מה בפורטל?

גורדון טורס

חברת גורדון טורס משמשת אחת מחברות התיירות המקצועיות בישראל וחולשת על תחומים רבים בעולם התיירות – טיולי אופניים, שייט בנהיגה עצמית, שייט יוקרתי ועוד. קווי האני מאמין, סודות ההצלחה והסיפורים האישיים המשפחתיים המקסימים שעומדים מאחורי חברת האיכות

מערכת "את זה" 05.05.18

גורדון טורס היא חברת נסיעות ותיקה ומשפחתית שקיימת מעל 40 שנה ומתמחה במוצרי נישה מיוחדים. החברה היא אחד ממפעלי התיירות הגדולים בישראל ועוסקת בתחום טיולי האופניים, שייט בנהיגה עצמית באירופה, שייט נהרות יוקרתי בעולם, ומייצגת חברות רבות בעלות מוניטין גבוה בתחום השייט.

כיום קבוצת גורדון טורס כוללת את החברה האם – "גורדון טורס" - המתמחה בשייט לסוגיו ואת שלוש חברות הבנות:

 swiss1 מתמחה בתיירות לשוויץ

Gordon Active מתמחה בטיולי אופניים בעולם ובישראל.

Gordon Private מתמחה בטיולי בוטיק בתפירה אישית.

ייחודה של גורדון טורס הוא ביכולת להציע דרך אחרת לראות את העולם. דרך שנשענת על ניסיון רב שנים והיכרות אינטימית עם התחומים בהם מתמחה החברה ומאפשרת להציע חווית טיול ייחודית ושונה, תוך התאמת החופשה ללקוח.

התהליכים בדרך להצלחה

חברת גורדון טורס החלה את דרכה כחברה להסעת תיירים בישראל, אשר הקים זאב גורדון ז"ל. לאחר 16 שנה בהן שלטה החברה בתחום זה הצטרף אליו בנו, פרויקה ותחת ניהולו הרחיבה החברה את תחומי הפעילות שלה לטיפול בתיירות נכנסת לישראל. בהמשך נכנסה לעסק גם חניתה, אשתו של פרויקה, שפיתחה פעילות של תיירות יוצאת, עם שלל מוצרים חדשים בשוק הישראלי, כגון שייט הנהרות והשייט העצמי, שהיו לטיולים פורצי דרך לישראלים. טיולי השייט העצמי השתלבו במדויק עם המשפחתיות של החברה, אשר דוגלת בחופשות המראות את שלל היעדים באופן מיוחד יותר, חם יותר ומשפחתי יותר.

לפני כ- 9 שנים עבר ניהול החברה דור נוסף, ושירי גורדון, נכדתו של זאב החלה לנהל את העסק המשפחתי, וממשיכה להצעיד אותו קדימה עם מוצרים חדשים ומיוחדים לא פחות, כך שכבר שלושה דורות שחברת גורדון טורס מובילה בישראל סוג זה של תיירות, מהחזון של הסבא לפני כ- 40 שנים, ועד מימושו וביצועו על ידי הילדים והנכדים.

חברת בת Swiss1 - כחלק מהליך הפיתוח שמובילה שירי גורדון, בשנת 2005 הוקמה Swiss1, חברת הבת של גורדון טורס, המתמחה בטיולים מיוחדים לשווייץ אשר מתאימים באופן מושלם למשפחות: טיולי רכבות, כפרי נופש, טיולי ערים, חופשות ספא, סקי, טיולי הליכה, ריצה ואופניים.

הסודות של שירי גורדון

שירי גורדון, משמשת כמנכ"לית קבוצת גורדון טורס וחברות הבת שלה ב- 8 השנים האחרונות. שירי גורדון בת 34 נשואה ואמא ל- 2 ( 3.5, ו- 5 חודשים).

"לאחר 16 שנה בהן שלטה החברה בתחום זה הצטרף אליו אבי ותחת ניהולו הרחיבה החברה את תחומי הפעילות שלה לטיפול בתיירות נכנסת לישראל", מספרת שירי, "בהמשך נכנסה לעסק גם אימי שפיתחה פעילות של תיירות יוצאת".

"התחלנו כמשרד נסיעות קמעונאי לכל דבר ומכרנו מוצרי תיירות רגילים. מהר מאוד הבינו הוריי שממכירת טיסות ובתי מלון אי אפשר לחיות ושכדי להצליח עליהם למצוא נישה יחודית בה יוכלו להתמחות.

באחד הביקורים של הוריי בתערוכת תיירות בלונדון הם נחשפו למוצר ייחודי שנקרא שייט תעלות עצמאי – ומייד זיהו בו פוטנציאל להפוך לחופשה המשפחתית המושלמת כאשר כל אחד יכול להשיט את הסירה ללא צורך ברישיון שייט.

"בהמשך פיתחנו נישה נוספת שהפכה במהירות למוצר הדגל של המשרד שלנו – " שייט נהרות" – חופשה ברמה המפנקת ביותר, הכוללת סיורי חוף, ארוחות, הדרכה, העברות וטיסות. מבחינתי זו דרך נפלאה לראות את העולם: בשייט, כאשר אתה נח על הסיפון ונופיה המרהיבים של אירופה חולפים לידך. השייט בנהרות המרכזיים של אירופה באוניות קטנות (עד 150 איש) ללא השפעה של תנאי מזג האוויר או תנודה של המים, שייט ממש בלב הערים והעיירות הקטנות של אירופה ברמת 5* deluxe.

"בשנת 2005 ניהלו לשכת התיירות השוויצרית, חברת התעופה השוויצרית SWISS ואל-על מכרז בו חיפשו משרד נסיעות שיהיה מסוגל להציג את 'שוויץ האחרת'. הכוונה היתה לחשוף חלקים חדשים בשוויץ כיעד תיירות שלא לפי הסטיגמה ממנה סבלה המדינה, אלא אופציות תיירות למשפחות, לצעירים ולחופשה אקטיבית. בשלב זה לא עבדתי בגורדון טורס ואבא שלי היה זה שסיפר לי על המכרז והציע שאתמודד.

"בתור מישהי שגדלה לעסק משפחתי שבכל פעם שדיברו איתי על האופציה להשתלב בו תמיד סירבתי", משתפת אותנו שירי. "בזמנו חשבתי שעסק בו עובדים שני ההורים תהיה יותר מדי "משפחתולוגיה" אם גם אני אצטרף. מה שקרה בפועל הוא שאבי (בהיותו איש חכם שמכיר היטב את בתו...) הציע שאקים ואנהל יחידה עצמאית ונפרדת מהמשרד שמתמחה רק בשוויץ ורק אם אבחר - אוכל להשתמש בשירותי המשרד הקיימים ממילא.

"לאחר מחקר ארוך וכמה ביקורים בשוויץ הגשנו תוכניות עבודה מפורטות, ולשמחתי זכינו במכרז בו התחרו 50 משרדים ופתחנו את Swiss1 – חברה בת המתמחה בחופשות בשוויץ. מהר מאוד תפס העסק תאוצה והבנתי שלא נכון עוד שאתפקד כיחידה עצמאית, אלא שאני צריכה לגייס את הידע והניסיון של עובדי המשרד (סוכנים, מנהלת המשרד, ספקים, מדריכים, הנהלת חשבונות ועוד).

"מהר מאוד גם הבנתי מה היה הרעיון שעמד מאחורי היוזמה של אבי: כאשר למדתי לבנות מאפס מוצר תיירות מנצח ואת כל הכרוך בניהול פעילותו הוא בנה על כך שהרצון שלי להיות מעורבת בעסק המשפחתי ידרבן אותי לקחת על עצמי עוד ועוד תחומי אחריות. חלק מהרעיון היה להבהיר לי שכדי להגיע לתפקיד המנכ"ל אני חייבת להתחיל מלמטה, להכיר את כל התפקידים במשרד ולדעת לעשות הכל – וזאת כדי להכשיר אותי יום אחד לנהל את החברה.

"לעבוד עם שני ההורים יכול להיות סיפור לא פשוט ויכול להיות תענוג גדול – הכל תלוי בנפשות הפועלות. לשמחתי הורי התפתחו יחד איתי בעסק ועזרו לי להפוך מסוכנת שמטפלת רק בתחום שוויץ במשרד למנהלת שמעורבת יותר ויותר בכל מה שקורה בחברה. הורי שמחו להעביר לי בהדרגה כמה שיותר תחומי אחריות ולתת לי לקבל את ההחלטות הניהוליות החשובות בעצמי.

"הורי נמצאים איתי גם היום, אבל עוסקים כל אחד בענייניו – אבי מתעסק בתחום התיירות הנכנסת ובהיותו איש של מספרים גם דואג תמיד לבדוק את ניהול הספרים. אמי הייתה ונשארה יועצת התיירות הטובה בעולם (באובייקטיביות!) והיא עוזרת לי מאוד בהכשרה ובהדרכה של סוכני הנסיעות ובטיפול השוטף בלקוחות המשרד.

"לפני כשנתיים השלמנו תהליך מיתוג מחדש לחברה. בעלי, בעלי משרד הפרסום "mootra" ואיש פרסום ומיתוג ותיק בנה לנו אסטרטגיה פרסומית ושפה תקשורתית חדשה.

"הרעיון שעומד מאחורי תהליך המיתוג היה להציג אותנו כמשפחה של מותגים (בדומה למשפחת גורדון) כאשר יש את חברת האם הותיקה והמוכרת ותחתיה הבנות הצעירות...

רואים את העולם אחרת!

"הסלוגן שמוביל אותנו – "רואים את העולם אחרת" משקף בדיוק את מה שאנחנו מציעים – העולם לא השתנה, שוויץ היא אותה שוויץ כמו שהייתה לפני 20 שנה וגם בדנובה ובריין זורמים אותם מים... מה שמייחד אותנו הוא היכולת להציע דרך אחרת לראות את העולם – בשייט בנהיגה עצמית, באוניית פאר, ברכיבת אופניים או בטיולי הליכה – דרך שנשענת על ניסיון רב שנים והיכרות אינטימית עם התחומים בהם אנו מתמחים ומאפשרת לנו להציע חווית טיול ייחודית ושונה.

"בניתי צוות מנצח ומקצועי של מומחי תיירות – שרובו (לשמחתו..) ביקר בחלק מהיעדים שלנו ושמח לבנות טיול ולהמליץ ללקוחותיו על בסיס הניסיון האישי שצבר. אנחנו מקפידים בחברה על הרמה המקצועית הגבוהה ביותר אך במקביל עדיין שומרים על האווירה המשפחתית שמייחדת אותנו (בכל זאת – אמא שלי עדיין מזכירה לי לקום לאכול צהריים כשאני שוכחת...).

"בנימה האישית – בכמעט עשור שעבר מאז התחלתי את דרכי בגורדון טורס הספקתי לעבור מלהיות רווקה ש"מבלה" 16 שעות בכל יום במשרד וטסה לבדוק מלון חדש בשוויץ בספונטניות תוך יום, לאישה נשואה ואמא ל-2 עם קהל לקוחות שדורש את רמת הזמינות, הידע והמקצועיות הגבוהים ביותר והרבה עבודה מסביב לשעון (לא שאני מתלוננת חלילה...). לשמחתי יש לי משפחה תומכת במיוחד, והיתרון הגדול בעבודה עם ההורים הוא שבמקרה בו אני צריכה להישאר עד מאוחר לשיחת ועידה עם מנהל מלון בחו"ל אני צריכה רק לגשת למשרד לידי ולבקש מאמא שלי להוציא את הילד מהגן...".

"בנימה רצינית יותר אני מרגישה שהשינויים שאני עוברת בחיים האישיים מסייעים לי להבין טוב יותר את צורכי הלקוחות, ואין ספק שכיום, עם משפחה משלי, אני מבינה הרבה יותר לעומק את המרכיבים של חופשה משפחתית מושלמת. לסיכום: הכיף הכי גדול במקצוע הזה היא הידיעה שהמוצר שלנו הוא החופש - על כל המשתמע מכך וכמובן לשמוע את הסיפורים של הלקוחות המרוצים שממשיכים לחזור אלינו שנה אחרי שנה כדי להגשים לעצמם חופשת חלומות".

עוד על גורדון טורס:

האני מאמין והסיפור האישי

שייט בנהיגה עצמית

טיולי אופניים למשפחות

הרשמה להצעות מ-Swiss 1

שייט בנהיגה עצמית של גורדון טורס.

לפרטים נוספים:

טלפון: 03-7659000.

פקס: 03-6472750.

מייל: [email protected]

www.gordon-tours.co.il

להרשמה וקבלת מידע שוטף על מבצעים אטרקטיביים

 • מיני סייטים

 • תפריט לכל ארוחה

 • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

 • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא
 • גורדון טורס

 • חופשה משפחתית חלומית בארקדיה

 • מערכת "את זה"27.04.18

 • גורדון טורס ו"נטע טיולים - חוויה משפחתית בחו"ל" גאים להציג טיול חלומות משפחתי בחבל ארקדיה שבלב הפלפונז. החופשה תיהנו מטיולי טבע מדהימים, אטרקציות לילדים, אתרים הסטוריים, מסעדות וטברנות עם אוכל יווני אותנטי, שווקים ססגוניים, מסלולי מים נוחים ועוד. בואו לטעום את טעמה של ארקדיה בשבועות ולהתאהב , כפי שקרה למשפחות שביקרו שם!
 • כל הגילאים

 • באר אברהם

 • יעל צמח-גרינשפון29.11.19

 • סביב באר אברהם המשופצת, במקום שבו נטע אברהם אבינו אשל במדבר ובאמצעים של המחשה חווייתית נוספים מועבר לילדים ולמבוגרים שיעור בעל מסר חשוב על מה שהתרחש בבאר שבע בתקופת אברהם. שיעור תנ"ך מושלם על אברהם

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים