מה בפורטל?

מדריך צרכנות – כרטיס חבר מועדון

מדריך קצר לכרטיסי מועדון בישראל

מערכת "את זה" 22.01.15

כמעט כולנו חברים באיזשהו מועדון. לא מעט בזכות (או בגלל) הקומיקאי טל פרידמן ותכנית הטלוויזיה ארץ נהדרת, הקונוטציה הראשונית שלנו עם כרטיסי מועדון היא הקופאית המבוגרת בסופרמרקט ששואלת אותנו – "כרטיס מועדון?", כשהתשובה לשאלתה כמעט תמיד שלילית. עם זאת, מדובר בבדיחה ותו לא, מאחר והמציאות מראה שרובנו חברים באיזשהו מועדון לקוחות או מועדון צרכנים כלשהו. בין אם מדובר בכרטיס האשראי שלנו, בכרטיס נקודות או כל חברות אחרת במועדון – האקלים הצרכני הישראלי מחפש תמיד עוד מבצע ועוד הנחה, ומועדוני הלקוחות השונים מציעים בדיוק את זה.

כרטיסי סופרמרקטים – ושאר כרטיסי צרכנות נפוצים

ניתן כמה דוגמאות, שדרכן נסביר את המהות של כרטיסי חברות המועדון הנפוצים במדינה. הכרטיסים המוכרים ביותר, כמובן, לא מעט בזכות הקומדיה סביבם – הם כרטיסי הסופרמרקטים. כרטיסים אלה משרתים לרוב מטרה כפולה – צבירה של אשראי לקנייה באותה רשת חנויות, בנוסף למבצעים המכוונים בלעדית לחברי מועדון. הצרכן הישראלי הנבון, שמבצע את רוב קניותיו באותה החנות או הרשת – מוצא שרווחי מאוד להוציא כרטיס שכזה, אפילו בתור כרטיס אשראי חוץ-בנקאי. כרטיסי מועדון פופולריים נוספים הם כרטיסי חברות במסעדות שונות – שמספקים, על פי רוב, הנחות של כמה אחוזים, בנוסף להטבות במנות כאלה ואחרות בארוחה. במקרים רבים, אגב, ההצטרפות למועדון לקוחות מסוג זה היא ללא תשלום. באופן כללי – כל רשת גדולה כמעט מוציאה כרטיסי מועדון מסוג כזה או אחר, שתפקידם למשוך את הלקוחות לקנות עוד ועוד מוצרים מאותה הרשת, בעסקה שעובדת לשני הכיוונים – הלקוח מקבל הנחות והטבות, והרשת מקבלת לקוחות חוזרים ונאמנים. מרשתות אופנה כמו קסטרו ועד למועדון הלקוחות של שופרסל – כמעט כולם רווחיים ביותר, במיוחד ללקוחות קבועים וחוזרים.

לא רק לקניות שגרתיות – מועדונים רווחיים במיוחד

בנוסף לכל מועדוני הצרכנים השגרתיים של מוצרים יום-יומיים יחסית, כמו מצרכי סופרמרקט או בגדים, יש כרטיסי מועדון שמיועדים למי שחושב מעט יותר בגדול. כרטיס שכזה לדוגמה הוא כרטיס ה-flycard של חברת אל על. כרטיס זה הוא למעשה כרטיס אשראי (של חברת האשראי דיינרס) המקנה לך צבירה של נקודות הנוסע המתמיד. כך, על כל 250 ₪ שאתה מוציא בכרטיס האשראי, אתה צובר נקודה של הנוסע המתמיד. בחישוב פשוט – תוך זמן לא ממושך תוכל לצבור מספיק נקודות בכדי לאפשר לעצמך טיסות רווחיות במיוחד, וכל זה בלי לחרוג משום פעולה יום-יומית שלך. כרטיס ה-flycard הוא מאפיין אחד של תופעה רחבה יותר – של חברות ענק שמוכנות למשוך אותך בחברות מועדון בתנאים רווחיים במיוחד. שווה מאוד לבדוק.

צרכנות חכמה עם כרטיסי מועדון

הצרכן הישראלי בעת המודרנית הוא צרכן חכם – שיודע בדיוק להשיג את מה שהוא רוצה במחיר הטוב ביותר. חלק גדול מהצרכנות החכמה היא שימוש נבון בכרטיסי מועדון – מהסופרמרקט ועד הנוסע המתמיד – להשגת מטרות והטבות בטווח הקצר והארוך.

  • כל הגילאים

  • קרוקטים תפוחי אדמה

  • מערכת "את זה"30.04.20

  • מאז ומתמיד ילדים אהבו קרוקטים – כדורים של תפוחי אדמה בגודל ביס שנימוחים בפה. קל מאוד להכין קרוקטים ביתיים לשדרוג ארוחת הערב. סבתא זמירה מציעה את המתכון שלה לקרוקטים בריאים עם פטרוזיליה – רעיון למיחזור של שאריות הפירה מתאים לקראת מדורות ל"ג בעומר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים