סופרגרופ - הפעלות מוזיקליות

הגיע הזמן לצאת מהמסגרת, בואו לחגוג יום הולדת באווירה אחרת, עם הפעלה מקורית ומפתיעה של יעל אלמוג – הפעלות קצב ומוזיקה סוחפות המשלבות בתוכן ריקודים, שירה, נגינה על כלים בלתי שגרתיים, משחקים ופרסים, והכל משולב בתוך סיפור מסגרת מרתק.


חברת "סופרגרופ", בהובלתן של יעל ונעמי מפיקה מגוון הפעלות מוזיקה וקצב מקוריות המותאמות באופן ייחודי לאופי האירוע וקהל המשתתפים.

מגוון הפעלות קצב ותנועה לילדים בארבעה תחומים עיקריים:
ימי הולדת
סדנאות גיבוש
הפעלות בגני ילדים
פעילויות לאוכלוסיות מיוחדות

הפעילויות נותנות מקום לכל אחד להביע את עצמו ולקחת חלק בפעילות הקבוצתית - כל אחד בקצב שלו, תוך שימת דגש מיוחדת על יצירת תקשורת קבוצתית ועבודת צוות.

ב"סופרגרופ" מאמינים כי למידה והנאה הולכים יחד - כאשר מפחיתים בערך האחד, יורד גם ערך האחר. לכן פותחו פעילויות המתייחסות לשני המרכיבים, וכך נוצרה עבור הילדים חוויה שלמה ומקצועית המועברת דרך שירים ומשחקים מוזיקליים שונים המבוססים על מלודיה וחיקוי. ב"גופי" יודעים שהמוזיקה בכל מקום, רק צריך לדעת להקשיב.

לא מדובר על מעגל המתופפים הקלאסי, אלא על הפעלה מוזיקלית-סיפורית אשר מציגה באופן חווייתי את עולם המוזיקה והקצב שכולם לוקחים בו חלק פעיל ומהר. הפעילויות השונות מציעות למשתתפים להתנסות בעצמם בריקודים ונגינה תוך מתן סיפור מסגרת אשר מספק עניין ותוכן.
 
כל פעילות מלווה בעלילה מקורית ומשתתפיה עוברים תחנות מוזיקליות שונות עד להשלמתה:
ההפעלה הקלאסית - "שרביט המשאלות האבוד"/ עולם מוזיקלי של פיות ואינדיאנים.
ההפעלה הבועטת - "חבורת הקצב"/ עולם סוחף של תיפוף ונגינת רחוב.
ההפעלה המרתקת – "סובב עולם"/ מסע מוזיקלי ותנועתי אל עבר מקומות קסומים בעולמנו.
ההפעלה המשולבת – "נעשה ונשמע"/ קודם פעילות יצירה רגועה ואז הפעלת קצב מקפיצה.
רוצים ממש תיאור של כל פעילות? אין כמו השתתפות!

במהלך בניית הפעילויות השונות הושם דגש מיוחד על לימוד מהנה של מושגים מוזיקליים אשר לקוחים מעולם המוזיקה הקלאסית כגון סימני דינאמיקה (פיאנו, פורטה, קרשנדו), מרקם הנגינה (סטקאטו ולגאטו), סולו וטוטי, טמפו, אלתור וכדומה.
בנוסף, ניכר כי היה חשוב ליצור שילוב בין שירים אהובים לקטעי מוזיקת עולם מסקרנים – זאת על מנת ליצור תמהיל נכון בין המוכר לחדש ולספק תוכן מהנה ומלמד עבור הילדים המששתפים.

בזמן הפעילויות נחשפים המשתתפים לעולם עשיר של כלי נגינה שונים ומשונים כאשר כל פעילות וכלי הנגינה הייחודיים לה - תופים שונים ממערכת תופים, פנטאם (כלי הקשה מלודי ייחודי), תופים אפריקאיים (מסוג דג'מבה), דרבוקות,  טאבלה, שירה,  גיטרה, מרקאסים ואורגן לצד מקלות מטאטא, שקיות ניילון, ניירות עיתון, דליי צבע, צינורות ופחים המוכרים מתחום "נגינת הרחוב", כי הרי המוזיקה היא בכל מקום – רק צריך לדעת להקשיב. לימוד נושא המיחזור ואיכות הסביבה בעולם המוזיקלי נלמד בדרך חווייתית מהנה. 

הפעילויות מותאמות גם למגוון אוכלוסיות מיוחדות מתוך אמונה שכל אחד יכול ליהנות ולקחת חלק בפעילות מוזיקלית שכזו. יעל בעלת ניסיון רב בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות שונות במגוון גילאים -  אוטיזם לסוגיו, הפרעות תקשורת, הפרעות נפשיות, ילדים ונוער במצוקה ועוד.

בחברת "סופרגרופ" גמישים לכל הצעה ורעיון מצד החוגגים, כדאי ליצור קשר והם ידאגו כבר ליתר.

 

עוד על חברת סופר גרופ – הפעלות מוזיקליות

האתר החדש של חברת סופר-גרופ

 קטע תיפוף בהשראת חג החנוכה

יעל והפסנתר סיפור אהבה של שנים

 - נעמי והגוני, כלי מיתר אפריקאי

 

 

מיועד לגיל:  3-8
נושא ייחודי: יום הולדת תנועה וקצב
אורך הפעילות: כשעתיים.
הילדים מקבלים הביתה: תעודה בצירוף שמם ופרס (נבחרים בהתאם לפעילות).
הילד החוגג מקבל: כלי נגינה אישי בלתי שגרתי.
יייחוד: מתאים למי שמחפש הפעלה קצת אחרת.
מיקום: אזור המרכז, ירושלים והשפלה. ניתן לערוך את ההפעלה בבית ובחוץ.
טלפון: 054-4917144.

פייסבוק: דף פייסבוק סופרגרופ – הפעלות מוזיקליות

אתר: www.supergroup.co.il

 

 

 

תגובות  

 
0 #1 2014-11-01 09:27
היי אני אנה בת 19 ואני רוצה שסופרגרופ יצרו בישבילי שיר אהבה לי ולחבר שלי ירין המיכתב הו בישביל עינבל
Quote
 
באנר
כל הזכויות שמורות לפורטל הורים וילדים "את זה" 2010. כל החומרים ניתנים לשימוש אישי בלבד. מלוא זכויות היוצרים והקניין לכל החומרים המתפרסמים בפורטל הורים וילדים "את זה", לרבות כתבות התוכן, התמונות, הרעיונות, השמות, המשחקים להדפסה, דפי העבודה וההעשרה, סימני המסחר והעיצוב, התכנים המוצגים, הקבצים הגרפיים והטקסטואליים וכל חומר אחר הכלולים בהם. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי חלק כלשהו מן המידע ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל כנ"ל לשימוש מסחרי בלא קבלת הסכמת הבעלים של פורטל הורים וילדים "את זה" בכתב ומראש