מה בפורטל?

חג מי יודע? משחק לוח לפסח

לכבוד חג הפסח פורטל הפעלות לילדים "את זה" מציג: משחק לוח לגילאי חמש ומעלה. ללוח מצורפים כרטיסי שאלות ומשימות משעשעות להכרת מנהגי החג, סיפור יציאת מצרים וההגדה. מדפיסים, גוזרים ומשחקים את זה, במהלך כל חול המועד פסח. מתאים למשחק בבית ובחוץ, במשפחה או בקייטנה

יפעת רוט 06.04.19

ההגדה של פסח ארוכה ועמוסה בפרטים, סיפורים ושירים. איך הילדים אמורים לזכור את כל זה ? בעזרת משחק. לכבוד חג הפסח יצרנו משחק שמתאים לגילאי 5 ומעלה, ובאמצעותו יוכלו הילדים ללמוד על החג, ולא רק בליל הסדר.

המשחק מורכב משאלות פתוחות כמו "למה נקרא חג הפסח בשם זה?" או "כמה כוסיות שותים בליל הסדר?" שאלות נכון או לא נכון כמו "פסטה היא חמץ" או "בית יעקב הם בני ישראל" ומשימות שמוסיפות למשחק גם הומור בהקשר לחג הפסח כמובן, לדוגמא: "קפוץ על רגל אחת כמספר מכות מצרים" או "עשה פרצוף המחקה את אחד האחים בהגדה".

הדפיסו, גיזרו ושחקו. ו... חג שמח!

חג מי יודע? משחק לוח לפסח

של יפעת רוט

צריכים את זה

pesach2קובץ להדפסה:

ליחצו כאן להורדת משחק להדפסה חג מי יודע צבעוני

ליחצו כאן להורדת משחק להדפסה חג מי יודע רקע שחור לבן

מספריים

בריסטול

דבק שקוף

קוביית משחק

חיילי משחק 

יוצרים את זה

 1. מדפיסים את הקובץ ( 7 דפים של A4)
 2. מדביקים על גבי בריסטול בגודל המתאים.
 3. משאירים את לוח המשחק שלם. את הכרטיסים גוזרים לפי הסימון. אפשר לכתוב על כל כרטיס את סוגו בצד האחורי, כך שיהיה קל יותר להבחין ביניהם ( שאלה / נכון או לא נכון / משימה)

משחקים את זה

מטרת המשחק – לצבור כמה שיותר כרטיסים, מכל הסוגים.

1. כל שחקן בוחר לו חייל ובתורו – זורק את הקובייה וצועד על גבי הלוח. 2. יש לפעול לפי ההוראה במשבצת שאליה מגיעים – המתן תור / שחק תור נוסף. אם מגיעים למשבצת - ? ( שאלה) / נכון או לא נכון / משימה – שחקן אחר מרים את הקלף המתאים ושואל את השאלה. אם השחקן ענה נכון על השאלה או ביצע כמו שצריך את המשימה – הוא מקבל את הכרטיס, אם לא - מניחים את הכרטיס בצד. התור עובר למשתתף הבא. 3. אם מגיעים למשבצת "בחירה חופשית", השחקן יכול לבחור איזה קלף שהוא רוצה- שאלה, נכון או לא נכון או משימה. 4. המשחק מסתיים כאשר הכרטיסים נגמרים. המנצח הוא המשתתף שצבר את מרב הכרטיסים.

לומדים את זה

חג פסח – מנהגי החג, שירי החג, ההגדה

מרוויחים את זה

העלאת יצר הסקרנות

התמודדות עם תחרות 

יכולת דיווח ותיאור 

טיפים

חיילי משחק ברגע

חיילי המשחק הקנויים הלכו לאיבוד? חסר לכם חייל אחד? צרו אותם בעצמכם. קחו מטבעות של 10 אגורות, הדביקו על כל אחד מהם מדבקה בצבע שונה והרי לכם חיילים למשחק.

עוד כתבות לפסח לילדים:

הפעלות ומשחקים לחג הפסח

יוצרים פרפרים צבעוניים

חרוסת לילדים לפסח

איך מקשטים את שולחן הסדר? פרחים מאגוזים

משחק זיכרון לפסח

הצגת יציאת מצרים

משחקי רביעיות – ארבע מי יודע

קישוטי ביצים לחג הביצים

עיטור מיוחד לשולחן הפסח

חיסול שאריות לפסח

מתכונים כשרים לפסח

תפזורת פירמידה לפסח

 • בלוגים

 • תחרות הרובוטיקה הראשונה בישראל!

 • יעל צמח-גרינשפון07.04.19

 • תחרות הרובוטיקה לבתי הספר היסודיים של משרד החינוך התקיימה זו השנה הראשונה במסגרת אליפות הסייבר הישראלית. התחרות התקיימה בהיכל הטוטו בחולון ובה השתתפו מעל ל-8000 תלמידי כיתות ה הלומדים זו השנה השנייה בתוכנית "מדעי המחשב ורובוטיקה". מאחורי הקלעים של התחרות וההתרגשות
 • כל הגילאים

 • קינוח כפיות שוקולד

 • יעל צמח-גרינשפון20.04.19

 • מחפשים מתכון פרווה וכשר לפסח שילדים יכינו בקלות לסיום ארוחת הסדר? קנו תבניות שוקולד (אנחנו הכנו כפיות), שוקולד מריר כשר לפסח והתחילו בהכנה. אפשר להכין כמה שבועות מראש ולשמור במקפיא. אל תשכחו לעצב את הקינוח על מצות ....

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים