מה בפורטל?

משחק זיכרון נרות חנוכה

הדפיסו משחק זיכרון לילדים שכולו נרות חנוכה. הנרות הצבעוניים של חנוכה עומדים במרכזו של משחק זכרון עם אתגר – צריך לשים לב גם לסדר הנרות ולא רק לצבעים! מתאים לבית, לגן, לצהרונים ולבית מארח

יפעת רוט 24.11.17

חנוכה הוא אחד החגים האהובים על הילדים. חופש ארוך, שפע של שירים, מתנות, אוכל טעים... החופשה הארוכה יכולה אולי להעיק, אבל אם לוקחים אותה למקום הנכון, היא יכולה להוות מצע נפלא לבילוי עם הילדים. נצלו את הזמן עם הילדים ליצירות ומשחקים עם הילדים.

בהשראת נרות החנוכה הצבעוניים יצרנו משחק זכרון לחנוכה שכולו נרות בצבעים שונים. המשחק יכול לשמש גם כעזר ללימוד צבעים לילדים הקטנים, ותוכלו לשחק בו לא רק בחנוכה, אם כי בחג הוא יקבל ערך מוסף.

במשחק הזה הוספנו אתגר קטן: אותם צבעים יופיעו בסדר שונה, כך שנוספת למשחק רמת קושי נוספת.

משחק זיכרון יכול להתאים לכולם, הוא מהווה אתגר גם לקטנים וגם לגדולים, כך שבמשחק הזה יכולים לשחק האחים הגדולים עם הקטנים וגם ההורים יכולים להצטרף למשחק.

בנוסף לשיפור הזיכרון יתרגלו הילדים הבחנה בפרטים וכמובן יהנו מזמן משפחתי!

משחק זכרון נרות

של יפעת רוט

צריכים את זה

זכרון נרות חנוכהקובץ בסיסי - ליחצו כאן להורדת משחק זיכרון נרות

מספריים

בריסטול או קרטון ביצוע

דבק

יוצרים את זה

מדפיסים פעמיים את הקובץ (2 דפים בגודל a4 – סה"כ 4 דפים)

מדביקים כל דף על גבי בריסטול בגודל המתאים.

גוזרים את הכרטיסים לפי הסימון.

משחקים את זה

משחק זיכרון – 2 משתתפים ומעלה

מטרת המשחק: לצבור כמה שיותר זוגות זהים. המנצח הוא השחקן שצבר את מספר הזוגות הגדול ביותר.

 • הופכים את הכרטיסים על משטח המשחק.
 • זכרון נרות חנוכהכל ילד בתורו הופך שני כרטיסים ומנסה להתאים שניים זהים. ילד שהפך שני כרטיסים מתאימים מקבל תור נוסף. אם לא מצא – הופכים את הקלפים בחזרה והתור עובר למשתתף הבא. שימו לב - לא מספיק שצבעי הנרות המופיעים בקלף יהיו זהים – הם צריכים גם להופיע באותו סדר.
 • המשחק מסתיים כאשר כל הזוגות הותאמו. סופרים כמה זוגות צבר כל אחד - המנצח הוא הילד שצבר את מספר הזוגות הגדול ביותר.

מגוונים את זה

מתאימים את המשחק לרמת הילד - לילדים הקטנים, שרק לומדים לשחק, מומלץ לתת לשחק כשמחק יחיד – נותנים לילד להתאים בין זוגות הכרטיסים הזהים. ניתן גם לאפשר להם להתאים בין כרטיסים שמכילים את אותם צבעי נרות, לאו דווקא בסדר הנכון.

לומדים את זה

צבעים

מרוויחים את זה

שיפור ופיתוח הזיכרון

הבחנה בין פרטים

דחיית סיפוקים, איפוק וסבלנות

מודעות לסדר, ארגון ומיון

התמודדות עם תחרות

פיתוח מיומנויות חברתיות

זמן איכות עם הילדים

עוד לחנוכה עם הילדים

 • משחקים להדפסה

 • חג מי יודע? משחק לוח לפסח

 • יפעת רוט06.04.19

 • לכבוד חג הפסח פורטל הפעלות לילדים "את זה" מציג: משחק לוח לגילאי חמש ומעלה. ללוח מצורפים כרטיסי שאלות ומשימות משעשעות להכרת מנהגי החג, סיפור יציאת מצרים וההגדה. מדפיסים, גוזרים ומשחקים את זה, במהלך כל חול המועד פסח. מתאים למשחק בבית ובחוץ, במשפחה או בקייטנה
 • גילאי 3-6

 • המאכלים שהילדים שלכם הכי ירצו אחרי שפסח ייגמר

 • מערכת "את זה"24.04.19

 • חג הפסח מכניס את כל המשפחה ל"אתגר החמץ". עד שזה לא מגיע, אנחנו לא מבינים איזה צרכני חמץ כפייתיים אנחנו. פתאום כשהמובן מאליו נעלם לנו מהצלחת, אנחנו קולטים את העניין. הילדים לא ממש שמחים על כך שכל המאכלים האהובים נגזלו מהם למשך כל ימות החג. לפיכך, אך טבעי הדבר שהם מחכים בקוצר רוח לרגע שבו הם יוכלו להתנפל מחדש על המאכלים האהובים שלהם. קבלו את מצעד המאכלים הכי נחשקים על ידי ילדינו (וגם על ידי חלק לא מבוטל מאיתנו, המבוגרים) רגע אחרי שאיסור החמץ מוסר מעלינו.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים