מה בפורטל?

ביטוח בריאות למשפחה – מדריך פרקטי

ישראל מתאפיינת ומתהדרת ביטוח רפואי מקיף יחסית על ידי קופות החולים וככזו אשר דואגת לאזרחיה מבחינת קופות החולים. למעשה, הכיסוי אותו מעניקות קופות החולים, אינו תמיד מושלם ולא בכדי, מומלץ לרכוש ביטוח משלים או STAND ALONE מחברות הביטוח השונות. במאמר זה בחרנו להביא בפניכם את העלויות הכלכליות הנלוות לביטוח אותו מספקת הקופה ולהדגיש את החסרונות והיתרונות שיש לקופות החולים.

מערכת "את זה" 28.04.15

מה קופות החולים מכסות

כל תושב ישראל, ראוי ויחזיק בביטוח של קופות החולים, ישנן כמה קופות חולים בארץ ישראל: מכבי, שירותי בריאות כללית, מאוחדת ולאומית. כיסוי של קופת חולים עולה לא מעט כסף ואף מחייב כל מבוטח לשלם בהגיעו לרופא או לאחר שפנה אל מוקדי החירום. אומנם, מדובר בתשלום נמוך יחסית אך כאשר מדובר על אדם בגיל בעשור השלישי לחייו ויותר, העלות החודשית היא גבוהה ולעיתים מנשוא. מאידך, קיומה של קופת חולים מאפשרת לכל אחד מהמבוטחים בהן לראות רופא, לקבל טיפול רפואי, מעניקה הנחות ברכישת תרופות עם מרשם, מעניקה שירותי מוקדי חירום ומיון, אשפוזים וכדומה. אך מה קורה כאשר מדובר במקרה בו קופת החולים אינה מכסה? בנקודה זו מומלץ לרכוש ביטוח בריאות למשפחה באופן פרטי וכזה שישלים את ההגה שמעניקה קופת החולים.

ביטוח בריאות לכל המשפחה - יתרונות

  • כיסוי מלא ומקיף – כפי שכבר צוין קודם לכן, קופת החולים מעמידה לרשות המבוטחים בה, שורת כיסויים חשובים, אך השלמתם עם ביטוח בריאות למשפחה, מעניקה את הכיסוי המושלם ולעיתים כפול. למשל, קופת החולים מאפשרת עד 3 התייעצויות עם רופאים מומחים בעוד שהביטוח הפרטי מעניק התייעצויות נוספות.
  • יכולת הבחירה – כאשר יש למשפחה או לכל אדם לצורך העניין, ביטוח בריאות פרטי, הרי שלו מוענקת יכולת הבחירה והוא יכול לבחור האם ייעשה שימוש בשירותי קופת החולים או שייעזר בביטוח הפרטי שלו. למשל, כאשר יש צורך לעבור ניתוח מסוג מסוים, קופת החולים תקבע עבורך את הרופא, יכולים להיות עיכובים, לעיתים יחלפו חודשים ארוכים עד שתורך יגיע וכדומה. לעומת זאת כאשר יש ביטוח פרטי הרי שהזמנים מתקצרים, הבחירה ברופא המנתח היא של המבוטח ומיקום הניתוח גם נתון בהרבה מקרים לשיקול המבוטח עצמו.
  • הרגשת ביטחון – היתרון החשוב ביותר הוא השקט הנפשי והביטחון כי בריאות המשפחה מוגנת ויש כיסוי לכל מקרה שלא יקרה. אין ספק כי לא מדובר בסכומים נמוכים, אך האם עוד כמה שקלים יהוו את ההבדל? השיקול הכלכלי לא נופל מהשיקול של השקט הנפשי.

לסיכום, רכישת כיסויי ביטוח באופן פרטי תורמת במספר מישורים גדול, ביניהם: השקט הנפשי, הכיסוי הרחב יותר, יכולות ושיקול המבוטח ועוד. מומלץ מאוד לבדוק את הכיסויים שיש לכם ולהבטיח לעצמכם את הכיסוי הטוב ביותר והמקיף ביותר עבור המשפחה שלכם.

  • כל הגילאים

  • קרוקטים תפוחי אדמה

  • מערכת "את זה"30.04.20

  • מאז ומתמיד ילדים אהבו קרוקטים – כדורים של תפוחי אדמה בגודל ביס שנימוחים בפה. קל מאוד להכין קרוקטים ביתיים לשדרוג ארוחת הערב. סבתא זמירה מציעה את המתכון שלה לקרוקטים בריאים עם פטרוזיליה – רעיון למיחזור של שאריות הפירה מתאים לקראת מדורות ל"ג בעומר

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים