מה בפורטל?

דינוזאורים בנגב Zoo

תערוכת "עולם הדינוזאורים" מוצגת בגן החיות "נגב "ZOO בבאר שבע בין התאריכים 14.6.15 - 26.3.15. השילוב המקסים בין גן החיות המיוחד לבין התערוכה האינטראקטיבית שהגיעה מארגנטינה יוצרת חוויה מעשירה ומחכימה לכל המשפחה. מתאים לכל הגילאים!

יעל צמח-גרינשפון 05.04.15

בשנים האחרונות זכינו לבקר בכמה תערוכות דינוזאורים. גם את הדינוזאורים שמוצגים בגן החיות "נגב "ZOO בבאר שבע כעת זכינו לראות בנמל תל אביב לפני שנתיים. למרות שידעתי את זה לפני הביקור, רציתי לקחת את הילדים לתערוכה, לא לצורך תזכורת, אלא מתוך סקרנות.

הדינוזאורים המוצגים בגודל טבעי, עם הדמיה של תנועה וקול כל הזמן, מוצבים ברחבי הגן הגדול ומשתלבים נהדר עם החיות האחרות! זו הגדולה של תערוכת הדינוזאורים שהגיעו לבאר שבע. תוך כדי השיטוט בין היעלים, בנות היענה, הנמר, הקופים, הגמל – 5 דונמים שבהם פיזרו כ-30 סוגים של דינוזאורים:

הטיראנוזאורס רקס המפחיד ביותר, הדינוזאורים המעופפים, דינוזאורים קטנים שזה עתה הגיחו לעולם מהביצה, האפטוזאורס - בעל החיים הגדול ביותר שחי אי פעם עלי אדמות (גובה: כ-26 מ' ומשקל של כ-35 טון!) ועוד. כל דינוזאור בתנוחה אחרת, אחד פונה בקול אל השמיים, אחד מכרסם עלים מהעץ ואחד מביט בדינוזאור הקטן שלו.

לצד הדינוזאורים מוצבים שלטים עם הסברים ומידע בעברית, אנגלית, ערבית ורוסית.

התערוכה הינה יוזמה משותפת של עיריית באר שבע וחברת כיוונים בשיתוף פיקט הפקות.

תערוכה אינטראקטיבית

התערוכה מזמנת פעילויות רבות להעברת המידע על הדינוזאורים והחיות בכלל, הילדים פעילים מאוד בתערוכה הזו – בכניסה קנינו אוכל להאכיל את החיות של הגן. בארגז חול גדול ישבו הילדים לחפש מאובני טירנוזאורוס-רקס,

ובמתחם נוסף רכבו בהנאה על דינוזאורים שנעים על מתחם מרוצף. בפינת הצילום ניתן להצטלם עם דינוזאורים למזכרת.

הצפייה בסרט אודות היווצרותם של הדינוזאורים לאחר המפץ הגדול מהווה השלמה לחוויה.

הגן הזואולוגי

גן החיות העירוני של באר-שבע, והגדול בנגב משתרע על פני 50 דונמים ונמצאים בו כ-130 מינים שונים של עופות, יונקים וזוחלים מהארץ מהעולם: נמר גדול שאוהב לישון בכל פעם שאנחנו מגיעים, סוגי קופים, הילדים מקדישים דקות רבות לצפייה בבבונים מעבר למסך הזכוכית, גמל, יעלים, יענים, איילים, מכרסמים למיניהם, האהובה על הילדים היא הסוריקטה שהם זוכרים בהתרגשות מהסרט "מלך האריות", צבי ענק, מתחם זוחלים עם נחשים נדירים. מעל הגשר הגדול ניתן לצפות באגם, הסביבה הטבעית של השקנאים שמתנקים כל הזמן, החסידות, הברווזים והאנפות.

בגן הזואולוגי מבלים לפחות שעתיים, כדאי להצטייד באוכל ושתייה ולנצל את הבילוי לפיקניק במתחם מיוחד עם שולחנות פיקניק. במקום יש מזנון.

שעות פתיחה: ימים 14.6.15-26.3.15, א'-ד' 14:00- 18:00, יום ה' - 10:00 -18:00, יום ו' – 09:00-15:00, ש' – 09:00-18:00

כתובת : קריית בץ 5, באר-שבע.

אתר: http://dino-expo.co.il/

פייסבוק: Dinosaur.Expo.

מחירים: 89 שקלים. לתושבי באר שבע: 75 שקלים. הכרטיס כולל כניסה לגן החיות. 

הנחות ברכיזה מוקדמת ולקבוצות. 

לרכישת כרטיסים: איוונטים דרום , טל. 9066* או 03-5111777

לרכישת כרטיסים לקבוצות : 8918* , שלוחה 1 או במייל : [email protected]

 • בילויים מומלצים

 • באר אברהם

 • יעל צמח-גרינשפון29.11.19

 • סביב באר אברהם המשופצת, במקום שבו נטע אברהם אבינו אשל במדבר ובאמצעים של המחשה חווייתית נוספים מועבר לילדים ולמבוגרים שיעור בעל מסר חשוב על מה שהתרחש בבאר שבע בתקופת אברהם. שיעור תנ"ך מושלם על אברהם
 • אתרי חיות

 • יער האיילים ביער אודם

 • יעל צמח-גרינשפון08.12.18

 • חיות רבות יקדמו את פני כל בני המשפחה, מקטן ועד גדול ביער האיילים, עד שתפגשו את האטרקציה המרכזית: משפחות איילים המסתובבות חופשי בשטיחים נרחבים, ויש גם במבי חמוד בדיוק כמו בסיפור הילדים הנודע. חוויית טבע לכל המשפחה.
 • כל הגילאים

 • בחירות וקבלת החלטות

 • טל בוקריס28.11.19

 • בחירות קיימות כמעט בכל מקום בחיינו, מהדברים הגדולים: בית, בן/בת-זוג, לימודים ועד קניית בגדים, נעלים ואפילו איזה סוג של גבינה לקנות. ילד שניתנת לו אפשרות לבחור בצעירותו יגדל ויצמח להיות בוגר בעל אחריות,שיקול דעת,ביטחון עצמי והבחירות בחייו יהיו ברוב המקרים יותר קלות ומהמקום הנכון, בעיקר לעצמו. טל בוקריס, יועצת, מנחה ומאמנת אישית, מעניקה מדריך פרקטי איך מלמדים את הילדים לבחור ולקבל החלטות בגיל צעיר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים