מה בפורטל?

הפעלות ספורטיביות לילדים

ילדים רבים אוהבים לרוץ ולקפוץ ולהשתולל, וזה מה שעושה להם כיף. ישנם טרנדים ישנים וטובים של הפעלות ספורטיביות שתמיד עובדים כמו כדורגל, כדורסל ומחניים, ויש גם הפעלות חדשניות לילדים הדיגיטליים של היום כמו הפעלה עם מכונויות על שלט רחוק ומשחקי גביע העולם בכדורגל . טל בונדה בוגר מכון וינגייט מזמין אתכם לבחון את האפשרויות לעומק

מערכת "את זה" 09.01.15

יש מגוון רחב של אפשרויות להפעלות ספורטיביות לילדים, חלקם עם כדור וחלקם ללא כדור. הנה אלו שהילדים הכי אוהבים:

משחקים קלאסיים מומלצים

3 מקלות – כל ילד בתורו מנתר מעל 3 מקלות שמונחים באותו מרחק. ילד שפוגע באחד המקלות בזמן הניתור – יוצא מהמשחק. ככל המתקדם המשחק – מרחיקים את המקלות כדי להקשות. הילד שנשאר אחרון הוא המנצח.

דג מלוח – אחד הילדים הוא הדג המלוח. הוא עוצם עיניים ואז פוקח אותן וסופר: "1, 2 3 דג מלוח". ברגע שהוא אומר את הצירוף "דג מלוח", אסור לזוז, כולם נעמדים ללא תזוזה. ילד שזז – נפסל. הילדים צריכים להגיע אל הילד שאומר "1 2 23 דג מלוח" בזמן שהוא עוצם עיניים, כי אסור להם לזוז כשהוא פוקח אותן וסופר עד 3. מי שמגיע אל הדג המלוח והאחרון שנותר ללא תזוזה – הוא המנצח.

לימבו – שני ילדים אוחזים מקל בגובה הראש שלהם. כל ילד בתורו עובר מתחתיו ואזור לגעת במקל. ילד שנוגע במקל נפסל. בכל שלב – מורידים מעט את המקל, וכך ממשיכים עד שנותר ילד אחד שעבר את המקל בלי לגעת בו.

משחקי תופסת - תופסת גובה, תופסת עכברים.

אפשרות נוספת היא להביא הפעלה חיצונית ואחד הטרנדים החמים היום הוא הפעלות לילדים עם מכוניות שלט. חברת " אוטו ספיד  בעלת וותק וניסיון שנים בתחום,  במהלך ההפעלה עם המכונית הילדים זוכים ליהנות ממשחקים מיוחדים עם מכוניות על שלט, כמו לדוג את המכוניות בחכות מיוחדות, משימת "הישרדות"  עם מכוניות שלט לבנים ובנות ועוד.

לצורך הפעלה זו לא נדרש ניסיון קודם עם מכוניות שלט או קורדינציה מיוחדת – כולם יוצאים מרוצים וכולם יוצאים מנצחים.

משחקם עם כדור

יש מגוון רחב של אפשרויות משחק עם כדור או בלי בשטח:

כדורגל - בואו נודה על האמת - כדורגל בין הבנים הוא המכנה המשותף הרחב ביותר . תמיד אפשר  לתת להם כדור , ליצור שערי כדורגל מאבנים בשטח, והרי לכם ילדים באקשן.

כדורסל - משחק הכדורסל הקלאסי יותר מדבר אל הבנות מאשר הכדורגל.

תחרויות קליעה ממרחקים שונים - מומלץ לבנים בנפרד ולבנות בנפרד.

משחק הקפצות - הקפצת 2 כדורים בו זמנית.

משחק מסירות – עד 21 מסירות עם 2 ילדים באמצע העיגול שמנסים לשבש את המסירות.

מלך המעגל – מציירים עיגול בעזרת אבן גיר. כל ילד מקפיץ את הכדור ובמקביל מנסה להוציא לילדים אחרים את הכדור מהמעגל. מי שהכדור שלו יצא מהמעגל יוצא מהמשחק.  מי שישאר אחרון הוא מלך המעגל .

מחניים - המשחק הקלאסי שעובד מצוין לבנים ובנות.

כדורעף -  אם יש רשת זה מצוין ואם לא ניתן למתוח חבל מעץ לעץ ולהגדיר שהחבל הוא הרשת.

בייסבול - עם קבוצת בית וקבוצת שדה.

אם אין לכם כח לארגן זאת בעצמכם ואתם רוצים לשדרג את הפעילות, מומלץ לפנות לחברה מקצועית כמו פיגוז הפעלות המתמחה בהפעלות כדורגל לבנים ובנות/או רק לבנים.

טל בונדה הוא בוגר מכון וינגייט והבעלים של חברת אוטו ספיד וחברת פיגוז הפעלות.

  • הפעלות

  • מי אני? הפעלה כיתתית להכרת האחר

  • מערכת "את זה"19.09.20

  • השנה התחילה ואתם רוצים שילדי הכיתה יכירו יותר טוב אחד את השני? מחפשים פעילות שתגבש את התלמידים? קבלו רעיון לפעילות מגבשת ומשעשעת שתגרום לילדים לראות את החברים שלהם לכיתה באור קצת שונה. מתאים גם ללמידה מרחוק! 
  • גילאי 3-6

  • שבוע הטיול-כיף שלי עם המשפחה

  • יעל צמח-גרינשפון26.10.20

  • רוצים לטייל בארץ ישראל מהבית ולקבל חשק אמיתי לצאת לחופשה משפחתית? מתכננים להכיר לילדים כמה אתרים ידועים מדרום ועד צפון? הצטרפו למסע הפשוט והמקסים של משפחת לוי בירושלים, בכינרת ובים המלח, בחרמון ובתל אביב. הספר מעניק ידע על ישראל, מטמיע את ערך הישראליות והאהבה לארץ ופתוח פתח לזמן איכות של ההורים והילדים המתחיל בבית ומסתיים בחופשה מיוחדת. ספר שלישי בסדרת שבוע הכיף עם הילדים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים