מה בפורטל?

מקומות קסומים – שוויץ

מערכת "את זה" 02.10.18
src="/images/stories/maarechet/yosrim/lehadpasa/2014/swiss_card_game/swiss_cards_game350_new.jpg" alt="swiss cards game350 new" />שוייץ היא כנראה לא המדינה הראשונה שעולה לכם בראש כשאתם חושבים על טיול לחו"ל עם הילדים, אבל אחרי שתקראו את הכתבה הבאה, ותראו את המקומות הנפלאים שיש בה, אנחנו חושבים שתשנו את דעתכם. אגמים, הרים, מסלולי טיול, אטרקציות לילדים וכל מה שצריך לחופשה משפחתית קסומה כשישבנו להכין את המשחק המבוסס על אתרים בשוייץ לא ידענו בדיוק למה אנחנו נכנסים. שוייץ היא לא בדיוק ברשימת המקומות שעלו למי מאיתנו בראש כשחשבנו על חופשה עם הילדים. כמה תמונות מאוחר יותר – כולנו שינינו את דעתנו. טבע מקסים? יש. מסלולי טיול? יש. מוזיאונים לילדים? יש. פסטיבלים לכל המשפחה? יש. פארק מושלג באמצע הקיץ? יש. סקי בחורף? יש. שוקולד? יש ויש! התמונות עוררו בנו השראה למשחק חדש – מקומות קסומים, ובנינו משחק שבו תמונה של מקום ושאלות על המקום. השאלה הראשונה היא מה בתמונה, כלומר צריך לזהות את המקום, ואחר כך שאלות שונות על המקום, האזור ועוד. תוכלו לשחק במשחק כהכנה לטיול, בזמן טיול, כסיכום אחרי טיול (ולהוסיף מקומות משלכם למשחק) או סתם בשביל הכיף והעשרת הידע. המקומות שנכללו במשחק: הרי האלפים, הר מטרהורן, ציריך, המזרקה בז'נבה, מפלי הריין, טיטליס, לוצרן (אנדרטת האריה הגוסס), ברן, בזל (פסטיבל פאסנאכט). התמונות באדיבות swiss1.

מקומות קסומים - שוויץ

צריכים את זה

ליחצו כאן להורדת משחק מקומות קסומים – שוויץ ליחצו כאן להורדת טבלת ניקוד מספריים דבק בריסטול (לא חובה)

יוצרים את זה

1.    swiss cards game1 newמדפיסים את הקובץ (3 דפים בגודל A4) 2.    מדביקים כל דף על גבי בריסטול בגודל המתאים. 3.    גוזרים את הכרטיסים באופן שהתמונה והשאלות עליה יישארו מחוברים (בצד ימין התמונה, בצד שמאל השאלות) 4.    מקפלים כל כרטיס באמצע ומדביקים או מהדקים בחלק הפתוח, כך שנוצר קלף שמצידו האחד יש תמונה ומצידו השני שאלות.

משחקים את זה

מטרת המשחק: לצבור כמה שיותר נקודות. כל שאלה שעונים עליה מעניקה נקודה. 1.    עורמים את הקלפים כך שהתמונות קלפי מעלה. 2.    מרימים קלף מהערימה ומראים למתחרה / מתחרים את התמונה. בצד השני מופיעות שאלות . מקריאים לפי הסדר. כל שאלה שנענית נכון – מעניקה נקודה. מסמנים קו עבור כל נקודה בדף הניקוד 3.    עם תום השאלות בכרטיס, התור עובר למשתתף הבא. בוחרים כרטיס חדש ושואלים את השאלות.

מגוונים את זה

•    אפשר להתחלק לקבוצות. •    אם יש יותר משני שחקנים, אפשר להחליט שאם לא יודעים את התשובה התור עובר למשתתף הבא, גם אם זה באמצע הכרטיס. אם אף אחד לא יודע את התשובה – חוזרים למשתתף הראשון ושואלים את השאלה הבאה. •    אפשר להחליט לתת נקודת בונוס אם השחקן ענה נכונה על כל השאלות בכרטיס.

לומדים את זה

swiss cards game2 newהעשרת הידע הכללי - שווייץ

מרוויחים את זה

שיפור ופיתוח הזיכרון העלאת יצר הסקרנות דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות פיתוח מיומנויות חברתיות התמודדות עם תחרות הבחנה בין פרטים עוד על טיולים בשוויץ: טיול רכבות בשוייץ באזל עם הילדים עוד טיולים בחו"ל עם הילדים: שיט בנהיגה עצמאית באירופה טיולי אופניים למשפחה האקטיבית  
  • להדפסה

  • טריוויה שבדיה

  • יעל צמח-גרינשפון20.03.20

  • בלו במקומות רחוקים באמצעות טריוויה בימי הקורונה כשכולם סגורים בבתים. זו הכנה מעולה לחופשות שיבואו אחרי הקורונה! מוזמנים להעביר את המשחק להדפסה חינם לכל החברים שיבלו יחד עם הילדים. הכל מוכן להדפסה, לגזירה ויצירה ולמשחק העשרה!
  • גילאי 6-10

  • חוברת העשרה לגילאי 4-6 להורדה

  • מערכת "את זה"29.03.20

  • עקב הבקשות הרבות שלכם לאפשר הורדת חוברת ההעשרה שלנו לגילאי 4-6 – החלטנו לאפשר רכישה ב-10 שקלים בלבד (על מנת לכבד את המומחים והעושים במלאכה!). בכל חלק בחוברת 27 עמודים עם מגוון פעילויות בנושאים שונים לגילאי 4-6 ממיטב המומחים של פורטל "את זה" – עכשיו להורדה

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים