תערוכה: מה זה מצחיק

תערוכה אינטראקטיבית חדשה במרכז 'בגובה העיניים' במוזיאון הילדים בחולון. מה מצחיק אותנו? למה אנחנו צוחקים? מה זה בכלל הומור? וכיצד הוא משתלב באמנויות השונות?

הומור, איך הוא בא לידי ביטוי, איך אפשר ליהנות ממנו ולבטא אותו דרך תחומי אמנויות שונים- כל אלה עומדים במרכז התערוכה האינטראקטיבית החדשה לילדים: "מה זה מצחיק" - במרכז "בגובה עיניים" במוזיאון הילדים הישראלי בחולון.

'בגובה העיניים '- הוא מרכז חוויתי לילדים לאמנות פלסטית, תיאטרון ומוסיקה שפועל על פי העיקרון של התנסות אישית ופעילות אקטיבית של המבקר. עיקרון זה מאפשר הפנמה והעצמה של החוויה בקרב המבקרים, צעירים ומבוגרים כאחד. במרכז מתחמי חוויה ופעילות המשלבים טכנולוגיות מתקדמות: אורקוליות, אודיו-ויזואליות ואינטראקטיביות.

כאמור הנושא שבמרכז התערוכה החדשה הוא הומור והילדים המבקרים בתערוכה חוקרים, חווים ומגלים כיצד הוא בא לידי ביטוי באמצעות בתחומי האמנות השונים: אמנות פלסטית, תיאטרון, מולטימדיה, קומיקס,קולנוע ומוסיקה. הפעילות בתערוכה מתקיימת במתחמים השונים במרכז:

בחלל תיאטרון ייחודי צופים הילדים בהצגת ליצנות משעשעת, המשלבת בתוכה מיומנויות שונות של ליצנות, סלפסטיק וקומדיה ויתנסו בעצמם בטכניקות ליצנות שונות.

בסדנת המולטימדיה יוצרים הילדים קומיקס משעשע באמצעות תוכנה מיוחדת.

בגלריה מתקיים מפגש חווייתי עם יצירות אמנות העוסקות בהומור בתחומים שונים: פיסול, וידאו ארט, צילום, קריקטורה ועוד. היצירות שסביבן תתנהל הפעילות בתערוכה הן של האמנים:

שיאזולאי, לאוריי, נעמהאהרונסון, אורית ברגמן, מיכאלליף, קרן שפילשר, אלכסליבק, דורוןסולומונסועמוסאלנבוגן.

בחדר היצירה יוצרים הילדים יצורי כלאיים משעשעים.

בחדר הקולנוע מכירים הילדים את דמותו האהובה של צ'רלי צ'פלין ויתנסו בשפת הגוף הייחודית לו.

מוזיאון הילדים הישראלי הוא מרכז עולמות תוכן ובילוי יוצא דופן לילדים ולכל המשפחה, הכולל: מסלולים מודרכים החושפים את הילדים לעולם הפנימי של הרגשות והחושים, הפרויקטים פורצי הדרך: 'דיאלוג בחשיכה', 'הזמנה לשקט', 'דיאלוג עם הזמן' ומרכז 'בגובה העיניים' - המכניס את הילדים לעולם האמנות באמצעות מוסיקה, תיאטרון, תנועה, אנימציה ויצירה אישית.

"מה זה מצחיק" - מרכז "בגובה העיניים"

משך הסיור: כשעתיים. מיועד לגילאי 4 עד 8. מחיר כרטיס: 62 ש"ח. ליווי מבוגר חובה.

הפעילות מתקיימת בשבתות, חופשות ובימי ג' אחה"צ לקהל הרחב ולקבוצות מדי יום

הזמנת כרטיסים בתיאום מראש בלבד בטלפון: 03-6503000 ובאתר האינטרנט: http://www.childrensmuseum.org.il

הכניסה החדשה למוזיאון הילדים מרחוב ירושלים פינת רחוב מפרץ שלמה, חולון.

 
כל הזכויות שמורות לפורטל הורים וילדים "את זה" 2010. כל החומרים ניתנים לשימוש אישי בלבד. מלוא זכויות היוצרים והקניין לכל החומרים המתפרסמים בפורטל הורים וילדים "את זה", לרבות כתבות התוכן, התמונות, הרעיונות, השמות, המשחקים להדפסה, דפי העבודה וההעשרה, סימני המסחר והעיצוב, התכנים המוצגים, הקבצים הגרפיים והטקסטואליים וכל חומר אחר הכלולים בהם. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי חלק כלשהו מן המידע ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל כנ"ל לשימוש מסחרי בלא קבלת הסכמת הבעלים של פורטל הורים וילדים "את זה" בכתב ומראש