מה בפורטל?

פתרונות לבעיות הלחץ בבוקר

אחת הבעיות של משפחות מתנקזת לסיר הלחץ של שעות הבוקר, הזמן שבו צריך לארגן את כולם בזמן. יעל צמח-גרינשפון עם טיפים פרקטיים ועם מוצרים שיקלו עליכם את החיים ויפתחו את היום שלכם ושל הילדים עם שפע של חיוכים!

יעל צמח-גרינשפון 28.08.19

שעת הבוקר יכולה להיות נפלאה אם כל אחד מהילדים מבצע את המשימות בעצמו ומתארגן בקצב שלו ובזמן באופן שקט ורגוע. אחת השיטות לביצוע הבוקר האידיאלי קשורה לסימון הפעילויות – כשהילד צופה במשימות המוטלות עליו באופן קבוע בבוקר – זה משרה עליו הרגשה של ביטחון, תחושה שהוא יכול ורצון להירתם למשימות ולהתקדם.

יש אמצעים רבים כיום לסמן מדי יום את המשימות שבוצעו על מנת להתקדם בשעת ההתארגנות בבוקר. בפורטל "את זה" תוכלו להדפיס חינם דף התארגנות לבוקר.

בשוק קיימים אמצעי עזר להתארגנות מסודרת על פי הצבת מטרות לביצוע משימות בצורה שמושכת את הילדים ורותמת אותם למשימה בשמחה. כך מושגת המטרה הראשית של ארגון עצמאי ויעיל של הילד וכן מושגות מטרות נוספות בהתאם לאביזרים השונים (פיתוח יכולת ניהול זמן, אחריות, עצמאות, עמידה בזמנים, קריאת שעון, ועוד). לפניכם סקירת מוצרי עזר שיקלו על הבוקר!

טיקיטק - ערכה לניהול זמן לילדים

מתוך חשיבה שמערך של מטלות קבועות תרתום את הילד למשימה ותוביל אותו למטרה הנדרשת – הומצאה פירמידת טיקיטיים שגורמת לילד להתארגן בעצמו וחוסכת את ההתעסקות של ההורים בחלק גדול מהמטלות (או מפנה אותם לילדים הקטנים).

ערך מוסף: טווח הגילאים גדול ומיועד לילדים טרום קריאה וקוראים. הפירמידה מאגדת את כל המשימות כך שהכרטיסים לא מתפזרים או אובדים וכך הערכה עמידה ונשמרת לאורך זמן. הערכה מיוצרת בישראל וארוזה באריזה שקופה ומתחשבת בסביבה.

להמלצה הרחבה על פירמידת זמן לילד

שעוני

שעון קיר לילדים עשוי פח צבוע בגודל 30X30 כולל 7 מגנטים של שגרה יומית (את המגנטים שלא בשימוש ניתן למגנט בגב השעון) +  מגנט ריק לתוספת אישית שלכם בעזרת טוש מחיק.

באמצעות "שעוני" קל לילדים לדעת מה המשמעות של כל יחידת זמן בייחוד בבוקר. הם שמים את המגנט המתאים בסיום המשימה לביצוע ומתקדמים למשימה הבאה.

ערך מוסף: לימוד שעון.

למי מתאים? לתינוק, לילד, לאחים ואחיות ולאבא! שיזכור את הסדר יום שאמא כל כך עומלת לשמור עליו.

להרחבה שעוני

טיימר דו שכבתי להמחשת זמן

טיימר עם שכבה שנייה בצבע אדום - הממחישה את הזמן ההולך ואוזל!לכל אותם ילדים המתקשים להעריך זמן לביצוע, או שואלים שוב ושוב "מתי"...וגם לקטנטנים שאפשר לומר להם: "כשיגמר הצבע האדום – אוכלים ארוחת בוקר!".

השעון מגיע עם מגנט חזק בחלקו האחורי לתלייה על המקרר או כל משטח מתכתי אחר באריזת קרטון + הוראות.קוטר: 8 ס"מ.

ערך מוסף: מתאים לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז.

להרחבה על טיימר דו שכבתי להמחשת זמן

טיימר לניהול זמן

טיימר המאפשר הבנה טובה של כמה זמן עבר מתחילת המשימה וכמה זמן נשאר עד לסיומה. טיימר שקט של 60 דקות העוזר להבנת הזמן בביצוע או סיום משימות. יש גם טיימר גדול יותר המשמש בכיתה או בקבוצה 20×20 ס"מ.

מגדירים את משימות הבוקר ומקציבים לכל משימה זמן קצוב כך שהילד יראה על הטיימר בדיוק כמה זמן נשאר לו לסיומה בצורה ברורה.

ערך מוסף: הטיימר מאפשר ניהול זמן לילדים עם הפרעת קשב וריכוז.

השעון של יומיום

שעון קיר שאליו נצמדים מגנטים עליהם מאויירות פעילויות יומיות שונות כגון התעוררות, צחצוח שיניים, יציאה לבית הספר, חוגים, זמן אמבטיה, זמן שינה ועוד.השעון עוזר לילד לדעת מתי יוצאים מהבית ואילו פעילויות צריך להספיק עד היציאה. השעון מאפשר אימון לעצמאות של הילד לסדר יום רגוע ויעיל.

השעון מגיע עם חבילת מגנטים עליהם מאויירות פעילויות יומיות שונות כגון התעוררות, צחצוח שיניים, יציאה לבית הספר, חוגים, זמן אמבטיה, זמן שינה ועוד..

ערך מוסף: מתאים לפעילוית נוספות של היום, למשל התארגנות לשינה.

רובוט שעון מעורר

לילדים שמתקשים לקום, כדאי להביא במתנה רובוט שקופץ מהשידה ישר אל הילד. השעון מקים רעש ומהומה עד שהילד מכבה אותו, ואז הוא כבר מתעורר לגמרי! הרובוט מפנה את ההורים בשלבי הקימה הראושינם לעיסוקים אחרים.

מדובר על שעון דיגיטלי עם גלגלים קפיציים שמתחילים להתגלגל בעת הצלצול. תוך כדי תנועה, משמיע רעשים של רובוט.

אין חשש שהשעון-רובוט יפול כי יש בו בולם זעזועים, כך שהוא יוכל לקפוץ מן השידה בלי נזק!

לשעון נדרשות 4 סוללות AAA.

להרחבה  רובוט שעון מעורר

טיפים:

תכננו מראש – יש פעולות שניתן לחסוך משעת הלחץ ולהכין לפני כן: בחירת הבגדים והנחתם ליד המיטה, סידור התיק לבית הספר/לגן, תכנון הכריך (לחמניה עם חומוס ונקניק או פיתה עם גבינה ומלפפון).

הכריזו על שעה קבועה ועימדו בזמנים - אם אתם צריכים לצאת מהבית בעשרה לשמונה –חיזרו על כך ודאגו באמצעי העזר לסמן את השעה על מנת להקל על הילדים להצימד לשעה זו. גם אם בהתחלה הילד לא מוכן – לא נורא, אט אט זה יגיע.

כבדו את הקצב של הילד – אפשרו לילד לבחור את סדר המשימות כדי לתת לו הרגשה טובה ואל תלחיצו. להיפך – כבדו את הקצב שלו ולפיו תכננו את שעת הקימה על מנת שיספיק הכל באווירה טובה.

משימות בהתאמה לילד – המשימות צריכות להתאים לגיל הילד וליכולות שלו. מומלץ מאוד להתחיל במשימה אחת או שתיים ולהתקדם בהדרגה.

סדר וארגון משימות הבוקר - אפשרו לילד לבחור בעצמו את סדר המשימות. הגדירו יחד (לא בשעות הבוקר) מהן המשימות ההכרחיות שעליו לבצע בבוקר ועיזרו לו להחליט באיזה סדר הוא רוצה להתקדם.

פרגון ומחמאות – אל תשכחו להחמיא לילד במידה. תנו לו מילה טובה על היוזמה, הרצון לפעוטל ולהתארגן בזמן ועל הביצועים.

  • גילאי 2-3

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים