• VIP
 • מה בפורטל?

  פירמידת משימות לילדים

  רוצים שהילדים יתארגנו בכיף בבוקר? נמאס לכם שהילדים הולכים לישון בשעות מאוחרות כי לא סיימו את המשימות? מתאים לכם להעניק לילדים אמצעי חווייתי להתארגנות יומיומית בשעות הבוקר והערב? הכירו את ערכת טיקיטק הכוללת אמצעי עזר לסימון המשימות בדרך קלה וכיפית לילדים בגיל הגן והכיתות הנמוכות. רעיון למתנת סוף שנה - ויש הטבה משמעותית!! 

  יעל צמח-גרינשפון 11.04.15

  לאורך השנים התוודעתי לעובדה שדפי משימה, טבלאות וכל אמצעי סימון אחר עושה טוב על הלב לילדים ולמבוגרים כאחד, החל מטבלת הייאוש שהכנתי לסיום קורס הקצינים של האיש שאיתי, דרך טבלת הפיפי-פרס שבה הודבקו מדבקות אחרי כל "הישג" של הילד שלא פספס פיפי, וכלה בטבלת משימות שבועית שבה סימנו V בסיום הביצוע. נראה שמישהו מזמן עלה על כך שמשימות וסימניות (לא משנה באיזו דרך סימון) הן צירוף מנצח!

  רוית לירון–בר דוד, אמא לשני זוגות תאומים, מטפלת באומנות ומרב זימלר-גאנז - אמא לתאומים ומעצבת גרפית לקחו את זה צעד ענק קדימה! שתיהן יחד יזמו ויצרו את טיקיטק – פירמידה צבעונית חייכנית שמיועדת לסימון מטלות הבוקר והערב במטרה להפוך את הפרויקטים היומיים הללו לחוויה עבור הילדים ולטשטש את התחושה של המשימתיות והעמידה בלו"ז.

  אני מודה, הבקרים והערבים שלנו רגועים בגלל העובדה שאנחנו מתחילים את המשימות מוקדם יחסית, מארגנים מראש את כל המשימות האפשריות, עורכים מדי כמה זמן סדרי עדיפויות ועוד עצות פרקטיות להתארגנות משפחתית. אבל בכל זאת בת השש שלנו שמחה מאוד לקבל את ערכת טיקיטק הצבעונית: היא התלהבה משעון החול הקטן, מהדמות האפורה החייכנית שמככבת בה (אמא, זה חתול או עכבר? לי הזכירה הדמות את החתול/כלב של מוזס), והחלה לקרוא את המילים בפירמידה הצבעונית: לצחצח שיניים, להתלבש ולהסתרק, לנעול נעליים, לאכול ארוחת בוקר, לקחת ארוחת עשר (זה אצלנו תפקיד של אמא להניח את ארוחת העשר בתיק, אם כי זה בהחלט חכם לשלב מטלה של ההורים כאן, כדי לשדר לילדים שלכולם יש תפקידים, ומעבר לכך, זו תזכורת טובה!), לסדר תיק (את זה עושים בערב, ולכן היה לה כיף להפוך את הקלף במהירות!).

  בערב – סיפור דומה, מצחצחים,אוכלים, מתלבשים וכו', וגם קוראים סיפור ומסדרים תיק.

  אחרי כל משימה שמתבצעת הופך הילד את הכרטיס שעליו כתובה המשימה ומקבל חיוך מטיקיטק - הדמות המקסימה.

  העיצוב של הפירמידה נוח ויעיל, וניכר שהושקעה בו מחשבה – הפיכת הכרטיסים של הבוקר מכסה את המטלות של הערב, כך שהפירמידה מוכנה למשימות הערב הדומות.

  הכרטיס הריק שימושי בהחלט, ועלו אצלנו במשפחה כמה הצעות למשימות ערב: לתת נשיקת לילה טוב, לסדר אזור יצירה (לא תמיד משחקים...), לבדוק שהראש נקי מכינים.... סימון ה-V מזכיר שיש כאן עניין לסמן הכל ב-V, וכמה כיף לראות שהכל מסומן ובזמן.

  פירמידת המשימות קומפקטית וניתן להניח אותה בכל פינה בבית. למשימות הבוקר נבחרו צבעים שמחים להתחלה יפה של היום, ולמשימות הערב נבחרו צבעים שקטים ורגועים שמתאימים לשעת השינה.

  בת השש נרתמה למשימה בליווי שעון החול ובעצם חשה בתוך "משחק" עם עצמה לבדוק כמה זמן לוקח לה להתלבש, להסתרק, לצחצח שיניים ולאכול. אחיה הגדולים התמקדו בספירת הדקות לפי שעון החול החדש (תספרו בעצמכם מה משך הזמן).

  הערכה מתאימה למתנת יום הולדת לילדים בגיל 4-6 שייעזרו באמא ואבא ובאיורים המקסימים לבצע את המשימות, וכן לילדים בני 6-7 שמתחילים לקרוא ומתרגלים את הקריאה (המילים בפונט גדול ומנוקדות, בהחלט חשבו גם על קהל היעד הזה!).

  פירמידת המשימות היומיות מהווה צעד אחד גדול קדימה ללימוד ובעיקר לתרגול של התארגנות לילדים בגילאי הגן והכיתות הנמוכות, מה שאנחנו המבוגרים קוראים "ניהול זמן" כשאנחנו מתבגרים. הערכה מיועדת לכל מי שרוצה לעבור את הבוקר והערב בשלום ולהפוך את המשימות הנדרשות לבילוי חווייתי לכל המשפחה. ערכת טיקיטק מומלצת כמתנת יום הולדת מוועד הגן עבור כל ילד או כמתנה ליום המשפחה.

  מתנה ערכית, מקורית ושימושית לסיום הגן ולעולים לכיתה א' (גילאי 4+)
  מאושרת ומומלצת על ידי מכון אדלר

  מחיר קטלוג 59 שקלים,  מחיר להזמנה כמותית  30 שקלים.

  לתיאור נוסף על ערכת התארגנות משפחתית

  ליצירת קשר: [email protected]

  לאתר: www.tikitime.co.il

  • גילאי 3-6

  • סדנת חץ וקשת

  • מערכת "את זה"05.05.24

  • בסדנא מקורית וייחודית ילמדו הילדים לבנות בעצמם קשת וחיצים, לירות ולתפעל בצורה נכונה את הירי באופן בטיחותי, לתרגל ובסוף – לקחת את הקשת והחצים הביתה למשחק ולמזכרת. הסדנא מבית "אעלה בתמר" של יהודה ארבל מפתחת מיומנויות של תכנון, יצירתיות, מוטוריקה בקליעה למטרה לצד ידע רחב ומעמיק, והכל בדרך של העשרה חווייתית ובאווירה נעימה. הסדנא מתאימה מאד לל"ג בעומר ולכל תקופת הקיץ, זה הזמן להזמין!

  תגובות הקוראים


  ללא תגובות

  בניית אתרים - בניית אתרים