מה בפורטל?

"היום שבו נולדתי" – מזכרת מצוינת

אם אתם מחפשים מתנה מקורית וזולה שנשארת למזכרת להורים ולתינוק שיגדל, תוכלו להכין קלסר מידע מפורט מה קרה ביום שבו נולד התינוק, בליווי תמונות מאותו יום. לפניכם הפורמט הבסיסי, צריך לקנות עיתון ולהתחבר לאינטרנט באותו יום. הכנה פשוטה והמזכרת מוערכת  

יעל צמח-גרינשפון 25.12.09

לפני כמה שנים טובות, ילדה חברתי הטובה כמהה את בנה השני נוה. רציתי מאוד לצרף לביקור בבית היולדות משהו מיוחד, ואז עלה לי הרעיון לתעד את היום שבו נולד בנה. כעבודת הכנה קניתי את כל העיתונים היומיים, חיפשתי חומר על אותו יום באתרי האינטרנט, שוחחתי עם בעלה, הוריה, אחיותיה וחבריה הקרובים וקיבצתי את המידע בקלסר שנקרא: "היום שבו נולדתי".

תיארתי את מזג האוויר, גזרתי קטעי עיתונות מהמדורים השונים: אקטואליה, צרכנות, בידור והווי, ספורט, רכילות, כלכלה, מודעות, אוכל ופנאי, הקלדתי את סיפור הלידה, אנקדוטות מעניינות מאחורי הקלעים, חילוקי דעות לגבי בחירת השם לילד ועוד. 

אין מילים לתאר את שמחתה הרבה. כבר בבית היולדות, היא קראה בשקיקה את כל הפרטים ונהנתה מכל רגע. היה לה כיף לחזור הביתה עם תינוק מצויד במזכרת הראשונה שלו, מעין תעודת זהות מורחבת ומיוחדת. 

מאז עברו ימים רבים, וגם ימים רבים שבהם נולדו תינוקות שזכו לקלסר כזה ממני, וזו הסיבה לכך שאני מציעה לארגן מתנה ייחודית כזו למי שאתם אוהבים. המתנה מתאימה ליולדת, לברית המילה, לבריתה, ואפילו אפשר לשכלל את הרעיון לבת מצווה ולבר מצווה. 

העתיקו את הפורמט הבסיסי כדי להקל על המלאכה. קנו עיתונים ביום הלידה, שוטטו באינטרנט ואיספו מידע על התאריך, דברו עם מקורבי המשפחה ועם החברים והכינו דפי מידע של "היום שבו נולדתי".

צריכים את זה

ליחצו כאן להורדת פורמט היום שבו נולדתי – בנים

ליחצו כאן להורדת פורמט היום שבו נולדתי - בנות

עיתונים מיום הלידה


מידע מהאינטרנט

מספריים

דבק

יוצרים את זה

משלימים את הפרטים על התינוק בפורמט הבסיסי. שימו לב לדוגמאות הטקסטים.
גוזרים מהעיתונים מתכון, שיר, מפת מזג אוויר, ידיעות חדשותיות ומידע נוסף על פי המדורים (הרשימה המלאה בפורמט הבסיסי):

מגוונים את זה

 
ניתן לצלם את התינוק ואת הוריו ולהוסיף.
כדאי לקשט את הדפים. בחנויות "עשה זאת בעצמך" תמצאו מדבקות מקסימות של אביזירי תינוק.

טיפים

אם אתם מעוניינים להכין מתנה מעין זו לאדם שנולד כבר, נניח לכבוד גיל 60, אפשר להשיג את העיתון מהיום שבו נולד בארכיון של העיתונים הגדולים: "ידיעות אחרונות", "מעריב", הארץ" וכו'.

גשו לחנות כלי הכתיבה הקרובה ובקשו "תיק תצוגה A4".  התיק הוא למעשה דפדפת דקה, אבל עבה יותר מההפשוטים המוכרים, עם דפי ניילון איכותיים בפנים לדפים. יש גם אופציה להוסיף או להסיר כיסים, כך שאפשר לעבות ככל שרוצים. העלות סימלית.

היום שבו נולדתי

תאריך לועזי
תאריך עברי
יום בשבוע ושעה מדויקת

שם: אם אין שם, אפשר להמציא שם מצחיק או לכתוב את השם שבו כינו ההורים את התינוק כשהיה עדיין בבטן. טקסט לדוגמא: אף אחד לא ידע איך לקרוא לי במשך כמה שבועות. תמיד ידעתי שלדברים טובים שווה לחכות. בסוף קיבלתי שם מקסים...

מה עשיתי ביום שבו נולדתי?

נסחו טקסט בהתאם למה שקרה באותו היום. אפשר לשאול את בני המשפחה הקרובים ולהכניס ציטוטים שלהם.

טקסט לדוגמא: נולדתי, נשמתי את נשימתי הראשונה והחשובה, בכיתי, ינקתי חלב מאמא, שמעתי את צחוקו של אבא, עשיתי פיפי, עשיתי קקי, הלבישו אותי בפעם הראשונה, ערכו לי בדיקה רפואית ראשונית, ישנתי, חשתי את ריחה הטוב של אמא, ושוב בכיתי ושוב עשיתי פיפי, ושוב ינקתי חלב טעים, ושוב עשיתי קקי ושוב ישנתי.

עוד טקסט לדוגמא: הצבע הסגול שלט בגופי בשניות הראשונות לחיי. יצאתי כולי מצ'וקמקת ומכווצת, ורק אחר כך נעשיתי הילדה הכי יפה בכל המשפחה.
אבא היה רגוע ושליו, והרגע שבו הפך לאבא הפך אותו לאדם המאושר ביותר בתבל. אמא היתה קצת מסוממת, ואבא היה עסוק בלכתוב את השטויות שאמרה (אבל אל תגלו לה שזה מה שהוא אמר).

אפשר להוסיף למי דומה התינוק, למשל: בהתחלה כולם אמרו שאני דומה לסבא דוד, אבל אם תשאלו אותם היום, כולם יאמרו שאני קופי של אבא נמרוד. תחליטו אתם!

מזג האוויר ביום שבו נולדתי:
רצוי לתאר את מזג האוויר ביום הלידה, למשל: מזג האוויר ביום שבו נולדתי היה חורפי מאוד, אפור וקריר, אבל בלב של אבא ואמא הכל היה ורוד.
היה לי יום מלא בפגישות ועמוס חוויות. כן ירבו.

ידיעות חדשותיות על התינוק:
משעשע לכתוב מידע בסגנון ידיעות חדשותיות על התינוק, על פי הקרבה.

טקסט לדוגמא:

חדשות מסעירות ביום שבו נולדתי

דרמה בבאר שבע: הכוכב הבא נולד. כל הרשתות מדווחות על האירוע החשוב של העשור: רמי וענבל ישראל חובקים בן ראשון בשעה טובה ומוצלחת.

ביום  15.2.07 בשעה 3:00 לפנות בוקר הגיח לעולם הבן הבכור למשפחת ישראל. באותה השנייה נשמע רשרוש לא מוכר ברחבי הארץ, ולאנשים היה נדמה כי נס גדול היה פה. הרעש נשמע כשבירת כוס בחתונה, אירוע שמייד לאחריו נשמעת באופן אוטומטי הברכה "מזל טוב".

אורי גלר בכבודו ובעצמו התעורר משנתו ואמר לעצמו: "ברגע זה נולד היורש הבא שלי. בעונה ה-18 לתוכנית "אורי גלר מחפש את היורש", הוא ייבחר ברוב קולות.

החוגגים הרבים שחזרו ממסיבות יום האהבה (ולנטיין דיי) עצרו מלכת.

יונתן בן הדוד הגיע באותה שעה לישון עם הוריו במיטה הזוגית כי חש שנולד לו בן דוד חדש שישתולל איתו ויהרוס את הבית של סבתא.

טקסט נוסף לדוגמא:

סקרים וממצאים ביום שבו נולדתי

מסקר שנערך בקרב בני משפחתם וקרוביהם של רמי וענבל ישראל עולה, כי יש להם כוחות על-טבעיים המאפשרים להם ליצור יחסים טלפתיים עם בני הזוג, להיכנס לתאי מוחם ולהגיע למידע חסוי כגון מין היילוד.

מסקר שנערך במהלך ההריון של ענבל ישראל, רוב הנשאלים ציפו ללידת בן, ורק מעטים חשבו שעומדת להיוולד בת. מבין המצביעים ללידת "בן": דני ומירב ישראל, סבתא שמחה, סבתא זמירה, עודי ורועי צמח, אתי בניטה, ערן ויונתן גרינשפון, נגה אבולוף. רק שישה סברו כי בבטנה של האם ההרה צומחת בת: סיגלית ודביר צמח, שלומי ויעל  גרינשפון ואורי ושני אבולוף. ראוי לציין שדביר החמוד חשב שבנות יולדות בנות ובנים יולדים בנים, ולכן אין להחשיב את הצבעתו זו.
החוקרים שניתחו את המחקר קבעו באופן חד משמעי שבקרב מקורביהם של בני הזוג ישראל קיימים קשרים טלפתיים המאפשרים להם להיכנס למחשבתם ולהלך רוחם ולנחש אפילו סודות כמו מין היילוד.

מהעיתונים:

שיר של היום שבו נולדתי
התשבץ של היום שבו נולדתי
מבצעים ומציאות ביום שבו נולדתי
מיוחדים ביום שבו נולדתי, לדוגמא: תעמולת בחירות,
מודעות דרושים ביום שבו נולדתי
כלכלה ביום שבו נולדתי
ספורט ביום שבו נולדתי
מתכון שהתפרסם ביום שבו נולדתי
רשימת התינוקות שנולדו ביום שבו נולדתי
מזג האוויר ברחבי הארץ ביום שבו נולדתי
מזג האוויר בכל העולם ביום שבו נולדתי
ההורוסקופ שהתפרסם ביום שבו נולדתי
אקטואליה ביום שבו נולדתי
מחירים ביום שבו נולדתי – אפשר לפצל את המידע לפי נושאים, על פי מה שמתפרסם בעיתון היומי: נדל"ן, מכוניות, מוצרי יסוד וכו'.
היכן מבלים ביום שבו נולדתי – כדאי למצוא: טלוויזיה, רדיו, תיאטרון, קולנוע, מופעים.
קצת היסטוריה על היום שבו נולדתי: אירועים חשובים שקרו ביום שבו נולדתי, אנשים חשובים שנולדו ביום שבו נולדתי.

ומה איתי ביום שבו נולדתי?
משקל:
צבע עיניים:
אורך הגוף: אם לא יודעים במדויק, אפשר לכתוב משהו כמו "שני שיברים של סבא"

מה יש לי כבר ביום שבו נולדתי?
כאן כותבים את בני המשפחה הקרובים של התינוק, למשל: אמא, ואבא ואחות גדולה גם. סבא וסבתא, ועוד סבא וסבתא. שלוש דודות ודוד אחד בקיצור משפחה שכזאת...


אתרי אינטרנט המכילים מידע על אירועים היסטוריים ותאריכי לידה של אנשים מפורסמים:


http://www.snunit.k12.il/cgi-bin/snunit/today.pl?day=23&month=10&act=english&submit.x=43&submit.y=7
(עברית)
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%95%D7%97_%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99
(עברית)
http://www.todayinhistory.com/
http://www.brainyhistory.com
http://www.history.com/this-day-in-history.do
http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/may/14/default.stm
http://www.holidayyear.com/birthdays.php

 • יצירות

 • משחק דמקה מחומרים ממוחזרים

 • מערכת "את זה"30.04.20

 • דמקה הוא משחק עתיק יומין שתמיד כיף לילדים בגן לשחק בו, ובטח ובטח אם הם יוצרים אותו בעצמם! קל ופשוט ליצור משחק דמקה בבית מחומרים שכבר לא צריכים – פקקים של בקבוקי שתייה מפלסטיק וקרטון מקופסא ישנה
 • מזכרות ומתנות

 • תפריט לכל ארוחה

 • יעל צמח-גרינשפון25.10.19

 • למה כדאי להכין תפריט לכל ארוחה מיוחדת ולכל אירוח? לעיצוב השולחן, לתיאום ציפיות, למזכרת מרגשת ובעיקר לניהול מיד"ע! התיעוד יעזור לכם לגוון לפעם הבאה או לחזור על מאכלים מוצלחים שהאורחים אהבו! להתייעל עם יעל בשימור ותיעוד המידע, בחיסכון ובהקניית הערך של צרכנות נבונה לדור הבא
 • גילאי 0-2

 • כדורי שוקולד

 • מערכת "את זה"21.06.20

 • פסקל פרץ-רובין יודעת להכין כדורי שוקולד יפים וטעימים שכל ילד ירצה להכין ולהתענג עליהם! אפשר להשתמש בשאריות של עוגיות או עוגות למיחזור. הכדורים מחומרים שיש בכל בית. הפעלה קלה שמתאימה לילדים בכל הגילאים

תגובות הקוראים


ללא תגובות

בניית אתרים - בניית אתרים