מה בפורטל?

שירון הקסמים לפסח

הדי.וי.די "שירון הקסמים לפסח" יעניק לפעוטות ולילדים היכרות עם מנהגי חג הפסח, דרך שירי ההגדה ושירי חג הפסח הקלאסיים של פעם. עבור ההורים זו נוסטלגיה במיטבה, עבור הילדים זו דרך לימוד חווייתית, ועבור כל המשפחה - תוספת נהדרת לאווירה השמחה שלקראת ליל הסדר. תמורה שווה לכסף (וצל"ש על המחיר הסביר!)

יעל צמח-גרינשפון 05.04.11

ערב אחד צפיתי עם הילדים בדי.וי.די הפשוט מקסים "שירון הקסמים לפסח". לא מדובר כאן על שירים חדשים, אלא על שירי הפסח הישנים והטובים: "שמחה רבה", "איך יודעים שבא אביב", "ארבעת האחים", ומשולבים גם שירים מההגדה: "חד גדיא", "מה נשתנה", "עבדים היינו", "אחד מי יודע",  (כל כך רציתי שימשיכו עד 13, זה השיר שאני הכי אוהבת!).

השירים משולבים בסיפור מסגרת חביב: שירלי (חני נחמיאס, בעלת החיוך ששובה כל ילד בכל גיל), שרה את שירי פסח מתוך השירון, יחד עם שלושת התווים דו, רה ומי המאוירים בצורת סמיילים קטנים וחמודים. טרטטם (מיקי גולדשטיין המוכשר) הוא שדון אצבעוני שמנסה להעלים את מילות השיר כי הוא לא מסוגל לשמוע את שירי פסח. בסוף הוא נדבק בשמחה של שירי החג ושר יחד עם כולם בליל הסדר. הכל משלב דמיון ומציאות באמצעות אנשים וילדים שמדברים עם דמויות אנימציה צבעוניות ושמחות.

מעבר לשירים הנוסטלגיים שעליהם גדלתי, נגעו בי פרצי נוסטלגיה נוספים במהלך צפייה מרגשת בקלטת: חני נחמיאס התנגנה ברקע לפני יותר מעשור שנים, כשבני הבכור היה פעוט ויחד האזנו לשירים הקלאסיים לילדים.

סיפור המסגרת, שבו שירלי שרה מתוך דפי הספר, החזיר אותי לקלטת "100 שירים ראשונים", שבו ציפי שביט ונתן דטנר נכנסים לדפי הספר הצבעוניים ושרים את השירים של פעם. נוסטלגיה כבר אמרנו?

הקטנה בת השלוש שמחה לשמוע את חני נחמיאס, את התווים ואת אמא שרים והצטרפה לאט לאט. האחים הגדולים צפו עד הסוף (!) בסיפור ובשירים המשולבים, אבל רק פעם אחת, גם זה משהו לילדים בבית הספר שכבר לא ממש אוהבים "לצפות בקלטות של קטנים". מצד שני, בן השבע שר בלי לשים לב את "שמחה רבה" בהמשך לקלטת שמתנגנת. יומיים לאחר הצפייה בקלטת אמר בן השבע שמחפש מילים שבהן אותה אות מופיעה יותר מפעמיים: "אמא, מצאתי עוד מילה שיש בה שלוש פעמים ט - טרטטם". אי אפשר היה לא לשמוח איתו.

כבר ישבוע השירים מתנגנים ברקע, בייחוד בבוקר בזמן ההתארגנות, כדי שכולם יכירו היטב את השירים לקראת ליל הסדר ולקראת הנסיעות לטיולי האביב, שבהם הכי כיף לשיר יחד את שירי החג.

ראוי לשבח - תמורה טובה לכסף!

 מחיר: 39.90 שקלים.

הערכה כללית: *****

יוצר ומפתח הסדרה: מוטי אבירם
תסריט: אלון גור אריה.
עיבודים מוזיקליים ומוזיקה מקורית: דידי ארז
במאי: שבתאי קמינר

הפקה מיוחדת

'קלסיקלטת' ו'ערוץ הופ!' חברו יחד להפקת פרוייקט חגים חדש יחודי "שירון הקסמים" בכיכובם של חני נחמיאס וניקי גולדשטיין. 

'שירון הקסמים'- יופיע בשני פורמטים: סרט DVD המציג מסע הרפתקאות בעקבות שירי החג וסדרת טלוויזיה שתשודר בהופ!, שבה כל פרק מתמקד באחד משירי החג ומנהגיו.

בסדרת הטלוויזיה שתשודר בערוץ הופ! הופקו 30 פרקים (כל פרק 6-7 דקות). 10 פרקים לכל אחד מהחגים הבאים: פסח, חנוכה וחגי תשרי.כל אחד מהפרקים בסדרת הטלוויזיה הוא תחנה במסע בעקבות אחד משירי ומנהגי החג.

ה-די.וי.די בהפצה בלעדית של חברת ’קלסיקלטת', להשיג ברשתות הגדולות וחנויות ברחבי הארץ

פרקי הסדרה ישודרו בערוץ הופ! במהלך חוה"מ בין התאריכים 21.3- 6.4 בשעות 7:40- 17:50.

עוד כתבות לפסח לילדים:

הפעלות ומשחקים לחג הפסח

אירועי פסח 2011

חג מי יודע? משחק לוח לפסח

יוצרים פרפרים צבעוניים

חרוסת לילדים לפסח

איך מקשטים את שולחן הסדר? פרחים מאגוזים

משחק זיכרון לפסח

הצגת יציאת מצרים

משחקי רביעיות – ארבע מי יודע

קישוטי ביצים לחג הביצים

עיטור מיוחד לשולחן הפסח

חיסול שאריות לפסח

מתכונים כשרים לפסח

תפזורת פירמידה לפסח

על חשיבות הסדר והארגון

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים