זהירון וחיפזון

הצגה איכותית ומושקעת בשילוב שירים קצביים בעלי מסרים חשובים בנושא זהירות בדרכים. מתאים לגילאי 3+. ההצגה מבוססת על סדרת הטלוויזיה "חיפזון וזהירון", והשירים מוכרים לילדים!

ההצגה "חיפזון וזהירון" החזירה אותי אחורה בעשר שנים לפחות, אל הימים שבהם זכיתי לבלות עם שני הבנים הגדולים שלי בהצגות איכותיות שבהן הילדים שרים את השירים יחד עם השחקנים על הבמה. כבר בדקות הראשונות, כשצפיתי בבת השלוש, בבת החמש ובבן השש שרים בעליזות את השירים שהם מכירים מסדרת הטלוויזיה האהובה עליהם ומהדיסקים, עלו לי בראש הקלטות של דץ ודצה ושל סבא טוביה.

כך, למרות אורך ההצגה המסתכם בבילוי של שעתיים שלמות, הילדים מרותקים לעלילה הקשורה לדמויות המוכרות להם, מתלהבים מהשירים המוכרים ומקשיבים להתנהלות העניינים המשולבת בלימוד של חוקי התנועה והזהירות, וכמו שאומרים – הזמן עובר מהר כשנהנים!

התוכן של ההצגה העוסק בנושא החשוב של זהירות בדרכים לילדים עשוי כהלכה – לא כמו בשיעור פרונטלי, אלא דרך החוויות של הדמויות המרכזיות. ראוי להערכה אופן ההצגה של זהירון וחיפזון, שהם לכאורה הפכים גמורים. חיפזון אמנם חפוז וזהירון אמנם זהיר מאוד ואחראי יותר, אך ההבדל ביניהם לא מובלט באופן מוגזם ולא מעליב אף אחד מהם. חיפזון הוא טיפוס שעושה טעויות, אבל בהחלט לומד מהן ובחידון בסוף ההצגה הוא מפגין ידע ולא מוצג כאחד שלא מבין שום דבר לעומת זהירון, למרות שהיה הרבה יותר קל להציג אותו כך.

במהלך ההצגה נחשפים הילדים לדילמות הקשורות בזהירות בדרכים ושמירה על החוקים – היכן משחקים בכדור בזהירות? מדוע צריך לחבוש קסדה על הראש כשרוכבים על אופניים? מה תפקיד מחזירי האור ומה קורה כשהרמזור מקולקל? הבעיות עולות ונפתרות תוך כדי מפגשים משעשעים עם חיפזון וזהירון וכל דיירי השכונה - צ'יקו השוטר המצחיק והמבולבל, טישו מנקה הרחובות המזמר, טופי המקסימה בעלת הקיוסק, מר רמזור שמדבר והמפקח.

התלבושות והתפאורה ראויות להערכה על ההשקעה, מה שמשדרג את החוויה.

גולת הכותרת היתה בסוף, כשהשחקנים יצאו להצטלם עם הילדים בסבלנות רבה!

הסדרה וההצגה "חיפזון וזהירון" קיבלו את אישור משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

 

מיועד לגיל: 3-8

כתיבה:מאיה גוזלי
בימוי:עופר שפריר
ניהול מוזיקלי ולחנים:חיים גוזלי
משתתפים: יפעה מימון הר-קט, רונית בקרמן, רמי ציון, מתן קליגר, שגיא לוי, שיפי אלוני.

טלפון: 03-6819154

משך ההצגה: שעה וחצי כולל הפסקה.

מחיר: 69 שקלים .

 

להרחבה על הדי.וי.די זהירון וחיפזון – לחיות בריא

 

עוד הצעות לבילויים עם הילדים

 

עוד על בטיחות וזהירות בדרכים:

ילדים לומדים בטיחות בזהירות

זהירות בדרכים – רעיונות להפעלה

ילדים לומדים לרכוב על אופניים

טיפ ללימוד זהירות בדרכים

חידון זהירות בדרכים

זהירון וחיפזון

ישיבה בטוחה ובריאה

מה במשבצת זהירות בדרכים

מדריך פרקטי ללימוד בטיחות לילדים

 

 

 

תגובות  

 
0 #1 2013-04-15 06:00
שלום רב
למה אין הצגות בצפון? כרמיאל, ראש פינה , צפת , קריות ? אפשר לדאוג שתהיה הופעה גם בצפון < תודה
Quote
 
כל הזכויות שמורות לפורטל הורים וילדים "את זה" 2010. כל החומרים ניתנים לשימוש אישי בלבד. מלוא זכויות היוצרים והקניין לכל החומרים המתפרסמים בפורטל הורים וילדים "את זה", לרבות כתבות התוכן, התמונות, הרעיונות, השמות, המשחקים להדפסה, דפי העבודה וההעשרה, סימני המסחר והעיצוב, התכנים המוצגים, הקבצים הגרפיים והטקסטואליים וכל חומר אחר הכלולים בהם. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי חלק כלשהו מן המידע ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל כנ"ל לשימוש מסחרי בלא קבלת הסכמת הבעלים של פורטל הורים וילדים "את זה" בכתב ומראש