מה בפורטל?

מיץ משמש בכוס עם קש

"מיץ משמש בכוס עם קש" הוא ספר חדש ומקסים לילדים. בתקופה בה יוצאים לאור כותרים רבים לילדים, כמעט על כל נושא שניתן להעלות על הדעת, נדיר למצוא ספר ביכורים איכותי כל כך, העוסק בנושא קרוב ללב הילדים, מבלי להיות חינוכי ומטיף. לימור כהן מלול ממליצה בחום ומסבירה למה

מערכת "את זה" 01.09.13

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:0-6

 • כתיבה:שקמה בנמלך

 • איורים:שקמה בנמלך

 • הוצאה:צפרא

 • תיאור:גברת כנרת היתה צמאה ממש . מי יעזור לה למצוא מיץ משמש בכוס עם קש? גברת כנרת נכנסת לחנויות שונות, נפגשת עם מוכרים המפרטים לה מה יש אצלם בחנות, (נעליים, בגדים, צעצועים) וממליצים לה לחפש את מבוקשה בחנויות אחרות. גברת כנרת כמעט מתייאשת, קצת מתבלבלת -אבל הסוף הוא טוב ואפילו טעים.

 • שמות הילדים:כנרת

"בבוקר יפה של שמש זוהרת, 

יוצאת לטייל גברת כנרת

עם סל פירחוני בצעד מהיר

לבדוק מה חדש בחלונות העיר

 סובבת כנרת הלוך ושוב

הולכת ומביטה בחלונות הרחוב.

כך עברו השעות בלי כל משב-רוח

כנרת היתה צמאה, ורצתה קצת לנוח."

כך נפתח הסיפור המחורז על גברת כנרת, שהיתה צמאה ממש והיא יודעת בדיוק מה היא רוצה לשתות. גם כשהיא נכנסת לחנויות ורואה שבקשתה לא מציאותית, היא לא מתייאשת וממשיכה במסעה, כי היא רוצה מיץ משמש ושיהיה בכוס עם קש, גם אם זה באמצע רחוב סואן שלא תמיד הכל נמצא בו בהישג יד.

הספר מיועד לגילאי הגיל הרך ואף לילדים בבית הספר היסודי. ספר קליל ונחמד, איורים מקסימים ומקוריים. שקמה בנמלך כתבה בחריזה מושלמת, המשתלבת היטב ולא מכבידה על הקריאה, אלא שומרת על טקסט קליל ושורות קצרות, בשפה קלה, אך מעשירה. בספר יש מגוון של פריטים ומושגים. מעניין לבדוק כמה ילדים בדורנו יודעים מהי "מימיה", למשל.

אפשר למצוא גם חוש הומור בסיפור, שבאמת מעלה צחוק על פני הילדים, כמו למשל הטעות הלשונית כשגברת כנרת כבר באמת עייפה מהמסע ומבקשת בנימוס "מיש מיץ מיץ בכוש עם קס". יש ילדים שיוכלו בהחלט להזדהות עם הטעות, כי הם עצמם עדיין מדברים כך, ולא ירגישו שהם היחידים שחריגים בדיבורם. עם זאת, עליהם לדעת שזוהי טעות שפתית ולשונית ויש לתקן אותה, וכל זאת נעשה על ידי פידבק חיובי ובדרך קלילה וכייפית.

הקורא לומד ש"אין דבר העומד בפני הרצון" או בבחינת "יגעת ומצאת- תאמין".לפעמים העקשנות שווה על מנת להשיג משהו שאנו מאוד חפצים בו. עם קצת-הרבה מאמץ, כמו גברת כנרת שכיתתה את רגליה מחנות לחנות עד שבסוף השיגה את מבוקשה, כך גם אנחנו יכולים להשיג את חפצנו בעבודה קשה ובהתמדה. היום קוראים לזה אסרטיביות, ואכן לעיתים האסרטיביות והעמידה על שלנו שווה את המאמץ בדיוק כמו אצל גברת כנרת.

המסר מעניין וייחודי ויכול לתרום לא מעט לביטחון העצמי של הילדים ולאמונה בסוף "סוף טוב הכל טוב".

שני דברים נוספים בספר הזה מיוחדים ומעידים על הבנת נפש הילדים והשקעה בספר שהם ראויים לו. ראשית, שם הספר. קצת מזכיר את משחקי המילים בסגנון :"גנן גידל דגן בגן...", קצת קשה להגייה, אך בעצם יש בו משהו שובבי. כך גם הספר – קליל, שמח, עשיר בתוכן וצבעוני. זו בעצם הנקודה השנייה שמשכה את תשומת לבי – הצבעוניות או ליתר דיוק, האיורים המיוחדים. השימוש בצבעים עליזים ומלאי אופטימיות.

שקמה בנמלך היא גם המאיירת של הספר ולצורך הכנת האיורים היא מעידה כי פיסלה פריטים מנייר, גזרה ניירות צבעוניים, תפרה בובות מבדים וציירה בצבעי אקריליק. הציורים אכן שובי לב ומתאימים בדיוק לטקסט (המנוקד, כמובן). האיורים הצבעוניים והאופטימיים בשילוב עם הסיפור המקסים מרתקים את הילדים.

הבן שלי בן ה-6 מאוד אוהב את הספר ודורש ממני להקראי אותו כל ערב לפני השינה. המשפט שהוא מאוד אוהב ומזדהה: "כנרת היתה צמאה, ורצתה קצת לנוח". הילד שלי תמיד מזכיר לי בטיולי המשפחתיים שהוא צמא ורוצה לנוח ממש כמו גברת כנרת!

ולסיום גילוי נאות: התמזל מזלי ויצא לי לעבוד עם שקמה בנמלך, המחברת היוצרת והמאיירת של הספר, בחורה כשרונית מאוד. במסגרת עבודתי עם ילדים בארצות הברית יצא לי להכירה מקרוב. תמיד ידעתי שהיא תגיע רחוק ותרצה את העולם לחבוק!

מ ו מ ל ץ בחום!

מיץ משמש בכוס עם קש


מיועד לגיל: 0-6
כתיבה: שקמה בנמלך
איורים: שקמה בנמלך
הוצאה: צפרא
תיאור: גברת כנרת היתה צמאה ממש . מי יעזור לה למצוא מיץ משמש בכוס עם קש? גברת כנרת נכנסת לחנויות שונות, נפגשת עם מוכרים המפרטים לה מה יש אצלם בחנות, (נעליים, בגדים, צעצועים) וממליצים לה לחפש את מבוקשה בחנויות אחרות. גברת כנרת כמעט מתייאשת, קצת מתבלבלת - אבל הסוף הוא טוב ואפילו טעים.
נושא לימוד: שמות חנויות ומה אפשר לקנות בהן. אין דבר העומד בפני הרצון
שמות הילדים: כנרת 

 • ספרי ילדים

 • ספר: גלילונה

 • יעל צמח-גרינשפון12.01.18

 • יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט עם הסברים מפורטים ליצירה בשלבים של חיות ויצורים שגוזרים ומקפלים מגלילי נייר טואלט בליווי שירים קצרים ומעוררי השראה של רינת הופר המשוררת והיוצרת המוכשרת.ספר לאוהבי המיחזור ולאוהבי הספרים המוצלחים של רינת הופר יהלי בת ה-7 גרה בעולם של גלילי נייר הטואלט כבר כמה שנים. היא אוספת גלילים ליצירות שונות, וכשחסרים לה גלילים, היא פשוט פותחת את ארון הגלילים ומוציאה מתוך חבילה נייר הטואלט את הגלילים ומותירה את הנייר ללא הבסיס...
 • גילאי 2-3

 • ארגז הקסמים של אריק

 • מערכת "את זה"09.01.18

 • רוצים ללמד את ילדיכם להתנהל עם דמי הכיס שלהם בחכמה ולהיות צרכנים נבונים גם בעתיד? "ארגז הקסמים של אריק", שנכתב על-ידי המומחה לחינוך פיננסי יניב חדד, מקנה להם כבר בגיל צעיר, מיומנויות צרכניות בסיסיות וחשובות.

תגובות הקוראים


תגובה אחת

לולי
28 אוקטובר, 2014
איך מזמינים?

בניית אתרים - בניית אתרים