• VIP

  מה בפורטל?

  מתמודדים עם שינויי ההריון ולשמור על כושר ובריאות?

  תקופת ההריון מזמנת לנו שינויים רבים במבנה הגוף ובאורח החיים. ישנן נשים שחוששות מההיריון ומכל מה שמתלווה אליו, אחרות ממנפות את התקופה כדי ליהנות מכל הדברים שמהן נמנעות בשגרת החיים בדרך כלל.

  מערכת "את זה" 21.05.18

  חלק מהנשים מקדישות את מירב מרצן לביקורות תכופות אצל הרופאים, ואחרות ממשיכות שגרת חיים רגילה לחלוטין ככל שהן יכולות. כל תגובה היא טבעית ולגיטימית, כאשר הדבר החשוב ביותר הוא להקשיב לגוף ולנפש, להזין ולספק את כל התמיכה לאם ולתינוק.

  רופאים ממליצים להמשיך שגרת חיים קרובה ככל האפשר לזו שהייתה טרם ההריון ולמעט דברים מסכנים כמו צריכת אלכוהול, סמים ופעילויות מסכנות חיים, כמעט כל דבר שנעשה לפני ההריון אפשר, אם יש רצון, להמשיך גם במהלכו.

  בתקופה זו הקפדה על פעילות גופנית ותזונה חשובה פי כמה. התזונה שלך היא הזנתו של העובר שלך, והיא מהווה את אבני היסוד להתפתחותו. הפעילות הגופנית חשובה גם היא לאם ולתינוק, ובשני המקרים הללו, גם אם לא הקפדת על פעילות ותזונה טרם ההתעברות, גילוי ההריון הוא עילה ראויה דווקא כן לעשות שינוי בגזרות אלה.

   

  דגשים בנושאי תזונה

  במהלך ההריון ניתן לאכול כל כמעט את כל סוגי המזונות, למעט מזונות מסוכנים כגון דגים נאים וביצים חיות, ובלבד שהדרישה הקלורית המותאמת לאישה תתמלא. כמו כן, חשוב יותר מהרגיל להקפיד שהמזונות יכילו חומצה פולית, ברזל וסידן. כיום ידוע שהמיתוס של "לאכול בשביל שניים" בהריון הוא מוטעה והשמנת יתר בהריון עלולה לפגוע הן בעובר והן באם.

  מומלץ להימנע מסוכרים, פחמימות פשוטות ושומנים לא איכותיים. שמנים איכותיים לעומת זאת כמו שמן זית, שמן אבוקדו, שמן פשתן, שמן קוקוס, שמן זרעי ענבים, שמן עשב חיטה ושמנים נוספים הם מצוינים גם לאכילה וגם למריחה על העור.

   

  פעילות גופנית- זה טוב להריון שלך

  ספורט בהריון הינו דבר מומלץ וחשוב מאוד. גם אם האשה לא התעמלה לפני כן – מומלץ להתעמל בהריון, ויפה שעה אחת קודם. פילאטיס, אירובי ותרגילי אגן מומלצים כולם, גם למי שלא תרגלה לפני שנכנסה להיריון. פעילויות מאומצות כמו ריצה ואירובי אינטנסיבי חשוב להתאים לשלב ההריון, בעוד שתרגילי חיזוק, יציבה ועבודת ליבה אפשר ומומלץ לעשות לאורך כל ההריון.

   

  לסיכום, הריון הוא תהליך בריאה שמגייס את כל המשאבים של האם, זו מצידה, על מנת לשמור על עצמה ועוברה צריכה להקפיד לצייד את מערכותיה באופן שיספק את המיטב לעובר ולא יגרע ממנה. הדבר הטוב ביותר להבטיח זאת הוא באמצעות תזונה ופעילות גופנית.

  • ספר דימויי חיות

  •  

  • יעל צמח-גרינשפון26.03.24

  • הדפיסו לילדי בית הספר את ספר דימויי החיות ללימוד חווייתי של ביטויים ומשפטים בהקשר של חיות – פרפרים בבטן, כוח סוס, חיבוק דב, תולעת ספרים ועוד. תנו להם לכתוב אסוציאציות וחוויות שקשורות לביטויים אלו. מרוויחים לימוד חווייתי, העשרת השפה העברית ואוצר המילים, פיתוח הדמיון והיצירתיות, הכרת חיות וקשר טוב בין האחים, כמו זוג יונים
  • כל הגילאים

  • מתחם הקטר 70414

  • יעל צמח-גרינשפון14.12.23

  • בילוי במתחם הקטר 70414 בבאר שבע מעניק טעימה חווייתית ומהנה לילדים וחושף בפניהם פיסות היסטוריה של באר שבע וישראל בכלל מהתקופות שבהן שלטו העות'מנים והבריטים בארץ, השתלשלות הרכבות בישראל והכל באמצעים חדשניים ובאמצעי המחשה בגודל טבעי!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים