מה בפורטל?

בית התפוצות

מתחם המקיים תערוכות קבועות ומתחלפות בנושאי לימוד ערכיים הקשורים למורשת ישראל, לעדות ישראל, לשפה העברית וליוצרים ישראליים כולל הצגות לילדים וסדנאות יצירה בהתאם לנושאי התערוכות.

יעל צמח-גרינשפון 01.01.14

בית התפוצות בתל אביב הוא מקום אידיאלי לבילוי עם ילדים בדרך של העשרה חווייתית בדרכים שונות. במתחם אחד (סגור, מצוין גם לימי החורף) מתקיימות פעילויות מגוונות המשלימות זו את זו וגורמות לילדים בגילאים שונים ליהנות מחוויה משותפת ערכית באמצעים שונים – תערוכות מתחלפות וקבועות, הצגות לילדים וסדנאות יצירה להשלמת ההעשרה.

תערוכות מתחלפות

זכינו להגיע בפעם השנייה לתערוכת א-ב-גע-דע (מהרו, היא מסתיימת ביוני 2014) העוסקת בלימוד אותיות, מילים וצירופי לשון בדרך של נגיעה וידיעה. התערוכה האינטראקטיבית מאפשרת לילדים להכיר את מרכיבי השפה העברית באמצעים שונים – הרכבת מילים מאותיות סול גדולות, ספרי ילדים, כתיבת השם בכתב ברייל, משחקי מחשב, התאמות של קוביות שחושפות מידע על צירופים (למשל חתול שחור – הגדרה, איור, שורה משיר בעברית ואף המקור ביידיש) ואף טיפוס על מתקני שעשועים שילדים אוהבים מאוד!

בתערוכה מפוזרים פרטי מידע מעניינים על התפתחות המילים, אליעזר בן יהודה מחייה השפה העברית, סלנג, הקשר לשפות שונות ועוד – גם ההורים נהנים! כך מכירים הילדים את השפה העברית בדרך מאתגרת.

הבילוי בתערוכה אורך כשעה-שעתים, תמיד כדאי להמשיך הלאה וליהנות מחוויות נוספות. להרחבה על תערוכת א-ב גע- דע

כעת מוצגת בבית התפוצות תערוכת "בואי כלה" המציגה שמלות כלה מפוארות של עדות ישראל השונות בהשראת התפוצות. בת השש התבוננה בעיון בשמלות הכלה, בחרה שמלה לבנה שכי יפה בעיניה והתפלאה לגלות שבתימן ובמרוקו השמלות שונות לגמרי. אל תפספסו את שמלת הכלה שעוצבה בהשראת הנחת התפילין באלכסון – מקורי ויצירתי מאוד!

אנחנו מחכים לתערוכות הבאות!

הצגות וצלליות

הפעם הוצגה בבית התפוצות תיאטרון צלליות מקסים עם ההצגה המבוססת על סיפור עם יפני "נסיכת הירח". באמצעות צלליות דו מימדיות ותלת מימדיות, חפצים פשוטים ואף דמויות של אנשים מועבר סיפור עם מרגש על נסיכה שירדה מהירח לכדור הארץ, גדלה אצל חוטב עצים ואשתו, התפרסמה בזכות נגינתה ואף בניו של הקיסר רצו להתחתן איתה. הצלליות המוקרנות על משטחים שונים, בשחור ובשלל צבעים מעבירות טכניקות מיוחדות שלא מוכרות לילדים של ימינו ובהחלט מעשירים את הידע שלהם על התרבות הזו ובהחלט עושות חשק להכין הפעלות על בסיס צלליות.

להרחבה על תיאטרון צלליות.

סדנאות יצירה משלימות

סדנאות היצירה עוסקות בנושאים של התערוכות וההצגות ובעצם מהוות השלמה של החוויה על ידי התנסות חווייתית.

בסדנת שמלות הכלה עיצבנו מבדי תחרה, משי ומלמלה, מסרטים ופאייטים שמלות כלה לבובת קרטון. שלושת הדורות נהנו!

בסדנת הצלליות יצרנו בעצמנו צלליות מבריסטולים שחורים בעזרת שבלונות – יצרנו ילדה, איש זקן, לב, בלונים וזר פרחים והצגנו את הצלליות מאחורי מסך האור באולם הסדנה – יופי של רעיון להשלמת הבילוי לאר הצפייה בתיאטרון הצלליות.

הבנות שמעבירות את הסדנאות סבלניות ועוזרות, יש חומרים בשפע ואווירה של יצירה.

בית קפה "ארומה" מהווה דרך נפלאה להפסקה בין לבין הפעילויות הרבות, שהרי אפשר לבלות כמה שעות טובות בבית בתפוצות. כך אנחנו עשינו ונהנינו מכל רגע.

מיועד לגיל: 3+

תיאור המקום: מתחם המקיים תערוכות קבועות ומתחלפות בנושאי לימוד ערכיים הקשורים למורשת ישראל, לעדות ישראל, לשפה העברית וליוצרים ישראליים כולל הצגות לילדים וסדנאות יצירה בהתאם לנושאי התערוכות.

מיקום: שער 2, אוניברסיטת תל אביב. 

טלפון: 03-74578/

אתר: אתר בית התפוצות

  • גילאי 6-10

  • משפחה שכזאת – משחק משפחתי

  • יפעת רוט21.02.20

  • איפה נפגשו אבא ואמא? מה תאריך יום ההולדת של סבא? מה האחות שלכם הכי אוהבת לאכול? ומה הצבע האהוב על אחיכם? משחק משפחה שכזאת יושיב את כל המשפחה ביחד למשחק שבו תוכלו לגלות, לספר וחשוב מכל – לבלות זמן איכותי עם המשפחה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים