מה בפורטל?

שבוע הריקוד-כיף שלי עם אמא

הכרות סיפורית ומשעשעת עם מגוון של סוגי ריקוד המשמשים בחוגי הילדים. דרך בילוי משותף של אם ובתה הריקוד והכיף משתלבים יחד לסיפור מעשיר על ריקודים מפורסמים.

יעל צמח-גרינשפון 25.04.15

תעודת זהות

 • מיועד לגיל:2-6

 • כתיבה:אלון לוי

 • איורים:צבי פדלמן

 • הוצאה:אוריון

 • תיאור:הכרות סיפורים ומשעשעת עם מגוון של סוגי ריקוד המשמשים בחוגי הילדים. דרך בילוי משותף עם אם ובתה הריקוד והכיף משתלבים יחד לסיפור מעשיר על ריקודים מפורסמים.

 • שמות הילדים:אילי, ליאן.

גילוי נאות: אני מכירה את משפחת לוי המקסימה: אבא אלון, אמא וחצי מינה (בהריון מתקדם), אילי הבן הבכור וליאן הבת השנייה. זכיתי להכיר מקרוב את אלון – מסוג האבות הפעילים בוועד ההורים שמשקיעים מכל הלב, מהאבות הנדירים שמעורים בחיי הילדים, ובין היתר הודות לכך הסיפורים שלו משקפים את החיים האמיתיים!

הספר הראשון "שבוע הכדור-כיף שלי עם אבא" עוסק בהכרת סוגי הכדור הנפוצים בספורט. הספר הזה עוסק בהכרת סוגי הריקוד המשמשים בחוגי הילדים.

אם בספר הראשון ניתנה במה ראויה לאמא ולבת בנושא סוגי הספורט, בספר הזה האם והבת הן הכוכבות.

אם בספר הראשון אבא ואילי מבלים שבוע מהנה להכרת סוגי הספורט, בספר הזה האם והבת מבלות שבוע מהנה להכרת סוגי הריקוד. אלון איזן את המשוואה על ידי הענקת תשומת לב לכל בני המשפחה באותה מידה.

אנא הזן שם וטלפון לבירורים

אבל אל תטעו – אלון לא עשה Copy-paste  על הספר הראשון ושינה רק את מה שמתבקש, הוא בהחלט עשה "חישוב מחדש", כך שהתוצאה היא ספר מרתק סביב אחד הנושאים היומיומיים בעיקר במשפחות של בנות. תוך כדי הסיפור הוא תיאר בצורה אמיתית את חיי האמהות לבנות במה שקשור לחוגי הריקוד. בין השורות קראתי את ההתלבטות של ההורים בבחירת סוג הריקוד המתאים עבור הבת.

ליאן מתחילה את השבוע הכיפי שלה עם הפתעה: בגד גוף ורוד וגרביונים תואמים שאמא מביאה לה, בדיוק כמו שבנות אוהבות. כך הן הולכות להכיר את שיעור הבאלט. למחרת נחשפת ליאן עם ריקוד הזומבה, ביום שלישי לריקוד על הקרח, ביום הרביעי עם ריקוד פלמנקו וכן הלאה.  

הטקסט הסיפורי ברור ומובא בגובה העיניים של הילדים, דרך השאלות של ליאן החמודה והתגובות של אמא מינה החכמה שמשיבה תשובות מלאות. כל ביקור מציג את ליאן כרקדנית עם תלבושת ותנועות אופייניות, וכן נכתב בקצרה על סגנון הריקוד ומקורו, כך שהילדים הקוראים מקבלים רקע ברור: ריקוד הזומבה הקצבי הגיע מקולומביה, פלמנקו מספרד, וכו'.  

במהלך השבוע מכירה ליאן (והילדים הקוראים יחד איתה) אביזרים וביטויים מעולם הריקוד, כגון מחליקיים המשמשים בהחלקה על הקרח, קסטנייטות – כלי הקשה קטנים מעץ ועוד.

גם בספר הזה מנצל אלון את ההזדמנות להדגיש את התועלת הבריאותית של הריקודים, כחלק מענפי הספורט התורמים לשמירת הגוף והנפש מאוזנים. שאפו גדול על החשיבה.

גם בספר הזה מוצא אלון דרך מקורית לסיום מוצלח בבילוי משפחתי משותף, הפעם בילוי שקשור לשבוע הכדור-כיף ולשבוע הריקוד-כיף – מעניין אם תנחשו מהו....

אילי שמסר לי את הספר באופן אישי ונשאל מה יצא יותר מוצלח, אמר בדיפלומטיות: "אני אוהב יותר את הספר הראשון כי הוא שלי. זה הספר של ליאן...". עכשיו אלון יצטרך לשבור את הראש איך להעניק תשומת לב שווה בספר השלישי עם הילד השלישי.... בהצלחה!  

מחיר: 45 שקלים. 

 

אנא הזן שם וטלפון לבירורים
  

מיועד לגיל: 3-8

כתיבה: אלון לוי

איורים: צבי פדלמן

הוצאה: אוריון

נושאי לימוד: ספורט, בריאות.

שמות הילדים: אילי, ליאן.

הספר "שבוע הריקוד-כיף שלי עם אמא" הוא ספר המשך של הספר שבוע הכדורכיף שלי עם אבא

עוד ספרי ילדים לגילאי 3-6

עוד ספרי ילדים לגילאי 6-10

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

שלטים על ספרים

סימניות לספרים

 

עוד ספרי ילדים על פי נושאים:

ספרי תזונה נכונה לילדים

ספרי עזרה,חברות והתחשבות

ספרי אבות

ספרים להכרת אותיות הא"ב

ספרי ילדים בעלי צורות מיוחדות

 

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 • ספרי ילדים

 • ספר: גלילונה

 • יעל צמח-גרינשפון12.01.18

 • יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט עם הסברים מפורטים ליצירה בשלבים של חיות ויצורים שגוזרים ומקפלים מגלילי נייר טואלט בליווי שירים קצרים ומעוררי השראה של רינת הופר המשוררת והיוצרת המוכשרת.ספר לאוהבי המיחזור ולאוהבי הספרים המוצלחים של רינת הופר יהלי בת ה-7 גרה בעולם של גלילי נייר הטואלט כבר כמה שנים. היא אוספת גלילים ליצירות שונות, וכשחסרים לה גלילים, היא פשוט פותחת את ארון הגלילים ומוציאה מתוך חבילה נייר הטואלט את הגלילים ומותירה את הנייר ללא הבסיס...
 • גילאי 3-6

 • ארגז הקסמים של אריק

 • מערכת "את זה"09.01.18

 • רוצים ללמד את ילדיכם להתנהל עם דמי הכיס שלהם בחכמה ולהיות צרכנים נבונים גם בעתיד? "ארגז הקסמים של אריק", שנכתב על-ידי המומחה לחינוך פיננסי יניב חדד, מקנה להם כבר בגיל צעיר, מיומנויות צרכניות בסיסיות וחשובות.

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים