מה בפורטל?

משחקי לוח לכל המשפחה

לכבוד יום המשפחה, בחופשות של הילדים או סתם באחר הצהריים פנוי, נצלו את הזמן למשחקי לוח שכל המשפחה יכולה לשחק. ריכזנו עבורכם את כל משחקי הלוח בפורטל "את זה" וכל מה שאתם צריכים זה חיילי משחק וקוביה

מערכת "את זה" 17.02.15

אם אתם מחפשים פעילות ביתית שתתאים לכל המשפחה, כזו שאתם והילדים תוכלו ליהנות ממנה ביחד, נסו את אחד ממשחקי הלוח של פורטל "את זה". לכל משחק נושא משלו, כללי משחק משלו, קלפים משלו, אבל כולם יאפשרו לכם לשבת ביחד, מומלץ עם צלחת פירות או שתייה חמה ליד, ולהעביר את הזמן בכיף בפעילות משפחתית. תוך כדי משחק הילדים גם יפתחו כישורים:

העלאת יצר הסקרנות

התמודדות עם תחרות

העשרת הידע

יכולת דיווח ותיאור

פיתוח מיומנויות חברתיות

זמן איכות עם הילדים

יחסים טובים בין הורים וילדים

וגם ילמדו נושאים מגוונים – מהי פעילות בריאה, חייו ופועלו של יצחק רבין, מילים בעברית, ואפילו משחק שבו בני המשפחה ילמדו כמה דברים אחד על השני!

רוצים את זה - משחק משאלות

תיאור: משחק לוח שנותן הזדמנות לילדים להכיר צדדים בנו שהם לא מכירים ומעודד את הילדים הסגורים יותר לשתף אותנו במשאלות שלהם. המשתתפים צוברים נקודות כאשר הם מספרים משהו אישי – משאלה, מתנה שהיו רוצים לקבל או לתת, שינוי שהיו רוצים לעשות ועוד.

מיועד לגילאי: 6 ומעלה

נושאי לימוד: משפחה, אחד את השני

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת "רוצים את זה" - משחק משאלות

משפחה שכזאת

mishpacha shekazot 350 newתיאור: איפה נולדה סבתא? האם אתם יודעים מה התוכנית האהובה על בנכם? או מה הצבע האהוב על בתכם?

המשחק הזה יושיב את כולכם סביב השולחן ותוכלו לענות ביחד על שאלות שונות ומשונות על המשפחה.

מיועד לגילאי: 6 ומעלה

נושאי לימוד: משפחה, אחד את השני

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת "משפחה שכזאת"

המירוץ לבריאות

תיאור: מה עדיף – לאכול פרי או ממתק? לרבוץ מול הטלוויזיה או לשחק טניס? למדו את הילדים כבר מגיל צעיר מה הוא אורח חיים בריא ולמה חשוב לעסוק בספורט ולאכול בריא במשחק לוח מהנה.

מיועד לגילאי: 4 ומעלה (אין צורך לדעת לקרוא)

נושאי לימוד: בריאות ותזונה נכונה לילדים , אורח חיים בריא

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת "המירוץ לבריאות"

המירוץ לניקיון

nikayon1תיאור: משחק המאפשר להעביר לילדים בדרך חוויתית כמה חשוב לשמור על הניקיון וההיגיינה האישית תוך מפגש עם פעילויות של שמירה על הניקיון האישי והסביבתי.

מיועד לגילאי: 4 ומעלה (אין צורך לדעת לקרוא)

נושאי לימוד: ניקיון והיגיינה, איכות הסביבה (לינק)

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת "המירוץ לניקיון"

עושים שוק

תיאור: משחק לוח שמלמד ילדים שכבר קוראים על פירות וירקות ועל תזונה נכונה בכלל. מהי התרומה של כל אחד מהפירות והירקות, מה מוצאו, אילו מרכיבי בריאות הוא מכיל וגם – איזה מאכל מכינים מכל אחד.

מיועד לגילאי: 8 ומעלה

נושאי לימוד: פירות וירקות, תזונה נכונה לילדים

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת עושים שוק

מה מתחיל באות - עברית

ma matchil baotתיאור: משחק שיאפשר לכם ללמד את הילדים אותיות, לתרגל מודעות פונטית ולהרחיב את אוצר המילים. לוח המשחק מכיל את אותיות הא"ב וכל מי שמגיע לאות צריך להגיד מילה שמתחילה באות. הגיוון הוא אין סופי: מילה שמכילה את האות , או מסתיימת באות, חיות בלבד, פעלים בלבד, ארצות ועוד ועוד. הראו לילדים שלימוד אותיות זה לא כל כך קשה ויכול להיות אפילו...כיף!

מיועד לגילאי: 5 ומעלה

נושאי לימוד: אותיות, זיהוי פונטי, אוצר מילים

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת משחק מה מתחיל באות - עברית

מה מתחיל באות – אנגלית

תיאור: משחק שיאפשר לכם ללמד את הילדים את האותיות הלטיניות,, לתרגל מודעות פונטית באנגלית ולהרחיב את אוצר המילים שלהם באנגלית. לוח המשחק מכיל את אותיות ה abc וכל מי שמגיע לאות צריך להגיד מילה שמתחילה באות. הגיוון הוא אין סופי: מילה שמכילה את האות , או מסתיימת באות, חיות בלבד, פעלים בלבד, ארצות ועוד ועוד. הראו לילדים שדם לימוד האנגלית יכול להיות חוויתי ומהנה.

מיועד לגילאי: 8 ומעלה (לומדי או יודעי אנגלית)

נושאי לימוד: אנגלית - אותיות, זיהוי פונטי, אוצר מילים

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת משחק מה מתחיל באות - אנגלית

אישים

חיים שכאלה – יצחק רבין

תיאור: משחק לוח מגוון שיעשיר לכולכם את הידע על יצחק רבין, חייו ופועלו. משחק המכיל שאלות בנושאים שונים על יצחק רבין – אנשים חשובים בחייו, מקומות חשובים, תאריכים חשובים ועוד.

מיועד לגילאי: 8 ומעלה

נושאי לימוד: יצחק רבין, היסטוריה של מדינת ישראל

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חיים שכאלה – יצחק רבין

חיים שכאלה – דוד בן גוריון

ben gurion 350תיאור: משחק לוח מגוון שיעשיר לכם את הידע על דוד בן גוריון, חייו ופועלו. משחק המכיל שאלות בנושאים שונים ומגוונים על דוד בן גוריון – אנשים חשובים בחייו, מקומות חשובים, תאריכים חשובים ועוד.

מיועד לגילאי: 8 ומעלה

נושאי לימוד: דוד בן גוריון, היסטוריה של מדינת ישראל

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חיים שכאלה – דוד בן גוריון

משחקי חגים

חג מי יודע – סוכות

תיאור: משחק שמהווה לימוד חוויתי על חג הסוכות ומנהגיו באמצעות שאלות ומשימות משעשעות.

מיועד לגילאי: 5 ומעלה

נושאי לימוד: חג סוכות

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חג מי יודע - סוכות

חג מי יודע – חנוכה

תיאור: משחק שמהווה לימוד חוויתי על חג החנוכה ומנהגיו באמצעות שאלות ומשימות משעשעות.

מיועד לגילאי: 5 ומעלה

נושאי לימוד: חג חנוכה

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חג מי יודע - חנוכה

חג מי יודע – פורים

purim mi yodeaתיאור: משחק שמהווה לימוד חוויתי על חג פורים ומנהגיו באמצעות שאלות ומשימות משעשעות.

מיועד לגילאי: 5 ומעלה

נושאי לימוד: חג פורים

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חג מי יודע – פורים

חג מי יודע – פסח

תיאור: משחק שמהווה לימוד חוויתי על פסח ומנהגיו באמצעות שאלות ומשימות משעשעות.

מיועד לגילאי: 5 ומעלה

נושאי לימוד: פסח

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חג מי יודע – פסח

חג מי יודע – יום העצמאות

תיאור: משחק שמהווה לימוד חוויתי על יום העצמאות ומדינת ישראל באמצעות שאלות ומשימות משעשעות.

מיועד לגילאי: 8 ומעלה

נושאי לימוד: מדינת ישראל – היסטוריה, גיאוגרפיה, תרבות, ממשל, טבע, הרחבת הידע הכללי

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת חג מי יודע – יום העצמאות

אירועים ודגלים

atsmaut1תיאור: משחק בסגנון סולמות וחבלים הבוחן את הידע שלכם על אירועים בתולדות מדינת ישראל והשנים שבהם הם קרו.

מיועד לגילאי: 10 ומעלה

נושאי לימוד: היסטוריה של מדינת ישראל

ליחצו כאן להרחבה ולהורדת משחק אירועים ודגלים

  • משחקים להדפסה

  • משחק זיכרון אישי

  • יפעת רוט02.06.17

  • ילדים בכל הגילאים אוהבים לשחק בקלפים שבהם מופיעים דמויות מוכרות, ובמיוחד אם הם בעצמם ובני המשפחה והחברים שלהם מככבים על הקלפים. בדיוק מסיבה זו בנינו פורמט עם מסגרות שונות לעיצוב משחק זיכרון אישי – צריך רק לצלם את הילדים, לשלב בלוחות המוכנים, להפוך ולהתחיל לזכור זוגות של קלפים שעליהם מככבים הילדים לפעמים יש תחושה שלילדים היום יש הכל. וכשמגיע יום הולדת לא יודעים מה לקנות להם, כי מה קונים למישהו שיש לו הכל? עוד בובה? עוד משחק? עוד צעצוע? אז למה לא להכין לבד מתנה מקורית, שהכוכבים שלה הם לא נסיכות וגם לא גיבורי על, אלא הילדים בעצמם? מתנה שתהיה גם שימושית, גם חינוכית וגם מהנה. משחק שהילדים הם המותג בו! אפשר לעצב לבד בבית, על גבי דפים או במחשב משחק זיכרון עם התמונות של הילדים. אתם כמובן מוזמנים להשתמש בעיצובים המוכנים שלנו במגוון מסגרות לבחירה – מדפיסים, גוזרים ומדביקים ויוצרים מתנה מקורית ומיוחדת! אם מכינים את המשחק כמתנה, אפשר להשתמש בתמונות שמראות חוויות משותפות עם מקבל המתנה. יצרנו כמה דוגמאות וכל דוגמא מופיע עם מקום לכיתוב או בלי. ( אם רוצים לכתוב את שם הילד או שם הגן וכד'). המשחק מתאים לטווח גילאים רחב, מגיל שנתיים ועד 12! לילדים בגיל הרך אפשר ליצור משחק זיכרון פשוט משש תמונות = שלושה זוגות שבכל אחת הילד מצולם בסיטואציה אחרת. לגדולים אפשר ליצור זוגות רבים. אם מכינים את המשחק לגן או לכיתה, יוצרים מספר זוגות כמספר הילדים בקבוצה. המשחק מתאים להדפסה  גם לגנים ולצהרונים לימי ההולדת של הילדים בגן וכמובן כמתנת סוף שנה. משחק זיכרון אישי של מערכת "את זה" צריכים את זה קובץ בסיסי: ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת סגולה ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת סגולה עם כתובית ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת ורודה ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת ורודה עם כתובית ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת עלים ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת עלים עם כתובית ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת בלונים ליחצו כאן להורדת קלפי משחק זיכרון אישי מסגרת בלונים עם כתובית מספריים קרטון ביצוע או בריסטול דבק יוצרים את זה מדפיסים את הקובץ הרצוי (דף אחד בגודל A4 , כל דף מכיל 12 קלפים, הדפיסו לפי הצורך) מדביקים על בריסטול בגודל מתאים. גוזרים כל כרטיס לפי הסימון מסביב. מדביקים תמונה בגודל המתאים ומוסיפים טקסט מתאים. (כל תמונה זהה פעמיים!) משחקים את זה מספר משתתפים: 1-אינסוף המשחק מורכב מזוגות כרטיסים זהים של תמונות הילד/ים. משחק יחיד –  פעוטות בגיל 2-3 צריכים להתאים בין זוגות הכרטיסים הזהים. בשלב מתקדם כשמשחקים עם כמה משתתפים – משחקים במשחק הזיכרון. הופכים את הכרטיסים על משטח המשחק. כל ילד בתורו הופך שני כרטיסים ומנסה להתאים שניים זהים. ילד שהפך שני כרטיסים זהים – מקבל תור נוסף. המנצח הוא הילד שצבר את מספר הזוגות הגדול ביותר. מרוויחים את זה שיפור ופיתוח הזיכרון

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים