חג השבועות – יצירות מקרטוני חלב ומוצריו, הפעלות להכרת סיפורי התורה, מעמד הר סיני ועשרת הדיברות, משחקים להדפסה ודפי העשרה להכרת ירקות ופירות ארצנו, קישוט סלסילות, זרי ראש וסידורי פרחים לכבוד חג הביכורים, מתכונים של מאכלים חלביים הנאכלים כמיטב המסורת בחג הלבן, ועוד. הכל לכבוד שבועות עם הילדים
 • כל הגילאים

 • ספארק 2000

 • תומר קרן05.08.19

 • ימית 2000 בחולון היא החוויה הכי מרעננת מתל אביב דרומה. נכון, לא חסרים פארקים ומגלשות מים בישראל, אבל משהו בשילוב המרענן של מים, שמיים והרבה אטרקציות נקיות ומגוונות – נותן אדרנלין לילדים ושקט להורים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים