מה בפורטל?

יקב שדות

בעמק יפה, בין כרמים ושדות – ממוקם יקב מקסים – יקב שדות. היקב מפיק יינות אלגנטיים מזנים ייחודיים במחירים השווים לכל נפש! במהלך פסטיבל "טעמים בעמקים" יתקיימו אירועים ויינות היקב יוגשו במסעדות בעמק, וכן יימכרו במחירים מפתיעים. היקב כשר

יעל צמח-גרינשפון 17.05.17

תארו לכם מראה קסום של כרמים עירומים בחורף אל מול מאגר מים. במרחק נגיעה שוכן יקב מאובזר היטב במיכלי נירוסטה, חדר חביות ומתקני הייצור הדרושים להכנת יינות איכותיים. זהו יקב שדות בשדה יעקב.

אחת האטרקציות המתאימות ביותר לשילוב של בילוי זוגי ביום חופש או בחופשה ארוכה יותר היא ביקור ביקב או חשיפה ליינות חדשים. המיקום של העמק במרחק שעה מהמרכז מצוין לצורך זה, וכדאי לזכור את זה לקראת הנסיעה הבאה שלכם.

פגשנו את רועי המקסים, אחד הבעלים, לשיחה מפרה ולטעימות מפתיעות! רועי, כלכלן שחזר ממגורים בתל אביב לעמק, נרתם למשימת הצלחת היקב, ונראה שכל הדרכים שהוא בוחר, הן לייצור יינות איכות והן לפיתוח תיירות יין במקום, יובילו לתוצאות טובות.

היקב מייצר 7,500 בקבוקים בשנה מזנים ייחודיים המתאימים לגידול בעמק משום שהם זקוקים לפחות קור. לא תמצאו קברנה סוביניון או מרלו, אלא 100% סירה, טמפרניר ספרדי המהווה זן נפוץ ומרכיב חשוב ביינות ריוחה, מוסקט קנלי וזנים שמרכיבים את הבלנדים של היקב.

הבציר מיוחד כאן מאוד – אין צורך בשינוע כי הכרם סמוך ליקב. פעילות הבציר מתרחשת בין השעות 5:30 עד 8:00 בבוקר, בוצרים זן אחד בלבד ביום ומקפידים על כל שלב בתהליך.

יינות היקב מתיישנים שנה עגולה אחת בחביות, חלקן חדשות ואז עוברים ליישון בבקבוקים. הייחודיות של היינות מתבטאת באחוז נמוך של אלכוהול (13%), בעדינות המקנה אלגנטיות וקלילות מסוימת ובזנים המיוחדים שלא פוגשים בישראל.

טעימת יינות היקב

  1. בלנד שיראז-טמפרניר 2012 – בלנד המורכב מ-70% שיראז ו-30% טמפרניר. יין אלגנטי מאוד בעל סיומת קצרה יחסית.  13% אלכוהול. 65 שקלים.
  2. רוזה 2013 – רוזה הקליל מאוד ולא מתוק כמקובל בסוגי הרוזה השונים. 11% אלכוהול. 69 שקלים.
  3. מוסקט קנלי 2012 – יין חצי יבש (מוסקט קנלי 2013 – יבש מאוד)
  4.  יין הדגל – סירה 2012 – גולת הכותרת של היקב – יין מפתיע באיכויות ובעושר הניחוחות והטעמים, שבהחלט כדאי לשלוח לתחרויות!

יינות היקב נמכרים במסעדות שונות, ביניהן במסעדות בעמק ובחנויות יין מקומיות.

בעתיד יתקיימו אירועים, סיורי יין ועוד הפתעות. יש למה לחכות.

פסטיבל "טעמים בעמקים" – בשיתוף המסעדות, השפים היקבים והיצרנים המובילים באזור יתקיים בין התאריכים 15-26 בפברואר 2015.

כדאי לקחת פסק זמן מהחיים, לנסוע באמצע שבוע לבילוי של החיים הטובים! 

לפרטים: 04-6014060. www.teamim-baamakim.co.il

  • בילויים להורים

  • דגי דפנה

  • יעל צמח-גרינשפון11.03.17

  • מסעדת "דגי דפנה" בכניסה לקיבוץ דפנה מזמנת חוויה קולינרית חושית נהדרת לכל המשפחה! בתפריט המגוון כל אחד מוצא מה לאכול, מהקטן עד הגדול, והכל טעים! הטבע הרגוע מסביב משרה אווירה טובה, בקיצור – כולם שמחים ואוהבים, אפילו התרגשנו לצפות בנשיקה של תרנגול אל תרנגול!

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים