מזל שיש חושך

מסע לילי מרתק שבמהלכו פוגשים ילדים בגילאי הגן והכיתות הנמוכות חיות וצמחים שמתעוררים לחיי דווקא בלילה ומשכיח מהם את הפחד מהחושך. הספר מלווה בפנס מיוחד שיכול להאיר את דפי הספר ולהוות בסיס טוב להפעלה בנושא פחדים של ילדים מהחושך

כשהייתי קטנה, פחדתי מאוד מהחושך בלילה. אני זוכרת היטב את היום שבו אמא שלי החשיכה את כל הבית, כיבתה את הטלוויזיה, ציידה אותי בפנס ואמרה: "בואי נחפש את המפלצת שממנה את פוחדת". אחרי המסע לחיפוש מפלצות פחדתי הרבה פחות.

הזיכרון המתוק מהיום הזה עלה בי שוב כשראיתי את הספר המקסים "מזל שיש חושך" בליווי פנס מיוחד. איזה מזל שמישהו יישם את הרעיון באופן פרקטי וחווייתי.

כבר בעמוד הראשון מספר הילד בפשטות: "החושך יורד, וגם אמא פה, כי אני מפחד ממה שיבוא". השיתוף בפחד סחף את הילדה להקשיב להמשך.

בעמודים הבאים יוצא גיבורנו האנונימי למסע לילי מופלא ופוגש בכל כפולה חיה או צמח שחי בעיקר בשעות לילה: ינשוף, עטלף, גחליליות, צרצר, תן, נר הלילה, חתול.

דרך הסיפור מכירים הילדים חיות ופרחים שחיים בלילה בליווי תיאור שיזכרו תמיד: גחלילית היא חיפושית שזנבה זורח כמו עששית, התן הוא סוג של כלב קטן שחי בלהקה, עטלף שנתלה הפוך על העץ ועוד. הטקסט עונה על שאלות שכיחות של ילדי הגן בצורה פשוטה וברורה, למשל – איך החיות רואות החושך, מאין מגיע האור בזנב בגחילילית? מהי שפת הצרצרים ועוד.

הספר מעשיר את הידע בדרך חווייתית של סיפור.

אבל מעבר לכך – נחשפים הילדים לעולם ומלואו שמתעורר לחיים בשעות החשיכה. עולם של עשייה וסיפורים.

הטקסטים קצרים וברורים, ומתאימים לילדי הגן והכיתות הנמוכות שיכולים גם לקרוא בעצמם את הפונט הגדול. קראתי את הסיפור יחד עם ילדה בת 8 והספר זימן לנו שיחה נהדרת על חיות החושך – הזכרנו חיות נוספות שלא הוזכרו, העלה זיכרונות מהטיול הלילי בספארי לילה והכניס אותנו לשיעור זואולוגיה כללי – עברנו על כל חיה ואמרנו את הייחודים שלה, למשל העטלף שהוא בעצם הפוך משתי בחינות – עומד על הראש הפוך וחי בלילה ולא ביום.

דיברנו על פחדים של ילדים, והילדה שיתפה שהיא פוחדת בחושך כשהיא נמצאת במקום לא מוכר.

לספר איורים מרהיבים המעצימים את חווית הקריאה בחושך – כחול ממחיש את החשיכה, צהוב את האור ותכלת כצבע מרגיע.

אהבתי את המשפט החכם בסיום הספר: "אין אור בלי חושך, ואין ושך בלי אור".

השיא בסיפור הוא הטיפ הגדול שנותנת האמא לילד כדי שלא יפחד – כדי לגלותו – כדאי לכם לקנות את הספר.

את הספר אמורים לקרוא בחושך, יחד עם הפנס המצורף אליו, כך למעשה הוא מעודד את הילדים לבקש לכבות את האור בחדר ולהתחיל להתמודד עם החושך מבחירה. הפנס הוא פנס- סימניה גמיש וייחודי שיכול לעבור לקריאת הספר הבא לאחר סיום הספר "מזל שיש חושך" .

הספר מאיר את הדרך לילדים שפוחדים מהחושך תוך כדי העשרת הידע בכל מה שקשור לחיי הלילה בטבע.

 

מחיר: 65 שקלים (ספר + פנס).

 

מיועד לגיל: 4-7

כתיבה: סמדר בן אבי
איורים: אורעד נאיפלד
הוצאה: אוריון 

מחיר: 79 (ספר + פנס).

אמצעי תשלום- מזומן באיסוף עצמי/כרטיס אשראי באתר או בהעברה בנקאית

רכישה מקוונת:www.likethedark.com

רכישה ישירה- בטלפון שלי 0522-745385

עיקבו אחרינו בפייסבוק  https://www.facebook.com/Like.de.Dark

 

תגובות  

 
0 #1 2016-01-18 00:16
ספר מהמם! מושקע ואיכותי
תודה לסופרת
Quote
 
כל הזכויות שמורות לפורטל הורים וילדים "את זה" 2010. כל החומרים ניתנים לשימוש אישי בלבד. מלוא זכויות היוצרים והקניין לכל החומרים המתפרסמים בפורטל הורים וילדים "את זה", לרבות כתבות התוכן, התמונות, הרעיונות, השמות, המשחקים להדפסה, דפי העבודה וההעשרה, סימני המסחר והעיצוב, התכנים המוצגים, הקבצים הגרפיים והטקסטואליים וכל חומר אחר הכלולים בהם. אין להעתיק, להפיץ, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי חלק כלשהו מן המידע ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל כנ"ל לשימוש מסחרי בלא קבלת הסכמת הבעלים של פורטל הורים וילדים "את זה" בכתב ומראש