מה בפורטל?

הפעלות קיץ לילדים

הפעילו את המזגן ועשו הפעלה בבית או נצלו את החום לפעילויות מים. בפנים או בחוץ, בוקר או אחר הצהריים, הפעילו את הילדים בפעילויות מהנות והעבירו את הקיץ בכיף! קבלו עשרה רעיונות להפעלות שונות של הילדים במהלך החופש הגדול

מערכת "את זה" 01.06.19

נכון. חודשיים של חופש זה ה ר ב ה זמן. בהתחלה הילדים עוד נהנים פשוט מהעובדה שלא צריך לקום כל בוקר לבית הספר, אבל לאט לאט מתחיל לשעמם. אז במקום לחשוב איך מעבירים חודשיים בפרופיל נמוך, קחו את היוזמה והפעילו את הילדים בפעילויות משעשעות, מהנות – תנועה, משחק ואפילו קצת מחשבה ולמידה.

הפעלות קיץ לילדים

היום הופכים לאינדיאנים

iadi1ילדים בני כל הגילאים אוהבים להתחפש בצבעים נועזים,להתאפר, להציג,לשיר ולרקוד. הכריזו על יום שכולו אינדיאנים, החל מיצירת רצועות הנוצות, חצאיות וחולצות מקושקשות, תכשיטים צבעוניים ועד ריקודים סוערים עם מוזיקה קצבית במיוחד

להרחבה על פעילות אינדיאנים לילדים

משחק זכרון תלת ממדי

המירו את משחק הזיכרון הקלאסי במשחק קבוצתי תלת מימדי שניתן להכין בנושאים שונים לגילאים שונים וללימוד מגוון נושאים בבית או בחוץ. אביזרים של קיץ או תמונות של הילדים יהוו פריטים נהדרים למשחק.

להרחבה על משחק זכרון תלת ממדי

משחקי ילדות עם טוויסט מוזיקלי

music-hafala2יעל אלמוג-בנדורי, תרפיסטית מוסמכת במוזיקה, ממליצה על שישה משחקי ילדות שכולנו אוהבים ועם הרבה מוזיקה ושדרוגים. מכניסים מוזיקה למשחקי הילדות.

להרחבה על משחקי ילדות עם טוויסט מוזיקלי

חפש את המטמון ביתי ושכונתי

ילדים רבים אוהבים לשחק "חפש את המטמון" . הרפתקאה קטנה בחיי היום יום. העזרו בגרסאות המשחק הביתי והשכונתי שלנו לגוון את החופשה של הילדים.

חפש את המטמון ביתי

חפש את המטמון שכונתי

פעילויות מים

מים היא מילה כמעט נרדפת לקיץ, שבו כיף לבלות עם הילדים בפעילויות מים שונות בבית, בים, בבריכה ובטיולים, אבל תמיד צריך לזכור איך חוסכים כל טיפת מים יקרה. במיוחד לקיץ יצרנו מילון מיוחד בנושא מים לילדים בגילאים שונים, שיעניק לכם מידע, רעיונות לחיסכון במים, הוראות בטיחות, הצעות לפעילויות מיוחדות ועוד.

להרחבה על פעילויות מים לילדים

יום מתוק

matok1יום אחד בשנה ותרו לילדים ובמקום לריב איתם על הממתקים – הציעו להם פעילות מתוקה. שפע של רעיונות להפעלות ביום מתוק – להפוך אותם לסוכריות, לעצב ממתקים עטופים בצלופן, לעצב פסלון מתוק במיוחד, לקשט ארטיק מקלקר, ליצור שלט לדלת עם כיתוב: "החדר המתוק של..." וכמובן לזלול מתוקים. במידה.

להרחבה על יום מתוק לילדים

משחקי קצב לקיץ

תנו לילדים לשחק עם מגוון כלי נגינה קיימים או מאולתרים- שקשקנים, קופסאות מטרנה, תופים ודרבוקות, דליי צבע, מחבתות סירים, שקיות ניילון וניירות עיתון וכמובן גם על הגוף רעיונות מקוריים למשחקי קצב קלילים ומהנים להעביר בהם את הימים החמים.

להרחבה על משחקי קצב לקיץ

משחק והפעלה עם תמנון החוטים

hafala-tamnun0תמנון החוטים במספר זרועות משתנה הוא אביזר ספורט צבעוני וגמיש המשמש למגוון פעילויות חברה של ילדים ומבוגרים כאחד. הפעילויות באמצעות התמנון מהווה מרכיב חשוב לכל פעילות חברתית וייצוגית. רעיונות למשחק והפעלה עם תמנון החוטים מהמומחים שניסו את האביזרים  

להרחבה על משחק והפעלה עם תמנון החוטים

קליעה למטרה

מדריך שימושי לקליעה למטרה, כולל רעיונות ליצירת לוח הקליעה, החומרים לקליעה, סימון קו הקליעה, דרגות קושי לילדים גדולים שקולעים וגם גזרות שונות  להדפסה שאפשר להדביק על לוח ולקלוע למטרה.

קליעה למטרה ליצנים

קליעה למטרה ארנבונים

קליעה למטרה בסימן ל"ג בעומר

הפעלות מדע לילדים

נכון שהילדים בחופש, אבל אין שום סיבה לא לעשות איתם גם הפעלות לימודיות. ערכו עם הילדים ניסויים מדעיים שאפשר בקלות לעשות בבית. הילדים יתעסקו, יבנו, יגלו, יתעניינו וילמדו בהנאה. קבלו שפע של רעיונות להפעלות מדע לילדים.

לחצו כאן לשפע של רעיונות להפעלות מדע לילדים

עוד קיץ לילדים

עוד הפעלות לילדים

עוד פעילויות תנועה לילדים

  • הפעלות

  • הרבה יותר מאבטיח

  • מערכת "את זה"26.06.20

  • כשהגננת יעל באגר מתחילה לתכנן הפעלה – היא לא סתם בוחרת ספר, מקריאה ומסמנת "וי". היא מחפשת קונספט שלם המתאים לעונה, לגיל, לגן ומי יודע עוד למה… הפעלה אצלה היא הפקה שלמה הכוללת סיפור קשור, דיון, יצירה, דקלום ואפילו קינוח טעים! הנה דוגמא לפעילות סביב הסיפור הערכי "האבטיח של אדון אלמליח"
  • כל הגילאים

  • כדורי שוקולד

  • מערכת "את זה"21.06.20

  • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים