מה בפורטל?

ספר: גלילונה

יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט עם הסברים מפורטים ליצירה בשלבים של חיות ויצורים שגוזרים ומקפלים מגלילי נייר טואלט בליווי שירים קצרים ומעוררי השראה של רינת הופר המשוררת והיוצרת המוכשרת.ספר לאוהבי המיחזור ולאוהבי הספרים המוצלחים של רינת הופר יהלי בת ה-7 גרה בעולם של גלילי נייר הטואלט כבר כמה שנים. היא אוספת גלילים ליצירות שונות, וכשחסרים לה גלילים, היא פשוט פותחת את ארון הגלילים ומוציאה מתוך חבילה נייר הטואלט את הגלילים ומותירה את הנייר ללא הבסיס...

יעל צמח-גרינשפון 12.01.18

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:3-10

 • נושאי לימוד:איכות הסביבה, חיות

 • הוצאה:כינרת

 • תיאור:יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט עם הסברים מפורטים ליצירה בשלבים של חיות ויצורים שגוזרים ומקפלים מגלילי נייר טואלט בליווי שירים קצרים ומעוררי השראה של רינת הופר המשוררת והיוצרת המוכשרת.

רינת הופר, היוצרת האהובה על שלושת הדורות שלנו – יהלי, אני וסבתא זמירה, השכילה לרכז מבחר רעיונות ליצירה מגלילי נייר טואלט בספר, ואף לכנות את התופעה הזו בשם הנפלא "גלילונה" שאימצנו אלינו עוד לפני שפתחנו את הספר!

רינת הופר גילתה את גליל נייר הטואלט מחדש, ובכישרונה הרב ציירה, עיצבה ויצרה דוגמאות ליצירת חיות מגלילי נייר טואלט בלבד. לצד היצירות מלאות ההשראה המובאים בספר "גלילונה" בליווי שלבים ברורים להכנה, משמשים השירים הקצרים המקסימים של המשוררת משלימים את הספר המעולה. בהמשך לספר שנה עם שני, המלמד את הנושא הירוק לאורך חגי ישראל, משמש גם הספר "גלילונה" ללימוד נושא המיחזור ואיכותהסביבה בדרך חווייתית של שעת יצירה פשוטה ונפלאה.

רינת הופר המוכשרת היטיבה לתאר את יצירתה האחרונה בצורה מעוררת השראה, בדיוק כמו הספר עצמו: "בגלילונה תמצאו 72 דגמים של חיות, יצורים ומשחקים, עשויים כולם מגלילי נייר טואלט, וגם הרבה שירים שכתבתי בהשראתם. הספר הוא תוצר של מחקר ארוך שערכתי בגלילי הנייר המוכרים. אחרי שנים של ניסויים, שרטוטים וציורים אני גאה לבשר: המצאתי את הגליל מחדש! אני מקווה שגם אתם תגלו את הגליל מזווית מקורית ומפתיעה ותוכלו להכין עשרות דגמים בקלות, באמצעות מספריים וטוש שחור בלבד. להכנת הדגמים לא תצטרכו שום סוג של דבק, או חומרי יצירה יקרים שקונים בחנות. רק כמה גזירות וקיפולים פשוטים יהפכו כל גליל ליצירת אמנות קטנה".

ספר מומלץ לרכישה לפינת הספר של הגן וללימוד חווייתי של נושא המיחזור ואיכות הסביבה.

מיועד לגיל: 3-8.

כתיבה ואיורים: רינת הופר

הוצאה: כינרת

תיאור: יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט עם הסברים מפורטים ליצירה בשלבים של חיות ויצורים שגוזרים ומקפלים מגלילי נייר טואלט בליווי שירים קצרים ומעוררי השראה של רינת הופר המשוררת והיוצרת המוכשרת.

נושאי לימוד: מיחזור ואיכות הסביבה, טבע וחיות.

שמות הילדים:-

מחיר: 78 שקלים.

עוד ללימוד מיחזור ואיכות הסביבה

על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

עוד ספרי ילדים על פי נושאים וגילאים:

ספרי קבלת השונה והאחר

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרי ילדים ללימוד צבעים

ספרים מומלצים לגילאי 3+

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

ספר פתגמי עצים

 • מוצרים מומלצים

 • הגדות לפסח לילדים

 • מערכת "את זה"07.04.19

 • לקראת חג הפסח הממשמש ובא, ריכזנו מבחר של הגדות לפסח מיוחדות שמתאימות לילדים ולכל המשפחה. כל הפרטים על ההיצע הגדול של ההגדות בשוק בתוספת של המלצה וחידוד של ענבר וולף – צריך רק לבחור כל הגדה לפי הייחוד שלה הגדה של פסח הגדה של פסח המשלבת סיפורים, שירים ודקלומים ברוח החג, האביב וארץ ישראל.
 • ספרי ילדים

 • שדת המחשבות הטובות

 • יעל צמח-גרינשפון01.02.19

 • ספר המציג ומלמד דרך נכונה ומועילה להתמודדות עם פחדים, קשיים, קונפליקטים ומצבי משבר שונים באמצעות חוויה אמיתית שחוותה טל בוקריס עם בנה – אביה. בסופו של דבר החוויה הזו יצרה "שיטה שמנצחת" – "שדת במחשבות הטובות".
 • גילאי 6-10

 • המאכלים שהילדים שלכם הכי ירצו אחרי שפסח ייגמר

 • מערכת "את זה"24.04.19

 • חג הפסח מכניס את כל המשפחה ל"אתגר החמץ". עד שזה לא מגיע, אנחנו לא מבינים איזה צרכני חמץ כפייתיים אנחנו. פתאום כשהמובן מאליו נעלם לנו מהצלחת, אנחנו קולטים את העניין. הילדים לא ממש שמחים על כך שכל המאכלים האהובים נגזלו מהם למשך כל ימות החג. לפיכך, אך טבעי הדבר שהם מחכים בקוצר רוח לרגע שבו הם יוכלו להתנפל מחדש על המאכלים האהובים שלהם. קבלו את מצעד המאכלים הכי נחשקים על ידי ילדינו (וגם על ידי חלק לא מבוטל מאיתנו, המבוגרים) רגע אחרי שאיסור החמץ מוסר מעלינו.

תגובות הקוראים


תגובה אחת

ברכה
16 מרץ, 2014
בעקבות הספר גלילונה/רינת הופר הילדים בצהרון עושים יצירות מחומרים ממוחזרים.למדנו על הפיל שרצה להיות הכי וכל ילד עשה לבד את הפיל שרצה להיות הכימצ"ב תמונה של הפילתודה רבה

בניית אתרים - בניית אתרים