הלביבה שהתגלגלה

    הספר" הלביבה שהתגלגלה" כולל את כל מה שספר ילדים איכותי צריך לכלול! לנו הוא הזכיר את "הביצה שהתחפשה" ואת "אליעזר והגזר" וגם את "כיפה אדומה", כדאי לקרוא למה...  

יוֹם אֶחָד לִכְבוֹד הַחֲנֻכָּה

טִגְּנָה אִמָּא לְבִיבָה מְתוּקָה.

וְהִנֵּה הִפְנְתָה אֶת הָרֹאשׁ לְדַקָּה,

וְהַלְּבִיבָה הַמְּתוּקָה בְּבַת אַחַת

קָפְצָה מִן הַמַּחֲבַת

וְהִתְגַּלְגְּלָה.

 

 

 

בספר "הלביבה שהתגלגלה" יש כל מה שצריך פעוט או ילד בגיל הגן כדי ללמוד בדרך חווייתית על מנהג אכילת הלביבות בחנוכה ועוד מסרים מקסימים. הטקסטים קצרים ובהירים, יש חרוזים, חזרות לדקלום, המחשה באמצעות גרפיקה נכונה ובעיקר – מסע להכרת בני המשפחה והסובבים.

 

הלביבה קפצה מהמחבת והתגלגלה – בדיוק כמו הביצה שהתחפשה שהתגלגלה, אפילו ההצגה הגרפית של האותיות במילה "התגלגלה" זהה בשני הסיפורים. כל אחד מבני המשפחה מנסה לתפוס אותה: אמא,אבא, הבן, הכלב והחתול... בדיוק בסדר של העוזרים בסיפור "אליעזר והגזר". לבסוף הזאב הערמומי מסתתר ותופס אותה ואוכל אותה בתיאבון, בדיוק כמו בסיפור "כיפה אדומה".

 

הספר מהווה הזדמנות מצוינת לשוחח על לביבות וסופגניות ובכלל על חנוכה, וכן להתעמק בשיחה השוואתית עם בני ה-4+ על הסיפורים האחרים שבנויים באותו פורמט.

 

תַּלְמָה אַלְיָגוֹן־רוֹז, שֶׁכָּתְבָה וְתִרְגְּמָה עַשְׂרוֹת שִׁירִים וְסִפּוּרִים לִילָדִים, יָצְקָה אֶל מַחֲבַת הַלְּבִיבוֹת שֶׁל חֲנֻכָּה עִבּוּד מְלַבֵּב בִּמְיֻחָד לָאַגָּדָה הַקְּלָסִית, שֶׁהִתְגַּלְגְּלָה מִתַּרְבּוּת לְתַרְבּוּת.

 

גִּלְעָד סֵלִיקְטָר, מְאַיֵּר וְאָמַּן קוֹמִיקְס, יָצַר בְּמִכְחוֹל וּבִצְבָעִים לְבִיבָה קוֹפְצָנִית, שֶׁכֻּלָּהּ שׁוֹבְבוּת וַעֲלִיצוּת.

 

מיועד לגיל: 2-6

כתיבה: תלמה אליגון-רוז

איורים: גלעד סליקטר

הוצאה: כינרת

נושא לימוד: חגי ישראל – חנוכה,  

שמות הילדים: -

מחיר: 68 שקלים.

 

 

עוד לחנוכה עם הילדים:

משחק מונופול לחנוכה

סופגניות פשוטות לילדים

לביבות פשוטות לילדים

משחק הרכבה מקופסאות גפרורים

משחק יחיד ורבים

ממחזרים דיסקים ומסובבים סביבונים

יוצרים חנוכיות מחומרים ממוחזרים

קישוטים לחנוכה

ויטראז' כד

ויטראז' חנוכיה

דף צביעה לחנוכה

כדי חימר ומטבעות

פרפר נחמד לחנוכה

שירון הקסמים לחנוכה

דף התאמת סמלי חנוכה

מבצעי חנוכה 2011

כדי חנוכה צבעוניים

קישוטי חנוכיות

ארוחת חג השמן

קישוטי סביבונים

אירועי חנוכה 2011 לילדים

 

 

עוד על ספרי ילדים בפורטל "את זה":

ספרים, ילדיי, ספרים - מדריך שימושי איך להקריא לילדים ספרים

ספרי ילדים מומלצים על פי גילאים

רעיונות לחגיגות ספרים

סימניות לספרים

 

ספרים להורדה בחינם:

ספר המספרים

ספר אותיות א"ב

ספר ABC

ספר דמויי חיות

 

 
כל הזכויות שמורות לפורטל הורים וילדים "את זה" 2010. כל החומרים ניתנים לשימוש אישי בלבד. מלוא זכויות היוצרים והקניין לכל החומרים המתפרסמים בפורטל הורים וילדים "את זה", לרבות כתבות התוכן, התמונות, הרעיונות, השמות, המשחקים להדפסה, דפי העבודה וההעשרה, סימני המסחר והעיצוב, התכנים המוצגים, הקבצים הגרפיים והטקסטואליים וכל חומר אחר הכלולים בהם. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי חלק כלשהו מן המידע ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל כנ"ל לשימוש מסחרי בלא קבלת הסכמת הבעלים של פורטל הורים וילדים "את זה" בכתב ומראש